Skip to content

Jak sformatować telefon iPhone lub telefon z systemem Android — ustawienia fabryczne

29 de wrzesień de 2021

Czasami coś słyszałeś sformatuj telefon lub wykonaj twardy reset, z jakiegokolwiek zalecenia lub z innego powodu. Ale czy ktoś ci wyjaśnił, jak to osiągnąć? Cóż, trafiłeś w idealne miejsce, tutaj znajdziesz przydatne informacje, dzięki którym możesz wykonać te procedury, które samemu wydawały się tak skomplikowane.

W którym momencie powinniśmy sformatować nasz telefon komórkowy?

Być może więcej niż raz zalecili ci sformatowanie telefonu komórkowego, niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem iOS, czy Androida, ponieważ jest to sposób na rozwiązanie niektórych częstych problemów; Przywrócenie telefonu komórkowego może wydawać się radykalne, ale tak, jest to sposób na zakończenie wielu problemów, ale Kiedy jest to wygodniejsze?

Pamiętaj, że formatowanie jest zawsze rozwiązanie ostateczności, ponieważ spowoduje to utratę wszystkich informacji o telefonie.

Zasadniczo telefon komórkowy będzie taki, jakby był z fabryki, więc tutaj poinformujemy Cię o tym trochę, abyś wiedział, jakie przypadki i problemy na telefonie komórkowym wygodniej byłoby sformatować. Oto niektóre sytuacje, w których konieczne jest sformatowanie telefonu komórkowego:

 • Wirusy i złośliwe oprogramowanieSą to dwa z najczęstszych, telefon komórkowy jest zawsze w ciągłym zagrożeniu, jeśli nie możesz odkryć, gdzie się ukrywają i nadal sieją spustoszenie, będziesz musiał przywrócić telefon.
 • Jeśli kupujesz używany telefon komórkowy, jest to wysoce zalecane, ponieważ nie wiesz, jakie informacje posiada telefon komórkowy od poprzedniego właściciela.
 • Ponadto, jeśli zamierzasz sprzedać lub oddać swój używany telefon komórkowy, najlepiej to zrobić, aby nie przekazać go przez pomyłkę z ważnymi danymi osobowymi; Dzisiejszy telefon komórkowy to taki, który przenosi Twoje codzienne życie, klucze, zdjęcia i wiele innych rzeczy, pamiętaj o tym.
 • Jeśli pójdziesz do zainstaluj trochę pamięci ROM lub zmodyfikuj system, To jest coś, co wielu użytkowników Androida decyduje się zrobić, być może wkroczyłeś już w świat ROM-ów, modyfikacji roota lub systemu, jeśli to prawda, wiesz już, że formatowanie telefonu komórkowego jest podstawowym krokiem, aby uczynić go czystym obiektem .
 • Również w przeciwnym przypadku, jeśli czy chcesz się wykorzenić?, w tym celu wystarczy sformatować, aby telefon powrócił do formatu fabrycznego.
 • Problemy z baterią, czasami awaria baterii wynika nie tylko z jej uszkodzenia, może to być również problem z oprogramowaniem, zanim wydasz pieniądze na nową baterię, powinieneś spróbować sformatować telefon.
 • Innym przypadkiem jest to, że pamięć jest pełna, co powoduje, że telefon nie działa tak, jak powinien.
 • To zapomniałeś kodu odblokowującego? lub musisz usunąć kod zabezpieczający, jedynym możliwym sposobem ponownego użycia telefonu będzie przywrócenie go do fabrycznego formatu.

Jakie są korzyści z przywrócenia danych fabrycznych naszego urządzenia mobilnego?

ten przywróć dane mobilne może przynieść bardzo pozytywne korzyści osobom z fabryki, to działanie pozostawia ją w stanie czystym ze wszystkich bezużytecznych informacji; Pozostawilibyśmy go w takim stanie, w jakim go nabyliśmy, aby Twój telefon miał więcej miejsca bez tych niepotrzebnych plików i działał w optymalnych warunkach.

wirus androida

Zaletą byłby również fakt, że będziemy w stanie wyeliminować wszelkie możliwe zagrożenia z telefonu komórkowego, oprócz rozwiązywania różnych problemów, które nabywasz w codziennym użytkowaniu; Jeśli Twój telefon komórkowy nie działał poprawnie, ta czynność z łatwością go naprawi. Z tego powodu formatowanie, gdy nasz telefon nie działa poprawnie, jest wysoce zalecane.

Co powinniśmy zrobić przed sformatowaniem telefonu komórkowego?

Cóż, rozmawialiśmy już o tym, jak dobre jest formatowanie i dlaczego Twój telefon komórkowy może go potrzebować, ale na co powinniśmy zwrócić uwagę, zanim to zrobimy? Jak już powiedzieliśmy format usunie wszystkie informacje z telefonu komórkowego a przywrócenie tych informacji byłoby skomplikowane, przed wykonaniem tego należy zapisać to, co jest dla Ciebie interesujące w innym miejscu. Tutaj podam kilka wskazówek, co zrobić przed formatowaniem:

 • Sprawdź Kopie zapasowe WhatsApp, aby sprawdzić, czy są w porządku i móc je przywrócić, gdy tylko zaczniemy konfigurować telefon.
 • Jeśli posiadamy kartę SD, sprawdź, czy znajdują się na niej wszystkie Twoje zdjęcia, aby pozostały bezpieczne i nie zostały utracone.
 • Zrób kopię danych, które nie ma na karcie SD, na przykład folder pobierania lub dowolny inny, który chcesz zachować.
 • Możesz również wykonać kopię zapasową aplikacji i jej ustawień, ulubionej gry lub klawiatur, które zapisują i przewidują nasze konkretne frazy.
 • Zapisz swoje kontakty na swoim koncie Gmail, jest to bardzo przydatna opcja, którą nam oferuje.
 • Kolejną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to odłączyć konto Gmail przed formatowaniem, aby uniknąć przyszłych niedogodności.
 • Czy Twój telefon jest wystarczająco naładowany i trzymaj ładowarkę podłączoną podczas formatowania.
 • Możesz zrobić zrzut ekranu z menu aplikacji i ustawieniami, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie ponownie mieć telefon tak, jak lubisz najbardziej.
 • Miej stabilne połączenie internetowe, ponieważ ten proces wymaga pobrania dużej ilości danych i aplikacji.

przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie

Jak przywrócić telefon komórkowy z Androidem do formatu fabrycznego?

Proces formatowania jest to możliwe na dowolnym telefonie komórkowym z AndroidemBez względu na to, jaką masz personalizację, zawsze będzie to możliwe z łatwością. Tutaj zostawimy ci małe wyjaśnienie, jak to osiągnąć.

Pamiętaj, że przed wykonaniem tej procedury, wykonać kopie zapasowe najistotniejszych Aby nie stracić tych informacji i utrzymać wystarczająco naładowany telefon komórkowy, po tym możesz zacząć.

Z ustawień

Bardzo łatwo jest sformatować telefon z Androidem za pomocą ustawień, ponieważ jest to najbardziej intuicyjna metoda, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Znajdź i otwórz ustawienia telefonu komórkowego.
 2. Wprowadź konfigurację systemów.
 3. Naciśnij „opcje odzyskiwania”.
 4. Zobaczysz opcję „usuń dane”, kliknij na nią.
 5. Zapyta cię po raz drugi, jeśli chcesz kontynuować przywracanieJeśli masz pewność, że jeśli chcesz kontynuować, zaakceptuj lub naciśnij „usuń wszystko” i to wszystko, musisz po prostu poczekać.

Z odzyskiwaniem

Ten tryb, jak sama nazwa wskazuje w języku angielskim, dołączył do nowoczesnych telefonów komórkowych Aby przywrócić warunki w przypadku poważnej awarii telefonu komórkowego, sformatowanie telefonu komórkowego w trybie odzyskiwania można uznać za działanie ostateczności, sposób uzyskania dostępu do tego trybu różni się w zależności od marki telefonu komórkowego, a także od tego, na co pozwalasz zrobić w tym trybie.

Procedura łatwego formatowania urządzenia iPhone

Teraz jak możesz? sformatuj iPhone’aJak już wiesz, te korzystają z systemu iOS i myślisz, że to musi być skomplikowane, ale nic nie jest dalsze od rzeczywistości, istnieją dwa sposoby na przywrócenie iPhone’a, z ustawień mobilnych i przez iTunes.

Przywróć ustawienia fabryczne telefonu iPhone

Z ustawień Twojego iPhone’a, podobnie jak w urządzeniach z Androidem, zawiera prostą i szybką metodę, po prostu wykonaj te proste kroki:

 1. Przejdź do Ustawień, kliknij „Ogólne”.
 2. Spójrz na dół i naciśnij „Resetuj”.
 3. Teraz kliknij „Usuń zawartość i ustawienia”.
 4. Później poprosi Cię o kod odblokowujący lub hasło Apple ID.
 5. Poczekaj, aż się skończy i to wszystko.

W ten sposób Twój iPhone zostanie przywrócony do formatu fabrycznego w zaledwie 6 prostych krokach. Teraz do osiągnięcia zrobić format przez iTunes, jest to nieco bardziej skomplikowane, wykonaj te czynności za pomocą komputera:

 1. Zaloguj się do iTunes, zaktualizuj w razie potrzeby.
 2. Podłącz telefon komórkowy do komputera.
 3. Teraz powinna pojawić się ikona iPhone’a, kliknij ją.
 4. Znajdź, gdzie jest napisane „Podsumowanie”, wejdź tam i naciśnij „Przywróć iPhone’a”.
 5. Poprosi Cię o potwierdzenie akcji, zaakceptuj ją, naciskając ponownie „Przywróć”.
 6. Poczekaj kilka minut na zakończenie przywracania.

Jeśli Twój komputer to Mac, będziesz musiał użyć Findera i wykonać na nim te same czynności, ponieważ usługa iTunes nie jest dostępna na Macu.

Jak mogę sformatować telefon, który jest zablokowany?

W takich przypadkach, gdy zapomniałeś hasła do telefonu komórkowego i nie możesz go odblokować, będziesz musiał zrobić format, ale jak to zrobić, jeśli nie mogę wejść do telefonu komórkowego?Są dwa sposoby, aby to osiągnąć, ręcznie, wykonując twardy reset w trybie odzyskiwania, lub sformatować za pomocą komputera.

Jak widzieliśmy wcześniej, wejdź w tryb odzyskiwania Aby wykonać reset ręczny, zależy to od marki telefonu komórkowego.

Wykonanie tej procedury spowoduje utratę wszystkich informacji, a odzyskanie większości z nich może być bardzo skomplikowane, jak być może już wiesz, ale jest to niewielka cena za ponowne korzystanie z telefonu komórkowego.

Czy można przywrócić telefon komórkowy, który jest wyłączony do danych fabrycznych?

To jeśli to możliwe, wszystko będzie to zależeć od marki i modelu! z telefonu komórkowego, a jeśli jesteś użytkownikiem Androida lub iOS, w przypadku telefonu komórkowego z Androidem zawsze możesz wykonać twardy reset, czyli przywrócić go całkowicie do wersji fabrycznej, jeśli nie wiesz, jak sprawić, aby telefon komórkowy wszedł w to tryb, aby rozpocząć reset, wystarczy zapytać o specyfikacje modelu

Teraz urządzenia z systemem iOS słyną z tego, że są bardzo stabilne dzięki swojemu systemowi, ale w przypadku nieoczekiwanej awarii zawsze możesz wykonać miękki reset, spowoduje to ponowne uruchomienie urządzenia tylko wtedy, gdy działa wolno lub zawiesza się; Możliwe jest również wykonanie twardego resetu poprzez konfiguracje, to w ekstremalnym przypadku.