Skip to content

Jak rozszerzyć lub zwiększyć pamięć RAM w systemie Android [Con Estos Trucos o con la SD]

12 de styczeń de 2023

Kilka dni temu wśród wielu komentarzy, które otrzymaliśmy od naszych czytelników, natknęliśmy się na jeden więcej niż ciekawy, który prawdopodobnie posłuży ogromnej liczbie użytkowników, związany z możliwością zwiększenia pamięci RAM w Androidzie. Prawda jest taka, że ​​przy wielu okazjach okazuje się, że różne urządzenia mobilne z Androidem mają raczej zmniejszoną pamięć RAM, dlatego może być konieczne wykonanie jakiejś sztuczki o tym, aby poprawić jego wydajność.

Pierwszą rzeczą, którą powiemy, zanim przejdziemy do szczegółów, jest to, że chociaż jasne jest, że zwiększenie pamięci RAM w Androidzie jest całkowicie niemożliwe, ponieważ nie ma możliwości zmiany tego sprzętu smartfonów, jak to ma miejsce w przypadku komputerów, tak, są na to dobre sztuczki. Możemy wtedy polecić szereg procedur, dzięki którym będziesz mógł wirtualnie zwiększyć pamięć RAM na Androidzieściskając go znacznie bardziej niż do tej pory.

zwiększyć pamięć RAM Androida

„Czy można zwiększyć pamięć RAM Androida bez rootowania?” to kolejne z pytań, które często zadają nam w takich przypadkach, i zasadniczo odpowiedź jest taka sama: pamięci RAM nie można w żaden sposób rozszerzyć. Ale z zrootowanym Androidem mamy większe szanse na maksymalne wykorzystanie tej pamięci RAM. Dla tego, musimy utworzyć „wymianę” na karcie microSD, korzystając z aplikacji takiej jak ta o nazwie ROEHSOFT RAMEXPANDERktóry kosztuje 9,99 USD.

Ale przed zakupem tej aplikacji musisz sprawdzić, czy Twój telefon komórkowy jest zgodny z tymi procedurami. Aby to sprawdzić, należy pobrać aplikację MemoryInfo & Swapfile Check dostępną w sklepie Google Play, dostępny bezpośrednio pod tym linkiem. Jeśli rzeczywiście Twój telefon komórkowy jest zgodny z poprzednią aplikacją, nadszedł czas, aby pobrać ROEHSOFT RAMEXPANDER ze sklepu Google Play lub za pośrednictwem tego łącza.

Po zakupie danej aplikacji musisz przyznać jej klasyczne uprawnienia roota. Kiedy to zrobisz, zobaczysz, co ci zaoferuje możliwość dostosowania rozmiaru partycji wymiany. W „optymalnej wartości” poda przybliżoną wartość i musisz zaakceptować proponowane zmiany. Następnie aktywowane zostanie nowe uczestnictwo, z którego urządzenie będzie korzystać, gdy będzie potrzebowało dostępu do większej ilości pamięci RAM, na przykład podczas uruchamiania ciężkich gier lub kilku aplikacji jednocześnie.

Po wykonaniu tej procedury przekonasz się, że ogólna wydajność Twojego urządzenia jest lepsza niż wcześniej, a to dlatego, że zasadniczo będzie działać tak, jakby miało więcej pamięci RAM niż zwykle. Dlatego mówimy, że to jak zwiększenie pamięci RAM telefonu komórkowego z Androidem. Dzięki temu wyjaśnieniu będziesz w stanie poprawić pamięć RAM telefonu komórkowego z systemem Android, a wszystko, co musisz zrobić, to wydać te 9,99 USD czyli aktualny koszt danej aplikacji.

Oczywiście wszystkie instrukcje krok po kroku i informacje, których nauczyliśmy Cię do tej pory, dotyczą tylko zrootowanych urządzeń mobilnych z Androidem, a nie tych, które nie są zrootowane. Jeśli chcesz zwiększyć pamięć RAM Androida bez rootowania, musisz wiedzieć, że jedyną alternatywą jest pobranie aplikacji, które pomogą Ci wyczyścić pamięć RAM zużywane przez aplikacje działające w tle. Jedną z najlepszych alternatyw jest Advanced Task Killer, który można pobrać z tego linku.

Aplikacja zwiększająca pamięć RAM

Istnieje niezliczona ilość aplikacji które obiecują wirtualne zwiększenie pamięci RAM, ale nie jest to wiarygodne, ponieważ wszyscy obiecują, ale bardzo niewielu spełniawtedy polecimy taki, który robi to, co obiecuje, a to jest:

Link2SD

Aplikacja o określonej funkcji, najpierw zeskanuj kartę micro SD, a następnie oceń wolne miejsce, a ta aplikacja zastosuje ją do przechowywania pakietów pamięci podręcznej, które będą działać jako pomoc pamięciowa, w każdym razie pamięć wirtualna.

Ważne jest, aby pamiętać, że musimy sformatuj Micro SD na komputerze przed użyciem tej aplikacji, myśląc, że możemy zostawić to puste, aby maksymalnie wykorzystać.

Pobierz tutaj

Jak zwiększyć wydajność pamięci RAM mojego telefonu komórkowego?

W tym momencie właśnie chcemy dać pewne rozwiązania wszystkim użytkownikom, którzy nie przestają nas pytać o możliwe sztuczki, które pozwalają nam w pełni wykorzystać możliwości naszej pamięci RAM, a jest ich kilka naprawdę interesujących. Nauczymy Cię kilku klasyków, które poznasz, jeśli jesteś nieco bardziej zaawansowanym użytkownikiem Androida, ale których prawdopodobnie nie znasz, jeśli nie jesteś tak zinternalizowany z tym systemem operacyjnym, więc lepiej czytaj o tym dalej.

Oczywiście najpierw nauczymy Cię, jak najlepiej wykorzystać pamięć RAM smartfona bez konieczności jej rootowania, czego nie każdy chce robić, zwłaszcza jeśli gwarancja urządzenia jest nadal ważna, ponieważ w takim przypadku my skończą się przegraną W każdym razie zawsze zalecamy dezaktywację animacji na Androidzie, oprócz odinstalowywania nieużywanych aplikacji, usuń wszystkie widżety lub dlaczego nie, usuń także tapety, zwłaszcza jeśli są animowane.

Teraz, w przypadku, gdy te sztuczki, o których właśnie wspomnieliśmy, nie przynoszą pożądanego działania smartfona z Androidem, powinieneś wiedzieć, że zawsze masz możliwość zrobienia słynnego katalogu głównego urządzenia, aby być całkowicie przekonanym, że ty poprawi wrażenia z Twojego Androida. Chociaż rootowanie jest czymś, co już wyjaśniliśmy na urządzeniach mobilnych z Androidem, będziemy potrzebować aplikacji takiej jak Roehsoft Ranexpanderktóry został specjalnie do tego stworzony.

Oczywiście, zanim poznasz tę aplikację, musisz wiedzieć, że nie jest ona kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi z Androidem, chociaż jest z większością tych, które zostały uruchomione w ostatnim czasie, a wchodząc w ten link będziesz mógł poznać wszystkie szczegóły dotyczące jego kompatybilności. Jednak po zainstalowaniu musisz kliknąć opcję wersji próbnej i Będziesz mógł sprawdzić, czy kompatybilność jest absolutna z twoim terminalem, a jeśli tak, wiadomość Gratulacje, kiedy nadejdzie czas.

Przedmiotowa aplikacja działa w taki sposób, że możemy przydzielić część pamięci RAM dla każdego z interesujących nas procesów iw ten sposób bardzo łatwo osiągnąć pożądaną wydajność, na przykład podczas odtwarzania wideo gra, aby wskazać jasny przykład. Po zakończeniu musisz kliknąć opcję Zamień aktywny, a kiedy już to zrobisz, będziesz mógł skorzystać z nowego sposobu działania swojego smartfona.

Mamy nadzieję, że ten wkład pomoże Ci ta aplikacja jest jeden z najlepiej ocenianych w sklepie z zabawkami i wierz mi, że nie jest darmowy, jest bardzo dobry i lekki.

dołącz do naszego kanału telegram