Skip to content

Jak rozszerzyć lub przydzielić więcej miejsca na partycję dysku twardego w systemie Windows 10? (Przykład)

21 de marzec de 2021

W dzisiejszych czasach bardzo często zdarza się, że chcesz rozszerzyć lub przydzielić więcej miejsca na partycję dysku twardego, tworząc kopię zapasową plików na komputerze.

Ale zdarza się, że kwadrat, który został przypisany do pola podstawowego, stał się niewystarczający do utrzymania stabilna praca systemu Windows 10.

Dlatego ludzie potrzebują więcej miejsca w nim. aby móc wygodnie kontynuować pracę ze swoim zespołem bez konieczności formatowania lub kupowania innego dysku. Na szczęście Windows ma kilka narzędzi w ramach tego samego systemu, co pozwala użytkownikowi bawić się ilością urządzeń pamięci masowej.

Rozszerz lub przydziel więcej miejsca na partycję dysku twardego za pomocą narzędzia Diskpart

Diskpart to narzędzie do zarządzania urządzeniami pamięci masowej, które jest dołączone do systemu jako istotny element.

Dostęp do niego można uzyskać z poziomu programu „Symbol systemu„Co jest związane z konsolą Windows, w której można wprowadzać polecenia.

Wiersz poleceń służy między innymi do sprawdzania wersji posiadanego systemu operacyjnego Windows. Z kolei pozwala znaleźć klucz produktu Windows Server.

Aby uruchomić ten proces, musisz znaleźć wspomniany program w wyszukiwarce paska zadań, wpisując „cmd”. W ten sposób pojawi się ikona z czarnym oknem i białymi szczegółami w środku, którą wybiera się prawym przyciskiem myszy i opcją „Wykonaj jako administrator”.

Innym sposobem na wejście jest użycie klawisza „Przycisk Home + R.”Który otworzy okno, w którym to samo zostanie zapisane. Chociaż, aby uniknąć problemów z uprawnieniami, idealnym rozwiązaniem jest wprowadzenie pierwszej metody, chociaż druga metoda jest równie opłacalna.

W rezultacie pojawi się słynne czarne okno, w którym pojawi się słowo „Diskpart”I naciśnij„Wchodzić”.

Zostanie wyświetlona lista woluminów w systemie, czyli zarówno partycje, jak i inne urządzenia magazynujące.

Teraz musisz spojrzeć na numer woluminu partycji dysku twardego (na przykład wolumin 1) i napisać „wybierz głośność 1”. Spowoduje to ujawnienie wiadomości „Głośność 1 to wybrana głośność”Co wskaże, że został wybrany. Następnie musisz wpisać słowo „poszerzać”.

Proces ten będzie przebiegał pomyślnie, o ile będzie przyległa przestrzeń, uzyskuje się to poprzez wyeliminowanie nieużywanej partycji lub zmniejszenie jej w celu uzyskania nieprzydzielonej przestrzeni.

Rozwiń partycję za pomocą menedżera dysków systemu Windows 10

Jest to program wbudowany w funkcjonalności systemu Windows 10, który umożliwia zarządzanie partycjami dysku twardego i można znaleźć z menu Start lub znajdując go w pasku wyszukiwania. W tym segmencie zostanie wyświetlona lista wszystkich urządzeń lub woluminów w systemie, przedstawiona zarówno na liście, jak i na wykresach.

Lista będzie znajdować się u góry z literą przypisaną do systemu, a także innymi danymi, takimi jak format, całkowita przestrzeń, wolne miejsce i stan. Podczas gdy w dolnej części zostaną przedstawione w kwadratach, w lewej części zgodnie z literą od góry do dołu, aw prawej części z partycje i przestrzeń każdego.

Windows 10

Tak więc w segmencie, w którym znajduje się interesująca nas partycja, przechodzimy do jej zaznaczenia prawym przyciskiem myszy, co ujawni szereg alternatyw. W ramach której opcja „Zwiększ głośność„Lub”Zwiększ głośność”, Co pozwoli ci zwiększyć ilość miejsca na partycji.

Następnie pojawi się wyskakujące okienko, jest to kreator Windows do rozszerzenia lub zwiększenia objętości dysków twardych. Poddając się „Kolejny”Pojawi się kolejny ekran z opcjami przydziału miejsca, w którym można wybrać partycję i przypisać całkowitą dostępną przestrzeń.

Podczas konfigurowania żądanego miejsca na dysku, który Cię interesuje, przejdź do wyboru „Kolejny” i później „Sfinalizować„Aby zakończyć proces.

dołącz do naszego kanału telegram