Skip to content

Jak rozmyć lub pikselizować twarz lub twarz na zdjęciu lub obrazie za pomocą farby

14 de kwiecień de 2021

Istnieją różne narzędzia do edycji zdjęć, przydatne na wiele sposobów, ale bardzo skomplikowane w użyciu, ale od 1985 r. aplikacja „Paint” Microsoftu towarzyszyła wielu osobom, nawet poza oknami, albo po prostu rysując obrazki w czasie wolnym podczas zajęć, albo po prostu edytując zdjęcia.

Chociaż Paint można oficjalnie zastąpić bardziej zaktualizowaną wersją, Paint 3D, nadal tak jest nadal przydatne do prostych i szybkich prac bez konieczności uczenia się miesiącami, choć jeśli wolisz cofnąć się lub pobrać klasyczną wersję Paint in Windows to możliwy jest większy komfort pracy.

Jedną z tych prac, których szukają niektórzy ludzie, jest jak zniekształcać twarze, Chociaż brzmi to trochę nużąco i wymaga profesjonalnych aplikacji, jest super proste.

Dlaczego ktoś miałby chcieć pikselizować twarz?

Jest kilka powodów, dla których ktoś chciałby, aby ktoś ukrył twarz lub był zniekształcony i chociaż nie jest to coś bardzo potrzebnego w zdjęciach rodzinnych, z bardziej profesjonalnych powodów pikselowa wędrująca twarz mogłaby uratować proces.

Dziecko może potrzebować prywatności

W niektórych dokumentach, zwłaszcza dziennikarskich lub dokumentalnych, Zaleca się, a nawet wymaga zmiany twarzy dzieci, aby zapobiec popełnieniu potencjalnych przestępstw przeciwko dziecku lub po prostu dlatego, że ich opiekun prawny lub rodzic nie chcą, aby ich tożsamość została odkryta.

Czasami są wspomnienia, których nie trzeba pamiętać

Ale nie wszyscy są dziennikarzami, którzy mogą stanąć w obliczu procesów sądowych lub muszą zapobiegać przestępstwom, może po prostu być tak, że ma jakieś stare zdjęcie ktoś, kto nie chciał się w nim pojawić.

Szybka edycja dla mediów społecznościowych

W świecie sieci społecznościowych dobre zdjęcie można zrobić wieloma technikami, a czasami tworzenie oczekiwań poprzez zakrywanie twarzy lub jej zmienianie może dać interesujące rezultatyNawet w fotomontażach z horroru lub tajemnicy możliwości są nieograniczone.

W jaki sposób Paint wchodzi do równania?

Prawdą jest, że aplikacja nie ma najbardziej skomplikowanych narzędzi ani najbardziej profesjonalnych rezultatów, dlatego jest aplikacją preinstalowaną w systemie Windows i prostą w obsłudze; ale to nie powinno przeszkadzać w oczekiwaniu interesujących wyników.

Ponadto są ludzie, którzy nie mają czasu na korzystanie z profesjonalnych aplikacji dostępnych na rynku, ponieważ sposoby, w jakie mają inne aplikacje, mogą zająć kilka minut, aw najgorszym przypadku całkowicie zmienić oryginalny obraz, ale w przypadku programu Paint pikselacja jest czymś bardzo prostym.

A teraz, jak rozmazać lub pikselizować twarz w programie Paint?

Paint ma proste i szybkie narzędzia do wszystkiego. Jeśli chodzi o pikselizację obrazu konieczne jest posiadanie danego obrazu w szafce na pliki dostępnej na komputerze, mając ją wystarczy otworzyć w aplikacji.

Tam są dwie drogi w którym można wybrać obraz, aby go otworzyć w programie, po prostu kopiując i wklejając obraz lub otwierając go z komputera.

Kopiuj i wklejaj bez błędów

Możesz chcieć pikselizować obraz oglądany online, być może na karcie zdjęć w danej wyszukiwarce.

Jeśli tak, wystarczy skopiować obraz, wybierając obraz ze strony lub wyszukiwarkę za pomocą polecenia Ctrl + C i wklejamy go do programu poleceniem Ctrl + Vlub używając narzędzia „Wklej” z przyciskiem do papieru jako ikoną.

Otwarcie szafki na akta i obrazu

Jeśli na komputerze jest zapisany obraz Konieczne jest tylko wyszukanie, w którym folderze lub pliku się znajdujeSzukając go, musisz go zaznaczyć prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać „Otwórz za pomocą” i wyszukać aplikację Paint, aby ją edytować.

dziewczyna z pikselowaną twarzą

Otwierając obraz, użyj narzędzia „Wybierz” na części twarzy, która ma zostać podzielona na piksele wystarczy wziąć jeden z rogów i zmienić jego rozmiar, zmniejszając i zwiększając go wielokrotnie, aż zostanie odpowiednio podzielony na piksele.

Czasami wybranie obrazu za pomocą narzędzia siatki może nie wystarczyć, ponieważ twarz może być na boku, więc narzędzie „Wybierz swobodnie” może ułatwić ten proces.