Skip to content

Jak rozmawiać z ludźmi na Facebooku bez instalowania Messengera? – Oszczędź miejsce

9 de Listopad de 2021

Platforma Facebook jest preferowana przez miliony użytkowników że na całym świecie używają tej aplikacji do udostępniania treści na swoim profilu swoim kontaktom. Ponadto pozwala na interakcję z rodziną, przyjaciółmi i nowymi znajomymi, będąc usługą Messengera środkiem do nawiązywania tych kontaktów między przyjaciółmi.

Jednak w tym artykule Nauczymy Cię czatować na Facebooku bez konieczności korzystania z aplikacji Messenger. Dlatego jeśli jesteś fanem tej sieci społecznościowej i mieszkasz podłączony do usługi przesyłania wiadomości, zalecamy nie odrywać się od czytania tego artykułu, aby poznać te wskazówki i zaoszczędzić miejsce na swoim urządzeniu.

Jakich alternatyw użyć, aby porozmawiać ze znajomymi na Facebooku, jeśli nie mam zainstalowanego Messengera?

Usługa Facebook Messenger jest szeroko stosowana, jednak należy ją pobrać, ponieważ działa to niezależnie od samej aplikacji Facebook. Dlatego jeśli chcesz nadal wysyłać wiadomości, rozmowy i rozmowy wideo ze swoją grupą znajomych, dzięki sieci społecznościowej Facebook możesz to zrobić bez instalowania usługi Messenger. Zwróć uwagę na dostępne alternatywy, aby pozostać w kontakcie.

Wiadomości SMS

Aby wykonać tę czynność wystarczy wejść do aplikacji Facebook i kliknąć folder wiadomości, a w polu wiadomości będziesz musiał wpisać litery FB i wysłać ten tekst na numer 15666. Za kilka sekund, otrzymasz kod aktywacyjny na swoje urządzenie. Następnie przechodzisz do profilu swojego konta, klikasz Ustawienia lub Konfiguracja i gdy pojawi się okno, zlokalizuj okno dialogowe, w którym musisz wpisać otrzymany kod potwierdzający.

Poprosi Cię o hasło do Facebooka do weryfikacji. Wtedy usługa wiadomości będzie aktywna z aplikacją Facebook. Aby porozmawiać ze znajomymi, wpisujesz wiadomości iw oknie tekstowym wpisujesz wiadomość i nazwę kontaktu, do którego wiadomość zostanie wysłana, i wysyłasz ją na numer 15666. Wiadomość ta zostanie odebrana przez Twojego nadawcę.

Google jako alternatywa

Ta popularna i powszechnie używana przeglądarka Google pomoże Ci wysyłać wiadomości na Facebooku bez instalowania innej aplikacji na Twoim urządzeniu. Musisz tylko wejść na swoje konto na Facebooku z tej przeglądarki i wejść do obszaru prywatnych wiadomości. Ale już, wybierz kontakt, z którym chcesz wejść w interakcję i voila, nie powinieneś się martwić, ponieważ nie otrzymasz powiadomienia o konieczności pobrania aplikacji Messenger.

Facebook Lite

Ta aplikacja Facebook Lite jest lżejsza, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca i ma ikonę Czat na pasku narzędzi lub w funkcjach, co umożliwia czatowanie z kontaktami za pośrednictwem wiadomości bez konieczności pobierania aplikacji Messenger. Klikając tę ​​ikonę, wchodzisz do dowolnego czatu lub otwierasz nowy i rozpoczynasz interakcję.

Ale powinieneś wiedzieć, że aby mieć Facebook Lite, zaleca się dezaktywację aplikacji Facebook, której zwykle używasz, aby móc zainstalować Facebook Lite. W ten sposób skorzystasz ze wszystkich funkcji to ma na przykład czat. Możesz pobrać tę aplikację ze Sklepu Play.

Jak wysyłać zdjęcia na Facebooku, jeśli nie masz Messengera?

Nawet jeśli nie masz usługi Messenger, możesz wysłać wiadomość z plikiem obrazu lub dowolnym zdjęciem z Facebooka. Sztuką jest otworzyć konto na Facebooku na telefonie komórkowym, ale dostęp do wersji komputerowej, kliknij trzy kropki i wybierz opcję Wiadomości. Wprowadzając prywatne wiadomości możesz dołączyć wybrane zdjęcie i wysłać je do swojego kontaktu. Możesz to również zrobić bezpośrednio z komputera.

wyślij tekst i obraz na facebooku za pomocą telefonu komórkowego

Jak dzwonić z osobą na Facebooku, jeśli nie korzystasz z Messengera?

Jeśli nie masz aplikacji Messenger, możesz wykonywać połączenia i wideorozmowy bezpośrednio z aplikacji Facebook. Wystarczy wejść w profil swojego konta, wpisać profil kontaktu i kliknąć ikonę trzech kropek, otworzy się kolejna sekcja i będziesz mógł zobaczyć opcje połączenia i wideorozmowy. To nowość, która powróciła do aplikacji Facebooka, która pozwala nieco zdystansować się od usługi Messenger, aby nie polegać na niej w dalszej interakcji z kontaktami.