Skip to content
Mac

Jak robić zdjęcia za pomocą kamery internetowej komputera Mac w prosty sposób?

28 de styczeń de 2022

Do aparatu komputera Mac dołączona jest aplikacja, która pozwala pozwoli Ci łatwo robić zdjęcia. Dodatkowo daje możliwość dodania ciekawych efektów specjalnych. W tym artykule skupimy się na nauce robienia zdjęć za pomocą kamery internetowej komputera Mac.

Jak zrobić zdjęcie z aparatu na Macu?

Postępując zgodnie z prostymi instrukcjami poniżej, będziesz mógł robić zdjęcia z kamery internetowej komputera Mac.Wielką zaletą jest to, że nie będziesz musiał pobierać żadnych dodatkowych aplikacji.

Korzystanie z fotobudki

  1. Najpierw musisz uzyskać dostęp do folderu Aplikacje na komputerze Mac.
  2. Wybierz opcję Fotobudka.
  3. Podczas przeglądania aplikacji dotknij czerwonego przycisku ikony aparatu u dołu aplikacji.
  4. Poczekaj na odliczanie.
  5. Naciśnij tyle razy, ile zdjęć chcesz zrobić.
  6. Aby zapisać, udostępnić lub wyeksportować zdjęcia, kliknij miniatury, które się pojawią.

Aby zapisać zdjęcia na Macu, stuknij w menu pliki w aplikacji Photo Booth i umieść je jako obraz w innym miejscu w systemie. Ta aplikacja umożliwia również zmianę tapety lub pulpitu komputera Mac za pomocą opcji eksportu.

Dzięki opcji „udostępnij” możesz je wysłać do w dowolnej sieci społecznościowej lub jako e-mail, mogąc dodać żądane wiadomości.

Istnieje wiele opcji zdobycia Photo Booth, jeśli go nie masz. Wśród stron, które oferują to za darmo, są Softonic, PortalProgramas i Softradar.

Online z Pixect

Pixect to aplikacja, która umożliwia łatwe robienie zdjęć i nagrywanie filmów online oraz dodawanie efektów bezpośrednio z serwera.

Tę aplikację można pobrać za darmo z Sklep internetowy Chrome. Musisz tylko zrobić zdjęcie, zaakceptować wymagane uprawnienia i bawić się różnymi efektami, które oferuje aplikacja.

z niestandardową ramką

Twój Mac oferuje wiele opcji dodawania efektów do zdjęć. jednym z nich są niestandardowe ramki. Aby to zrobić, możesz zainstalować aplikacje takie jak Photoscape, które są zalecane dla tych, którzy dopiero rozpoczynają edycję zdjęć. Ta aplikacja jest łatwa w użyciu, aby dostosować ramy swojej pracy, zdjęć rodzinnych lub pierwszych projektów.

Kolejną polecaną aplikacją dla Twojego Maca jest Pixelmator, opcja dla bardziej wymagających profesjonalistów, dzięki której będziesz mógł w spektakularny sposób spersonalizować swoje ramki.

Korzystanie z iSight

Aplikacja iSight jest bardzo przydatną aplikacją, ponieważ daje nam pełną kontrolę nad kamerą internetową Twojego Maca Móc swobodnie przesuwaj slajdy w czasie rzeczywistym. Ponadto nie dodaje żadnych filtrów po zrobieniu zdjęcia lub filmu.

kobieta przeprowadza wideorozmowę na komputerze Mac

Jak polerować zdjęcia za pomocą WidsMob Portrait Pro na Macu?

WidsMob Portrait to darmowy program, który umożliwia edycję zdjęć w bardzo profesjonalny sposób na komputerze Mac. Dzięki niemu zlikwidujesz zmarszczki, dopasujesz i złagodzisz cechy postaci na Twoich zdjęciach. Możesz także dostosować kolor, jasność i odcień skóry. Podobnie będziesz mógł dostosować jasność swoich zdjęć, gdy nie spełniają one pożądanej jakości.

Ten program pozwala usuń przebarwienia i bardzo ciemne cienie jednym kliknięciem. Po wyeksportowaniu zdjęcia aplikacja umożliwia osobną edycję oczu, policzków i zębów, a nawet całej skóry. Łatwo to osiągnąć za pomocą suwaka, za pomocą którego można dostosować rozmiar oczu, szerokość ust lub kształt twarzy.

kobieta używająca laptopa mac

Jaka jest domyślna rozdzielczość kamery internetowej na Macu?

W zależności od wersji komputera Mac jego domyślna rozdzielczość mieści się w zakresie 1080p dla 27-calowego iMaca i 24-calowego iMaca M1.

Aby sprawdzić rozdzielczość swojego osobistego Maca, dostęp „Preferencje systemu”, a następnie dotknij „Wyświetlacze”. Ali przedstawi listę postanowień. Najpopularniejszy to 1280p na 2024p w standardowym przypadku i 1280p na 800p w przypadku panoram.

Jak poprawić jakość obrazu z kamery na Macu?

Jeśli zauważysz, że jakość obrazu z kamery internetowej nie spełnia Twoich potrzeb, powinieneś zacząć od wykluczenia możliwych awarii oprogramowania. Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do „folderu ustawień” na komputerze Mac i sprawdź, czy kalibracja jasności, kontrastu i kolorów jest odpowiednia.

Istnieje również możliwość wykonania elementów zewnętrznych. Upewnij się, że oświetlenie w pomieszczeniu, w którym robisz filmy lub zdjęcia jest wystarczające.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, możesz również pobrać program, za pomocą którego możesz dostosuj rozdzielczość aparatu. Na przykład iGlass firmy Ecamm, bardzo odpowiedni dla Twojej kamery internetowej Mac i możesz wybrać bezpłatną wersję próbną.

Należy pamiętać, że dodanie tych programów do komputera Mac może mieć wpływ na używane miejsce. Dlatego konieczne jest, aby wypróbuj kilka opcji, aby zwolnić miejsce a tym samym zwiększyć go w celu przechowywania ważnych danych, a tym samym zwiększyć wydajność komputera Mac.

W ten sposób zalecamy dostęp do menu Apple na komputerze Mac.Wyświetl ilość miejsca dostępnego do przechowywania. Naciśnij „zarządzaj”, a otrzymasz kilka rekomendacji, takich jak Zapisz w chmurze, zmniejsz bałagan i zoptymalizuj pamięć masową.

Należy również wziąć pod uwagę, że ekran główny komputera Mac jest często wypełniony ikonami, które utrudniają zobaczenie najważniejszych skrótów. Następnie możesz ukryć Dock swojego Maca lub Macbooka według własnego uznania. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

  1. Uzyskaj dostęp do opcji „preferencje systemowe”, a znajdziesz ekran „Dock”.
  2. Znajdziesz opcję „automatyczne ukrywanie”.
  3. Kliknij opcję „automatyczne ukrywanie”, a Dock zniknie. Możesz go wyświetlić, wskazując wskaźnikiem na dole komputera Mac.

dołącz do naszego kanału telegram