Skip to content

Jak robić notatki w przeglądarce Google Chrome podczas przeglądania Internetu (przykład)

24 de luty de 2021

Internet stał się jednym z kwintesencji miejsc do wyszukiwania wszelkiego rodzaju Informacja. Czasami potrzebujemy narzędzia, które pomoże nam zanotować to, co znaleźliśmy. Mając to na uwadze, możesz teraz robić notatki w Google Chrome podczas przeglądania.

Będziesz mógł zanotować dane kontaktowe, ważny link, konkretny punkt w jakimś tekście, uporządkować zadania, które będziemy realizować, między innymi będą potrzebować gdzie zapisać. Niektórzy wolą zapamiętać je, ale to nie jest zalecane.

Najlepiej będzie więc zabrać się za ubezpieczenie, a także skorzystać z odpowiedniej pomocy, aby podczas przeglądania w Google Chrome móc notować informacje. W ten sposób unikniemy zapominania o rzeczach, których będziemy potrzebować później. Istnieją sposoby na skopiowanie tych notatek, a ponieważ wiemy, że jest to coś ważnego, powiemy Ci, co możesz zrobić.

Aplikacje i rozszerzenia do robienia notatek w Google Chrome

Istnieje kilka rozszerzeń, które możesz łatwo zainstalować w Google Chrome. Dzięki temu spacer po sieci jest wygodniejszy. Oto krótkie informacje o tym, które z nich są używane do robienia notatek:

Kartki samoprzylepne

Karteczki samoprzylepne, to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń, jest bardzo przydatne; Od lat pomaga nam robić notatki podczas surfowania i robi to bardzo łatwo. Z jego oficjalnej strony możemy dodać rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome. Na pasku narzędzi zobaczymy ikonę, która po najechaniu na nią kursorem i kliknięciu otworzy arkusz do zapisania tego, co chcemy.

Ponadto możemy go dostosować, ponieważ daje nam możliwość wyboru rodzaju liter, których będziemy używać, ich rozmiaru i zmiany koloru tła arkusza. Prześlemy również notatki jako tekst TXT lub umieścimy je w osobnym oknie. Jest to dość wszechstronne narzędzie do robić notatki podczas przeglądania internetu w naszej przeglądarce Google Chrome.

Zakładki do robienia notatek w Google Chrome

Tab notes, to rozszerzenie, które możemy zdobyć za darmo, przechodząc do Sklep internetowy Chrome aby dodać go do naszej przeglądarki. Będziemy mieć notatki w każdej otwartej zakładce, trzymając ją pod ręką, aby nie zapomnieć lub zapisać ważnych rzeczy.

Dzięki temu możemy zapisać więcej niż jedną notatkę i szybko z nich skorzystać. Nie jest konieczne posiadanie uprawnień ani kont i jest to narzędzie zapewniające nam prywatność.

Z dowolnego miejsca w przeglądarce Google Chrome możemy zarządzać i otwierać nasze notatki. Ma automatyczne zapisywanie która jest aktywowana w momencie, gdy o tym piszemy. Oferowana przez niego opcja przejścia w „tryb ciemny” gwarantuje, że jest to przydatne rozszerzenie i dbające o zaspokojenie potrzeb użytkowników.

Google Keep dla Chrome

Gdy idziemy do Sklep internetowy Chrome Znaleźliśmy Google Keep, uzupełnienie do tworzenia i zapisywania notatek dźwiękowych lub tekstowych podczas przeglądania Internetu za pomocą jednego kliknięcia. Wśród funkcji oferowanych przez to rozszerzenie jest zapisywanie tekstu, linków do stron, obrazów. Na zapisanych treściach twórz notatki, dodawaj do nich etykiety, wszystko jest automatycznie zapisywane w Google Keep.

Ma doskonałą opcję mocy synchronizować to, co zapisaliśmy, z innymi platformami których używamy w internecie, na iOS, Androidzie lub Wear.

robić notatki robocze w Google Chrome

Inne przydatne dodatki do robienia notatek w Google Chrome

OneNote Web Clipper, Jest to rozszerzenie zaproponowane przez samą firmę Microsoft, jest uzupełnieniem przeglądarki Google Chrome, dzięki której mamy możliwość wykonywania różnych zadań. Przechowuj, synchronizuj i udostępniaj wszelkiego rodzaju notatki, które posiadamy.

Oprócz dokumentów w formacie Format PDF, obrazy, filmy lub inne ważne informacje, z którymi chcemy się zapoznać.

Mamy również Evernote Web Clipper, OneNote Web Clipper, Papier, Notty Notes i inne dodatki, które wykonają dobrą robotę, gdy chcemy robić notatki.

Korzystając z dowolnej z tych aplikacji lub rozszerzeń, możesz robić notatki w Google Chrome podczas przeglądania internetu. Z pewnością przydadzą Ci się i pozwolą lepiej zorganizować każde zadanie, które wykonujesz w sieci. Udostępnij te informacje. Chcielibyśmy również poznać Twój komentarz dotyczący tego, co przeczytałeś w tym poście.

dołącz do naszego kanału telegram