Skip to content

Jak ręcznie numerować strony w programie Word 2007/2010/2013/2016 do stopki

16 de grudzień de 2022

Word to główny program do edycji dokumentów tekstowych, a jak wiemy mówimy o jednej z wielu aplikacji wchodzących w skład pakietu Office, opracowanej przez ludzi z Microsoftu. Chociaż jest to jedno z narzędzi do wykonywania zadań w pracy lub szkole, czasami nie wiemy, jak korzystać z narzędzi tak prostych jak po prostu numeruj strony w programie Word.

Osób korzystających z tej usługi jest jednak znacznie więcej niż tych, którzy znają wszystkie jej sekrety, dlatego od czasu do czasu nie jest źle przeanalizować niektóre z nich. Zawsze możesz być zaskoczony tym, co możesz odkryć na nowo, jeśli zagłębisz się nieco w narzędzia dostępne dla Ciebie każdego dnia.

Z tej okazji chcemy pokazać Ci krok po kroku, że jesteśmy absolutnie pewni, że będzie to niezwykle pomocne w przypadkach, w których zamierzasz wyświetlić listę stron pliku Word, które mają ich kilka. Ciekawostką w przypadku jest to, że krok po kroku pokażemy Ci sposób, który przyda się nie tylko do numerowania stron z pierwszego arkusza projektu, ale także z tego, który chcesz. Pozwala to uporządkować dokument podczas tworzenia indeksu.

Rzeczywiście, jeśli chcesz ponumerować dokument od pierwszej strony Możesz to zrobić, a także, jeśli chcesz, z drugiej strony lub tej, którą chcesz. Po wskazaniu tej sprawy będziemy kontynuować, abyś wiedział, jak postępować w tego typu przypadkach.

Jak numerować strony dokumentu w programie Word

Gdy masz już gotowy tekst i musisz ponumerować strony, aby ułatwić wyszukiwanie i lokalizowanie, możemy zacząć od tego prostego procesu:

  • Otwórz Dokument Worda.
  • Przejdź do opcji „Wstaw”, a następnie do „Numery stron…
  • Otworzy się nowe okno, w którym zobaczysz wiele opcji dotyczących pozycji, formatu, wyrównania i liczby, które możesz wybrać, jak chcesz.

Jeśli naciśniesz OK, po prostu skończysz w kilka sekund. Oczywiście, że są wiele innych opcji dostosowywania za numerację Twoich stron, którą naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę, dlatego pokażemy je poniżej:

  • Opcja pozycji: stąd masz możliwość wyboru w którym chcesz wyświetlić numerację. To znaczy jego pozycja w ramach całkowitej przestrzeni każdej ze stron i jej organizacja.
  • Opcja wyrównania: jest to opcja poprzedzająca poprzednią. Możesz wyrównać numerację w żądanej części strony bez żadnego problemu. Pamiętaj, że zawsze możesz wybrać „Podgląd”, możesz sprawdzić dane wyniki.
  • Numer na pierwszej stronie: stąd możesz wybierz, czy pierwsza strona ma pokazywać numerację Również. Możesz wybrać, czy numeracja ma zaczynać się od drugiej, czy od pierwszej, zakładając, że pierwsza jest swego rodzaju przykrywką dla Twojego projektu.
  • Format: dzięki tej opcjibędziesz mógł numerować strony z dowolnie wybranej stronywięc pokażemy Ci kilka szczegółów na ten temat, ponieważ jest to bardzo bogata funkcja.

strony w wordzie

Jak łatwo numerować strony dokumentu programu Word

Powiedzieliśmy wcześniej, że istnieje kilka dodatkowych opcji do najprostszych, które Word ma nam do zaoferowania lub najbardziej znanych. Dlatego dzisiaj zaczniemy od nauczenia Cię cech systemu ponumeruj strony w słowie z dowolnej strony.

  • Zasadniczo proces jest podobny do poprzedniego, chociaż zamierzamy to zrobić nacisk na sekcję formatu.
  • Przejdź do podmenu Word, w którym pojawia się opcja „Numerowanie stron” i wybierz „Zacznij od:”, wskazując, od której strony chcesz rozpocząć aukcję dokument słowny. Możesz wybrać dowolny numer strony.
  • Po wybraniu numeru, Kliknij OK a potem znowu OK.

Dzięki tym prostym krokom możemy ponumerować dowolny dokument Worda ze strony, którą chcemy.

Chociaż samouczek, który wskazaliśmy powyżej, jest przeznaczony dla programu Word 2010, nie trać z oczu faktu, że jest prawie istnieją różnice w następujących wersjach w firmie Microsoft z najsłynniejszego na świecie edytora dokumentów tekstowych.

Czy te informacje okazały się przydatne? Jeśli tak i masz jakieś pytania lub sugestie, zostaw je w komentarzach. Chętnie to przeczytamy!

dołącz do naszego kanału telegram