Skip to content

Jak ręcznie indeksować wpisy z Bloggera w Google Search Console (przykład)

1 de marzec de 2021

Indeksuj posty z Bloggera w Google Search Console może przynosić korzyści pod względem częstotliwości występowania pozycji w wynikach.

Google Search Console oferuje webmasterom wiele narzędzi, które usprawnią zarządzanie Twoją witryną. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi, które zaoszczędzi Ci wielu kłopotów, jest narzędzie Disavow. To narzędzie dostępne w Google Search Console umożliwia usuwanie toksycznych linków, które wpływają na Twoją witrynę lub blog, i zrzekanie się ich.

Krótko mówiąc, jest to sposób, w jaki wyszukiwarka par excellence może w większym stopniu uwzględnić publikację dokonaną przez użytkownika.

I chociaż blogowanie i pisanie może oznaczać dla użytkownika tylko hobby, nigdy nie boli, że jego treść może być bardziej widoczna dla innych.

Dlatego istnieje sposób, aby wprowadzić te wpisy ręcznie w Google Search Console, aby uzyskać lepsze wyniki.

Sprawdź, czy witryna jest indeksowana w wyszukiwarce Google

Aby móc indeksować posty z Bloggera w Google Search Console, musisz sprawdzić, czy w rzeczywistości ich tam nie ma.

Można to sprawdzić na kilka sposobów, jednym z nich jest użycie polecenia „Jeśli ty” z tej samej wyszukiwarki. Jak ty to robisz?

Pierwszą rzeczą jest wpisanie linku do dokonanego wpisu, możesz uzyskać do niego dostęp wchodząc w panel główny narzędzia Blogger.

Tam opcja jest zaznaczona na prawym pasku bocznym „Wejście” i znajduje się publikacja będąca przedmiotem zainteresowania. Pod nim powinien znajdować się przycisk do wejścia do niego.

Tak więc w witrynie wskaźnik jest umieszczony na pasku adresu, a kliknięcie go przesuwa wskaźnik na początek, za „Http”.

Następnie przystępujemy do pisania słowa „Jeśli ty” po którym następuje dwukropek. Co spowoduje następujące skutki: „site: http: // siteaddress”.

W ten sposób naciskasz „Wchodzić” i da nam wynik w Google. Może być puste lub niemożliwe do wyszukania, co oznacza, że ​​nie jest indeksowane.

Jeśli, przeciwnie, witryna internetowa lub adres wpisu zostaną znalezione w momencie przeszukiwania, oznacza to, że są one dołączone do wyszukiwania.

Po wykonaniu tych czynności zalecamy sprawdzenie, czy Google poprawnie zindeksował Twoją witrynę.

Dlaczego witryna nie jest indeksowana?

Może to wynikać z wielu powodów. Ale można wspomnieć szczególnie o jednym i najczęstszym, odnosi się on do nowości samego wpisu.

Co to znaczy? Że strona została tak niedawno opublikowana, że Roboty Google odpowiedzialne za indeksowanie jeszcze tego nie zrobiły.

Ten proces zwykle zajmuje trochę czasu, więc jeśli wpis jest bardzo nowy, jak już powiedzieliśmy, w pierwszej kolejności nie pojawi się zaindeksowany w wyszukiwarce Google.

Jednak bez względu na przyczynę istnieją sposoby ręcznego dodawania postów z Bloggera do Google Search Console. W ten sposób nie będziesz musiał czekać zbyt długo.

Zindeksuj posty z Bloggera w Google Search Console, przesyłając mapę witryny

Aby wygenerować plik „Mapa witryny” musisz przejść do strony o nazwie „Ctrlq.org” gdzie dodanie adresu URL bloga może wygenerować potrzebny kod.

Można to osiągnąć, wyszukując w witrynie sekcję „Mapa witryny XML dla Bloggera”, Następnie wklej adres w pustym polu i kliknij „Generować”.

Spowoduje to wygenerowanie kodu, który musimy skopiować i zapisać w notatce lub dokumencie, ponieważ jest to struktura mapy witryny lub bloga.

Następnie na stronie Bloggera musisz przejść „Oprawa”, po w „Ustawienia wyszukiwania” i w „Plik tekstowy niestandardowego robota”.

logo Google Search Console

Należy to włączyć i wkleić całe źródło, które zostało wygenerowane na poprzedniej stronie, a następnie kliknąć „Trzymać zmiany” skończyć.

Następnie musisz przejść do strony Google Search Console w przeglądarce internetowej i wejść na stronę.

Spowoduje to wyświetlenie komunikatu, w którym konieczne będzie poddanie się „Zaczynać” aby przejść do panelu serwisów, a następnie wybierz domenę w lewym górnym rogu.

Więc przechodzimy do sekcji lewego paska, która mówi „Mapy witryn” co ujawni opcję w pierwszej kolejności „Dodaj mapę witryny”.

Wtedy musisz wyodrębnić adres URL zawarty w części wygenerowanego kodu, która mówi „Mapa witryny:”. Wystarczy skopiować i wkleić link, co uaktywni przycisk „Wysłać” i tym zakończymy proces.

Jeśli z drugiej strony chcesz, aby Twoja strona internetowa przestała być widoczna i wyeliminowała ją, Google Search Console również oferuje taką możliwość.

Jeśli pracujesz z osobistymi blogami opiniotwórczymi, być może jesteś również zainteresowany pracą z platformą WIX. Co to jest program umożliwiający tworzenie stron internetowych. Gdy już to zrobisz i jeśli zechcesz ulepszyć swoje wpisy, Google również Ci w tym pomoże.

dołącz do naszego kanału telegram