Skip to content

Jak przywrócić ustawienia fabryczne FireStick z komputera?

15 de wrzesień de 2021

Amazon jest jedną z najpopularniejszych marek w ostatnich latach, ponieważ dywersyfikuje swoją działalność w zakresie wielu usług, które nie ograniczają się już wyłącznie do udostępniania platformy internetowej do zakupu i sprzedaży towarów.

Jedną z nowych opcji oferowanych przez firmę jest aplikacja Fire TV Stick, która: Posiada funkcję zamiany naszego telewizora w Smart TV.

Osiąga się to poprzez instalację oprogramowania, które symuluje odtwarzacz treści multimedialnych za pośrednictwem przesyłania strumieniowego z obsługą rozdzielczości do 4K, a ponadto umożliwia nam podłączenie naszego smartfona do platformy.

Inną z dość niezwykłych opcji Amazon Fire Stick jest to, że można go podłączyć do naszego komputera za pomocą systemu Windows 10, gdzie będziemy musieli tylko zalogować się na nasze konto Amazon na obu urządzeniach i być podłączonym do tej samej sieci Wi-Fi.

Mogą jednak pojawić się w przypadkach, gdy domyślne ustawienia, które są na koncie i są trwałe w nowym starcie mogą powodować nam niedogodności w obsłudze aplikacji i potrzebujemy pełnego restartu, przy czym skorzystaj z opcji Reset Factory Defaults.

Jakie są zalety przywracania ustawień fabrycznych FireStick?

Jak każde urządzenie, aplikacja Fire TV Stick jest podatna na błędy w szczególnych okolicznościach, które mogą prowadzić do zawieszania się ekranów, przypadkowego otwierania niektórych aplikacji, błędów uniemożliwiających korzystanie z aplikacji, czarnych ekranów lub nadmiernego wykorzystania pamięci.

Te problemy są zwykle łatwo rozwiązywane za pomocą opcji: Przywrócenie ustawień fabrycznych, który po jego zastosowaniu pozostawia nam również następujące korzyści:

Odzyskaj przestrzeń

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ciągłe korzystanie z aplikacji i usług poprzez streaming powoduje postępujące gromadzenie informacji w pamięci wirtualnej urządzenia.

Informacje te często nie są eliminowane podczas usuwania aplikacji, stopniowo nasycając pamięć, Problem, który można szybko rozwiązać, zaczynając od 0 FireStick.

Ulepszyć wydajność

Nasycenie informacjami w aplikacjach może również spowodować, że nasz system telewizyjny będzie musiał wykorzystywać więcej zasobów, więc eliminując wszystkie niepotrzebne informacje, przyczyniamy się do optymalizacji prędkości naszego telewizora.

Usuń wirusa

Złośliwe oprogramowanie jest obecne na wiele sposobów, w przypadku gdy byliśmy podatni na atak poprzez podłączenie urządzenia zewnętrznego lub pobranie zainfekowanego pliku, przywróć wartości domyślne Pomoże to usunąć wszystkie uszkodzone dane z pamięci.

Jak podłączyć Fire Stick do komputera?

Aby połączyć Fire Stick z naszym komputerem, będziemy musieli uruchomić aplikację Amazon Stick TV, zaloguj się i sprawdź, czy oba urządzenia są w tej samej sieci Wi-Fi. Później wciśniemy przycisk Start na naszym pilocie FireStick i poprzez odpowiedni plik przejdziemy do Mirror.

Nasze urządzenie Amazon trafi do tryb czuwania gdzie zacznie szukać połączeń. Następnie przejdziemy do naszego komputera, poszukamy powiadomienia o połączeniu, klikniemy i połączymy się z użytkownikiem FireStick.

Gdy to zrobisz, projekcja ekranów nastąpi automatycznie na naszym komputerze i będziemy mogli dalej cieszyć się usługami platformy, takimi jak Amazon Prime.

jak podłączyć firestick do komputera

Kroki przywracania ustawień fabrycznych urządzenia z komputera

Istnieje kilka metod przywrócenia ustawień fabrycznych, w przypadku komputera PC przejdziemy przez menu i przejdziemy do Ustawień.

Następnie przejdziemy do My Fire TV, a następnie przesuniemy kursor do opcji Przywróć ustawienia fabryczne, klikniemy dwukrotnie i poczekamy na wykonanie procesu, który może potrwać do 10 min.

Co zrobić, jeśli nie masz pilota?

W przypadku problemów z komputerem i konieczności naprawy pilota możemy skorzystać z aplikacji telefonicznej Fire TV. Pozostanie nam tylko ściągnąć, zalogować się, przejść do konfiguracji, następnie do systemu i wybrać opcję Przywróć ustawienia fabryczne.

W przypadku, gdy żadna z powyższych opcji nie przyniosła korzystnych wyników lub jeśli nie mamy bezpośredniego dostępu do menu w celu przywrócenia ustawień fabrycznych, możemy uzyskać dostęp do strony pomocy technicznej Amazon, gdzie możemy skontaktować się z profesjonalistami techników, aby wymyślić z rozwiązaniem.