Skip to content

Jak przywrócić tablet Lenovo do ustawień fabrycznych

20 de styczeń de 2022

Posiadanie komputera marki Lenovo to doskonała opcja, ale komputery te nie unikną żadnych uszkodzeń, które zmuszają do resetowania lub formatowania tabletu Lenovo. Więc jeśli chcesz wiedzieć jak przywrócić tablet Lenovo do ustawień fabrycznych i chroń swoje pliki za pomocą kopii zapasowej, czytaj dalej ten artykuł.

Jak najlepiej sformatować tablet Lenovo?

Kreatywna pomysłowość jest obecna w inteligentnych urządzeniach, które pozwalają wykonywać różne funkcje. Na rynku cyfrowym można znaleźć różnorodny sprzęt zaprojektowane z najwyższą wydajnością technologiczną, takich jak Lenovo Tablet, marka, która ugruntowała swoją pozycję na rynku dzięki zaletom procesora i jego wygodnej konstrukcji. Mimo, że sprzęt ten jest szeroko stosowany i posiada stabilne wsparcie techniczne, nie zwalnia go z występowania pewnych usterek, które powodują jego nieprawidłowe działanie.

W tych okolicznościach wielu ucieka się do formatowania komputera. To formatowanie umożliwia usunięcie wszystkiego, co jest zapisane na dysku twardym tabletu, w celu naprawienia usterki. I pomimo tego, że jest to prosta procedura, musisz być bardzo ostrożny podczas jej wykonywania. Dlatego sposób formatowania tabletu Lenovo jest taki sam, jak formatowania dowolnego tabletu z systemem Android, oto kroki: Musisz wyłączyć komputer i jednocześnie nacisnąć klawisze zmniejszania głośności i zasilania.

Na ekranie pojawi się menu i spośród opcji, które należy wybrać za pomocą przycisku głośności w opcji Odzyskiwanie. Następnie naciśnij ponownie przyciski zwiększania głośności i zasilania przez kilka sekund, a zobaczysz menu opcji.

Kliknij Wyczyść dane lub przywróć ustawienia fabryczne i Tak, usuń wszystkie dane użytkownika. Poczekaj chwilę, aż pojawi się menu i wybierz pierwszą opcję Reboot system. Po włączeniu wybierasz język i ponownie zaczynasz konfigurować tablet Lonovo.

Czy resetowanie pamięci różni się od przywracania ustawień fabrycznych?

W dziedzinie informatyki zarówno Przywróć, jak i Dostosuj są często powszechnie używanymi terminami i szczerze mówiąc, wydają się odnosić do tego samego, ale w rzeczywistości tak nie jest. Są to terminy wskazujące na zupełnie inne działania. I mówimy to, bo kiedy stosujesz reset do komputera, uruchamiasz go ponownie.

Czyniąc to, czyścisz i poprawiasz każdy błąd, który sprzęt przedstawił w swoim systemie, co uniemożliwia jego prawidłowe działanie, a po jego zresetowaniu sprzęt powraca do stanu początkowego przed wystąpieniem błędu lub niedogodności.

Z drugiej strony, kiedy uruchamiasz format, jesteś usunięcie wszystkich danych z dysku lub pamięci komputera, więc wszystko zapisane na dysku zostanie usunięte. W tym stanie sprzęt jest pusty, więc należy przystąpić do instalacji programów i oprogramowania, które są niezbędne do ponownego uruchomienia go.

Zaleca się, aby przed sformatowaniem tabletu Lonovo wykonać kopię zapasową wszystkiego, co jest przechowywane na urządzeniu, ponieważ wszystko, co jest przechowywane w pamięci, zostanie usunięte.

ręce trzymające tablet lenovo

Jak mogę przywrócić mój tablet Lenovo do ustawień fabrycznych?

Sprzęt może wykazywać usterki, które spowalniają jego działanie lub nie wykonuje żadnych potrzebnych działań, dlatego wielu decyduje się na odrestaurowanie sprzętu. To samo może się zdarzyć z tabletem Lenovo. Dlatego ważne jest, abyś wiedział, jak możesz uruchom przywracanie do ustawień tkaniny.

przywrócić tablet Lenovo

Przywróć swój tablet Lenovo w konwencjonalny sposób

Możesz to zrobić w Ustawieniach lub Ustawienia, a następnie Kliknij System i opcję Zaawansowane. Następnie musisz wybrać w opcjach odzyskiwania, aby całkowicie przywrócić, i kliknąć Przywracanie ustawień fabrycznych lub Przywracanie danych fabrycznych.

Naciśnij potwierdzając akcję i Resetuj urządzenie. Wybierasz wzór odblokowania, aby wprowadzić swój tablet Lenovo lub kod PIN. Twój komputer się wyłączy i będziesz musiał poczekać kilka minut na przywrócenie ustawień fabrycznych i to wszystko.

Przywróć swój tablet Lenovo z twardym żądaniem

Najpierw musisz mieć tablet w trybie wyłączonym i odłączony od ładowarki. Naciskasz klawisze zwiększania głośności i zasilania, aby uruchomić system tabletu w trybie odzyskiwania. znajdujesz się w Przywróć ustawienia fabryczne i kliknij OK. Powinieneś poczekać, aż proces resetowania uruchomi się automatycznie. Na koniec uruchom ponownie komputer i to wszystko. Ta procedura jest podobna do twardego resetowania urządzenia mobilnego.

Czy mogę utworzyć kopię zapasową mojej pamięci podczas jej formatowania?

Po zresetowaniu pamięci na urządzeniu wszystkie dane na urządzeniu lub na karcie SD są usuwane. Z tego powodu konieczne jest wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych przed przystąpieniem do ich formatowania. Znajdujesz się w Ustawieniach, a następnie kliknij System i Wybierz opcję Kopia zapasowa.

Następnie musisz kliknąć Utwórz kopię zapasową moich danych. Tam możesz wybrać elementy do utworzenia kopii zapasowej, podczas dokonywania wyboru kliknij Utwórz kopię zapasową. Możesz także przywrócić dane z kopii zapasowej, podążając tą samą ścieżką Konfiguracja, System, kopia zapasowa i kliknij Przywróć dane z pamięci wewnętrznej. Klikasz plik kopii zapasowej i czekasz.

zapasowy tablet Lenovo

Co mam zrobić, jeśli po sformatowaniu tablet się nie włącza?

Jeśli po sformatowaniu tablet Lenovo nie włącza się lub pozostaje przy logo, oznacza to, że istnieje znacznie poważniejszy problem. Ale zanim się zmartwisz podłącz go do źródła zasilania, jeśli jest tak, że się nie włącza, może to oznaczać, że jest pobierane. Ale jeśli włączy się i pozostanie na logo, mógł wystąpić błąd, który uniemożliwia jego uruchomienie.

Zalecamy skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Możesz skontaktować się z centrum pomocy technicznej Lenovo, gdzie może udzielić pomocy w rozwiązaniu problemu. Może być konieczna naprawa oprogramowania oraz pobranie i zainstalowanie systemu operacyjnego. Ale skontaktuj się z profesjonalistami.