Skip to content

Jak przywrócić licencje na PlayStation 5 i rozwiązać błędy w grze?

7 de marzec de 2022

Długo oczekiwana konsola, którą Sony wprowadziła na rynek od listopada 2020 roku bez wątpienia wywołała furorę wśród fanów PlayStation i ogólnie miłośników gier wideo, wyróżnia się wydajnością podkręconą przez dysk SSD, ultradefiniowaną grafiką, efektami 3D dźwiękami i wiele więcej.

Pomiędzy graczami i projektantami byli odpowiedzialni za przedstawienie publiczności wysokiej jakości konsoli, dlatego jej koszt to reprezentuje, więc jeśli myślisz o zainwestowaniu w tę nowoczesną konsolę PlayStation, ważne jest, abyś najpierw Oceń najbardziej powtarzające się błędy, które przedstawia i jak je rozwiązać.

Jakie problemy można rozwiązać, przywracając licencje na PlayStation 5?

Jak każde urządzenie elektroniczne, konsole PlayStation są podatne na awarie i błędy w działaniu lub wykonywaniu zadań. Ale zdajemy sobie sprawę, że kiedy kupujesz tę konsolę, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest tracić czas na rozwiązywanie problemów z głupich powodów oczywiście Twoim celem jest spędzenie z nią czasu.

Najlepiej więc, zanim ją zdobędziesz, powinieneś zdać sobie sprawę z tego, jak ważne są licencje dla prawidłowego działania konsoli. Cóż, nawet jeśli wolisz pobierać gry z oficjalnej strony internetowej lub porównywać je w sklepie, inwestycja, którą reprezentuje ta konsola, nie jest całkowicie bez znaczenia.

Gry z ikoną kłódki

Większość użytkowników, którzy kupili PS5, zauważyła powtarzające się awarie podczas grania w grę. Jednym z nich jest niemożność rozpoczęcia gry, ponieważ po prostu pokazuje ikonę kłódki na ekranieco na początku może być frustrujące.

Kiedy zdecydujesz się wyświetlić historię zakupów w PlayStation Store, możesz poczuć, że wydałeś wszystkie pieniądze na bezużyteczne oprogramowanie, z powodu tej niezręcznej ikony na konsoli. Jednak ta awaria prawie zawsze jest rozwiązywana za pomocą prostej czynności przywracania licencji.

napraw różne problemy przywracając licencje na ps5

Nie mogę znaleźć wtyczki

Inną częstą sytuacją jest to, że po pobraniu treści i próbie jej uruchomienia na konsoli wyświetla się błąd braku możliwości uruchomienia gry lub aplikacji z powodu braku jakiegoś dodatku. Ta usterka może być bardzo denerwująca, ponieważ masz świadomość, że jest to wtyczka, za którą już zapłaciłeś.

Zdarza się, że gry wymagają pewnych zasobów urządzenia i chociaż błąd jest wielokrotnie wyświetlany jako „Oczekiwanie na instalację”, to nigdy się nie kończy i dobrym sposobem na jego rozwiązanie jest weryfikacja przechowywania i przywrócenie licencji.

Błędy w wydarzeniach na żywo

Możliwość udostępniania gry na żywo, którą zapewnia PS5, jest jedną z najbardziej atrakcyjne funkcje, które mogą zobaczyć streamerzy lub twórcy treści audiowizualnych z gier wideo.

Kiedy więc próbujesz przejść na żywo lub połączyć się z jednym, a konsola z jakiegoś powodu ci przeszkadza, reakcja jest bardzo negatywna. Jest to jednak problem, który jest szybko naprawiany, zwykle ze względu na braki w Internecie lub nieaktualne licencje.

Jak przywrócić licencje na PlayStation 5?

Możesz pomyśleć, że większość tych niepowodzeń wynika z procesu zakupu i być może zdecydowałeś się włożyć i wyjąć kartę kredytową, usunąć i ponownie pobrać gry lub dodatki. Ale kiedy to wszystko zawiedzie, najrozsądniej jest poszukać innych możliwych rozwiązań.

Jednym z tych, które należy najpierw rozważyć, jak już wspomnieliśmy, jest: przywróć licencje zakupu, coś, co zaleca ta sama oficjalna strona PlayStation, zwłaszcza w przypadku błędów blokady w pobranej grze i innych niepowodzeniach uruchamiania gry. Uzyskanie tego jest bardzo proste, składa się tylko z następujących kroków:

  1. Pierwszą rzeczą jest przejście do menu ustawień.
  2. Tam musisz kliknąć opcję „Zarządzanie kontem”.
  3. Na końcu znajdziesz opcję „Przywróć licencje”, w którą musisz kliknąć.
  4. Potwierdź, wybierając „Przywróć”.
  5. Poczekaj na zakończenie procesu, a następnie możesz cieszyć się grami jak zwykle

uruchom ponownie PlayStation 5

Co zrobić, jeśli po przywróceniu licencji na PS5 nadal mam problemy z grą?

Jeśli Twoje gry znów działają, nadszedł czas w pełni wykorzystaj swoją konsolęspróbuj aktywować i dezaktywować mikrofon PS5, aby móc dzielić się ze znajomymi i współpracownikami w czasie rzeczywistym, będzie to również bardzo przydatne, jeśli zdecydujesz się na transmisję gry na żywo.

Chociaż przywracanie licencji rozwiązuje wiele błędów pobierania gier online, może nie być idealnym rozwiązaniem dla problemu z urządzeniem. Coś całkowicie naturalnego, ponieważ dla wielu awarii nie ma jednego rozwiązania.

Uruchom ponownie konsolę

Jeśli taka jest Twoja sytuacja, to znaczy, że wykonałeś aktualizację licencji, ale nadal nie możesz uruchomić żadnej gry, pierwszą rekomendacją, jaką możemy Ci dać, jest ponowne uruchomienie konsoli. W ten sposób pozwalasz na aktualizację do najnowszych ustawień, w tym celu musisz nacisnąć przycisk PS, przejdź do wyboru „Zasilanie”, a następnie „Resetuj”.

Zaktualizuj system operacyjny

Jeśli powyższe nie działa, nadszedł czas, aby upewnić się, że twoje PS5 ma aktualne oprogramowanie, jeśli nie, to zaktualizuj je. Po pierwsze, sprawdź w centrum sterowania, w „Do pobrania”że najnowsza aktualizacja oprogramowania nie zawiera błędu.

Pamiętaj, że tak, kliknij „Wyświetl informacje o błędzie” i spróbuj ponownie pobrać. Jeśli nie możesz zaktualizować systemu w ten sposób, będziesz musiał zrobić to ręcznie, pobierając plik aktualizacji z jego oficjalnej strony i korzystając z komputera.

dołącz do naszego kanału telegram