Skip to content

Jak przywrócić kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na Androida lub iPhone’a? (Przykład)

26 de luty de 2021

Zmieniłeś urządzenie lub przegapiłeś ważną rozmowę? Nie martw się, wtedy Ci powiemy jak przywrócić kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na Androida lub iPhone’a.

Dzięki kopiom zapasowym WhatsApp możesz zapisać wszystkie rozmowy na czacie WhatsApp, a tym samym ich nie stracić.

Jest to bardzo proste, musisz tylko pamiętać, że musisz najpierw skonfigurować urządzenie do przechowywania kopii zapasowych przez WhatsApp. Aby to zrobić, musisz wejść do aplikacji i przejść do ustawienia z ikony trzech kropek.

Stamtąd przejdź do Ustawienia> Czaty> Kopia zapasowa> Zapisz na Dysku Google / na koncie Google.

Stamtąd musisz wybrać częstotliwość, z jaką chcesz, aby Twoje rozmowy były przechowywane:

  • Zapisz tylko wtedy, gdy kliknę „Zapisz”
  • Codziennie
  • Tygodniowo
  • Miesięczny

Po skonfigurowaniu możesz przywrócić kopię zapasową z Dysk Google lub Twoje konto Google. Zalecamy połączenie z siecią Wi-Fi, ponieważ są to ciężkie pliki, które zużywają dużo danych przeglądania. Zobaczmy, jak to zrobić.

Jak przywrócić kopię zapasową z Dysku Google w kilku krokach

Możesz przywrócić kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google w kilku krokach i w prosty sposób. W tym celu musisz mieć ten sam numer telefonu lub wcześniej dokonać zmiany numeru na swoim koncie.

Pamiętaj również, że musisz skonfigurować aplikację tak, aby kopie zapasowe były przechowywane na Dysku Google za pośrednictwem konta Google. W ten sposób możesz przywrócić wszystkie swoje rozmowy, nawet jeśli robisz to z innego urządzenia.

Aby rozpocząć, musisz usunąć aplikację WhatsApp z telefonu komórkowego Android lub iPhone. Następnie musisz go ponownie zainstalować. W tym celu możesz go pobrać z oficjalnego sklepu Sklep Play lub Apple Store odpowiednio, lub zrób to z oficjalnej strony.

Otwórz aplikację WhatsApp i dodaj swój numer telefonu, aby zalogować się na swoje konto, kliknij dalej i sprawdź numer z sześciocyfrowym kodem, który otrzymałem SMS-em lub przez połączenie głosowe.

Gdy pojawi się monit Przywracać Backup, aby odzyskać swoje rozmowy i pliki multimedialne na urządzeniu przechowywane na Dysku Google zrób to. Najlepsze jest to, że jesteś podłączony do sieci Wi-Fi, ponieważ te pliki są dość ciężkie.

Proces przywracania może zająć kilka minut, zależy to wyłącznie od rozmiaru pobieranego pliku. Po zakończeniu kliknij Dalej.

Teraz możesz zobaczyć wszystkie swoje rozmowy na głównym ekranie WhatsApp.

Jeśli masz telefon Samsung, masz również możliwość wykonania kopii zapasowej za pomocą Samsung Cloud.

WhatsApp bezpieczeństwa w chmurze

Jak przywrócić lokalną kopię zapasową

Kopie zapasowe są automatycznie zapisywane z sposób lokalny na Twoim urządzeniu, w pamięci wewnętrznej lub na karcie SD codziennie o 2 w nocy i zapisywane jako pliki.

Ważne jest, aby wiedzieć, że Twoje urządzenie przechowuje w folderze tylko kopie zapasowe z ostatnich siedmiu dni / sdcard / WhatsApp /. Możesz to zobaczyć z menedżer plików w telefonie komórkowym.

Aby przywrócić kopię zapasową zapisaną lokalnie, musisz usunąć WhatsApp z telefonu komórkowego i zainstalować go ponownie. Kiedy to zrobisz, wprowadź swój numer telefonu i zweryfikuj swoje konto za pomocą sześciocyfrowego kodu, który właśnie został do Ciebie wysłany.

Gdy pojawi się monit Przywracać, kliknij na nią i wybierz Lokalny magazyn. Po zakończeniu procesu będziesz mógł zobaczyć wszystkie swoje rozmowy na głównym ekranie WhatsApp.

kopia zapasowa WhatsApp

Jak przywrócić starą lokalną kopię zapasową

Jeśli to, czego szukasz, to przywrócić starszą kopię zapasową musisz wejść do menedżera plików. Znajdź folder sdcard / WhatsApp / Databases.

Jeśli Twoje kopie są przechowywane na karcie SD, zamiast Scard mogą być widoczne inne foldery, takie jak Pamięć wewnętrzna lub Pamięć główna.

Zmień nazwę ostatniej kopii zapasowej lub tej, do której chcesz przywrócić msgstore-RRRR-MM-DD.1.db.crypt12 do msgstore.db.crypt12.

Teraz musisz usunąć WhatsApp z telefonu komórkowego i zainstalować go ponownie. Kiedy dotykam Przywracać kliknij ten przycisk i zaczekaj na zakończenie pobierania pliku. Wtedy zobaczysz wszystkie rozmowy zostały przywrócone na karcie Czaty.

Jeśli wręcz przeciwnie, to, co utraciłeś lub usunąłeś, to obrazy wysłane do Ciebie przez WhatsApp, istnieje również sposób na odzyskanie usuniętych obrazów