Skip to content

Jak przywrócić kopię systemu operacyjnego Android za pomocą odzyskiwania Philz Touch (przykład)

26 de luty de 2021

Może nasz telefon zaczyna wyświetlać błędy po zaktualizowaniu pamięci ROM telefonu komórkowego z systemem Android do najnowszej wersji. Więc restartuje się w kółko, nie uruchamia się lub po prostu chcemy wrócić do poprzedniej wersji ROM. Aby to naprawić, musimy najpierw wiedzieć o ROM-ach.

Do czego służy, do czego służy, jak działa i jakie są rodzaje pamięci ROM? Istnieją zasadniczo 2 rodzaje pamięci ROM: standardowa pamięć ROM i niestandardowa pamięć ROM; pierwszy to ten, który pochodzi z fabryki z Twoim Androidem, a drugi jest spersonalizowany.

Dzisiaj skupimy się na standardowej pamięci ROM; To jest dostarczane z naszym urządzeniem z Androidem. Ponieważ dzięki niemu możemy przywrócić kopię systemu operacyjnego Android oraz wszystkie informacje i ustawienia, które mieliśmy; za pomocą aplikacji Odzyskiwanie Philz Touch.

Jak przywrócić kopię systemu operacyjnego Android?

Najpierw musisz wykonać kopię zapasową wszystkich plików na telefonie z Androidem. Rozmiar kopii zależy od tego, co masz w pliku. Jak wejść w tryb odzyskiwania? Używasz przycisku głośności i przycisku zasilania, naciskasz je jednocześnie; Ekran z logo włączy się, ale niektóre wtedy zobaczysz opcje menu Recovery Philz Touch.

Istnieje również kilka aplikacji, które można pobrać ze Sklepu Play, a które na to pozwalają szybsze wejście w tryb odzyskiwania i bez użycia przycisków. Menu jest bardzo łatwe do odczytania, znajdziesz różne opcje, ale interesuje nas głównie „tworzenie kopii zapasowych i przywracanie” oraz takie, które pozwala nam na „czyszczenie” lub resetowanie.

W menu masz opcję „Kopia zapasowa i przywracanie”Idziesz tam i wybierasz opcję „kopia zapasowa na kartę SD”, kopia zacznie się natychmiast generować, na ekranie pojawi się pasek postępu podczas tworzenia kopii zapasowej. Będziesz mógł zobaczyć odzwierciedlenie wszystkiego, co jest kopiowane do kopii zapasowej, a także rozmiar.

Po ponownym uruchomieniu telefonu z opcji restartu, którą otrzymujesz w menu, Twój telefon uruchomi się normalnie, ponieważ nie wprowadziłeś żadnych modyfikacji.

Idziesz do menedżera plików i do pamięci wewnętrznej znajdziesz folder Clockworkmod, gdzie znajdziesz podfolder zawierający kopię zapasową, którą utworzyłeś lub jakąkolwiek inną, którą wykonałeś wcześniej.

Teraz, gdy masz już gotową kopię zapasową telefonu, wracamy do menu Recovery Philz Touch; stamtąd możesz zresetować telefon komórkowy, eliminując w ten sposób wszelkie elementy, które mogą mieć wpływ na Twój telefon.

Wprowadź opcję „Kopia zapasowa i przywracanie”tam możesz wybrać „przywróć z karty SD” lub „przywróć z USB”; ale będziesz musiał podłączyć USB, aby móc wyodrębnić stamtąd kopię. Pojawią się foldery, które masz jako kopię zapasową, i wybierzesz ten, który chcesz przywrócić.

Pamiętaj, że czas „przywracania” będzie zależał od ilości informacji, które utworzyłeś w kopii zapasowej. Następnie ponownie uruchomisz lub zrestartujesz telefon; To zajmie trochę czasu, ponieważ system się zaktualizuje i to wszystko.

Teraz Twój telefon pozostanie z tą samą pamięcią ROM; to znaczy z tymi samymi aplikacjami, plikami, obrazami itp. A najlepsze jest to, że już usunąłeś wszystkie niepotrzebne pliki, które były tam ukryte.

Wskazówki dotyczące korzystania z odzyskiwania Philz Touch

  • Upewnij się, że zainstalowałeś najnowsza wersja Recovery Philz Touch na Twoim urządzeniu. Ta sama wersja odzyskiwania philz touch nie jest kompatybilna ze wszystkimi androidami.

W momencie tworzenia kopii zapasowej:

  • Poziom naładowania baterii telefonu powinien przekraczać 50%, ponieważ zapobiega to wyłączaniu się podczas procesu, byłoby to śmiertelne.
  • Przed utworzeniem kopii zapasowej sprawdź, czy masz zaznaczył pole debugowania USB w smartfonie. Zaleca się wyczyszczenie pamięci podręcznej i wyczyszczenie pamięci podręcznej dalvik, aby wykonać bezbłędne przywracanie.

Telefon w aplikacji Recovery Phliz Touch

Jak już wspomnieliśmy, możesz wykonać kopię zapasową na karcie SD lub na urządzeniu USB za pomocą kabla adaptera, który umożliwia podłączenie go do telefonu komórkowego. Zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Sprawdź, czy miejsce na karcie SD jest wystarczające, na wypadek gdybyś zdecydował się tam wykonać kopię zapasową.
  • Skopiuj również informacje z kopii zapasowej na komputer.
  • Posiadanie kopii pamięci ROM jest bardzo dobrą opcją, aby zapobiec utracie informacji lub skomplikowanemu odzyskiwaniu aplikacji i plików.

Jeśli zdecydujesz się wykonać kopię zapasową, dzięki tym drobnym wskazówkom i sugestiom możesz przywrócić kopię systemu operacyjnego Android nie ma problemu.