Era technologiczna zdołała zjednoczyć dużą liczbę ludzi poza dzielącymi ich kilometrami i oceanami, tworząc platformę komunikacja jest natychmiastowa. Dzięki temu masz możliwość natychmiastowej wymiany wrażeń i doświadczeń.
Jakby tego było mało, ta bezpośredniość w sposobie, w jaki ludzie się dzisiaj komunikują, została przeniesiona do gra wideo, więc masz również możliwość dzielenia się z rodziną i przyjaciółmi, gdy grają w Twoje ulubione gry wideo.
Gry wideo i Internet
Od wielu lat gry wideo przestały być dostępne tylko na konsole, opracowały do tego ogromną liczbę narzędzi i funkcji dzielić się przygodami i jakąś akcję z inną osobą. Jednak nie zawsze miałeś obecność tego drugiego gracza, a nawet drugiego polecenia.
Kiedyś gry wideo miały zwiększona popularność na komputerach osób, opracowano nowe środki, aby umożliwić społeczeństwu zabawę z innymi ludźmi przez Internet.
Społeczność graczy
Ale w miarę upływu lat rosła potrzeba i przekonanie, że należy opracować nowe zasoby i narzędzia rozszerzyć możliwości komunikacyjne wbudowane w gry.
Zarówno firmy, jak i najbardziej lojalni użytkownicy wszelkiego rodzaju gier wideo zaczynali od konstruowania i projektowania stron internetowych, które służyłyby jako forum informacyjne do komentowania korzyści lub zgłaszania błędów związanych z aktualizacjami prezentowanymi przez grę, ale to również ewoluowało.
Porozmawiajmy o Steamie
Obecnie istnieje niezliczona liczba platform zaprojektowanych tak, aby cała społeczność graczy mogła przeżyć każdą grę w prawie każdą grę wideo. Wśród najbardziej znanych w tej dziedzinie nie sposób nie wymienić Steam.
Uruchomiona w 2003 roku platforma została zaprojektowana i opracowana przez Valve Corporation. Ta sama firma, która dokładnie odpowiadała za tworzenie gier wideo, które w skrócie wyznaczyły epokę. Przykładem tego jest Counter-Strike.
Wczesne lata Steam
Od czasu premiery Steam był czymś więcej niż tylko społecznością internetową, za pośrednictwem której trzeba było się zarejestrować. Następnie, zakup określonych obsługiwanych narzędzi i funkcji z grami opracowanymi przez Valve.
Ewolucja i aktualność
Do 2010 roku Steam przestał być czymś więcej niż tylko społecznością internetową. Udało się to dzięki staraniom dużej liczby osób wdrożyć system Steam jako aplikację w którym użytkownicy mogli nie tylko bezpośrednio kupować gry wideo, ale także grać w nie i korzystać z różnych narzędzi do czatu, głosu i wideo.
Bezpieczeństwo jest najważniejsze
Biorąc pod uwagę możliwość posiadania Steam z dowolnego komputera, pojawia się jedna z największych obaw każdego fana gier wideo: zapewnienie bezpieczeństwa gry. Jest to coś, o czym Valve jasno mówi, dlatego oferuje taką opcję wykonaj kopię bezpieczeństwa swoich gier.
Krok po kroku
To naprawdę prosta procedura do wykonania. Dla dbaj o bezpieczeństwo wszystkich gier że grałeś i grałeś później z dowolnego innego komputera, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wskazanymi tutaj:
- Kliknij grę prawym przyciskiem myszy.
- Wybierz opcję „Właściwości”.
- Przejdź do sekcji „Pliki lokalne”, a następnie kliknij opcję „Utwórz kopię zapasową”.
- Wybierz inną grę wideo, której kopię zapasową chcesz utworzyć.
- Kliknij przycisk „Kolejny”.
- Steam pokaże Ci folder, który domyślnie jest przeznaczony do tworzenia kopii zapasowych gry. Kliknij ponownie „Dalej”.
Twoje gry są ubezpieczone!
Dzięki tym prostym krokom pozostaje tylko poczekać na zakończenie procedury tworzenia kopii zapasowej. Wtedy będziesz miał możliwość sprawdzenia tego na tym samym i innym komputerze wszystkie informacje o Twojej grze zostały pomyślnie zapisane.