Skip to content

Jakie są specyfikacje Steam Deck — karta techniczna

27 de wrzesień de 2021

Valve obiecuje nam szybką, płynną i wydajną przenośną konsolęDlatego skupiliśmy się na zapewnieniu nam doskonałych specyfikacji, aby sprostać wysokim wymaganiom każdego tytułu, który tego wymaga, a tym samym oferować doskonałą grywalność.

„Najpotężniejszy gamingowy laptop na świecie” został sklasyfikowany jako taki po ciężkiej pracy zespołu Valve po stworzeniu konsoli nowej generacji z najlepszą technologią dla graczy.

I nie zaszkodzi zaoferować nam 7-calowy ekran dotykowy ze zintegrowanym stabilizatorem, 16 przyciskami, które możesz dostosować i parę bocznych gładzików.

Wewnątrz eleganckiej czarnej obudowy, która zapewnia nam doskonały wygląd, znajduje się ekskluzywny AMD APU i procesor graficzny oparty na RDNA 2 z 16 GB pamięci RAM LPDDR5.

Wszystko po to, by zaspokoić potrzeby najlepszych obecnych i przyszłych tytułów. Pozostało tylko czekać, aby móc przetestować tę potężną konsolę, choć można ją było już zarezerwować od 16 lipca, Twoje przybycie nie będzie widoczne w przybliżony sposób do 21 grudnia.

Jakie są dostępne wersje Steam Deck?

Próbując sprostać wymaganiom Valve dostarcza nam wersje Steam Deck, które wkrótce będą dostępne dla naszego wyboru od 21 grudnia. W sumie 3 wersje Steam Deck trzymają się najnowszych pamięci, procesorów i pamięci RAM, oferując nam konsolę nowej generacji i wysokiej klasy.

Jego wersje będą miały zauważalną różnicę w odniesieniu do przechowywania i jako zaletę każdej wersji będą miały (gniazdo MicroSD do rozszerzenia pamięci).

64 GB eMMC

Od 419 euro mamy wersję 64 GB z dyskiem eMMC plus obudowa, w przypadku dostępności na rynku Steam Deck oferuje tę tańszą wersję w przeciwieństwie do tych, które mają dyski SSD. Zapewnienie całej jakości w tańszej wersji.

Dysk SSD NVMe 256 GB

Począwszy od 549 euro mamy wersję 256 GB NVMe SSD plus obudowa, ta wersja oferuje większą pojemność i doskonałą jakość transferu danych w przypadku dysku półprzewodnikowego. Oprócz oferowania ekskluzywnego pakietu od społeczności Steam.

Dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB

Od 578 euro mamy wersję 512 GB NVMe SSD plus ekskluzywne etui, oferuje wysokiej jakości szkło antyrefleksyjne, ekskluzywny profil społeczności Steam oraz niestandardowy motyw klawiatury wirtualnej.

Jakie specyfikacje ma Steam Deck?

Valve i AMD nawiązali współpracę, aby dostarczyć nam potężną zintegrowaną konsolę z procesorem (Zen 2 z maksymalnie 8 rdzeniami przy 3,5 GHz), procesorem graficznym RDNA 2 przy 1,6 GHz, 16 GB pamięci RAM i pamięcią masową od 64 GB eMMC w jego pierwsza wersja do 512 GB NVMe SSD w najbardziej ekskluzywnej wersji.

Komponenty (edytuj)

Wśród jego elementów znajdziemy wspólna doskonałość technologiczna, który nie tylko daje nam najnowsze osiągnięcia w przenośnych konsolach, ale także wykorzystuje wszystko, aby zapewnić nam wygodny, elegancki, innowacyjny i wysoce estetyczny design.

dane techniczne pokład parowy

  • Ekran: Z 7-calowym ekranem i Rozdzielczość 1280 x 800, Steam Deck nie przegapi niczego do zaoferowania, poza zapewnieniem nam współczynnika proporcji (16:10) i częstotliwości odświeżania 60 Hz.
  • Wymiary: Ze względu na estetyczny i wygodny design Steam Deck będzie miał wymiary 298 mm x 117 mm x 49 mm.
  • Waga: Będzie miał wagę około 669 gramów, co sprawia, że ​​konsola wygodny i lekki notebook.
  • Składowanie: Wśród trzech wersji, które zostaną wprowadzone na rynek, Steam Deck będzie zawierał (64 Gb eMMC PCIe drugiej generacji, 256 GB NVMe SSD PCIe trzeciej generacji, 512 Gb NVMe SSD PCIe trzeciej generacji o dużej szybkości). Wszystkie modele będą miały gniazdo MicroSD, które pozwoli na rozszerzenie pamięci.
  • APU/GPU/CPU: AMD APU, procesor Zen 2 z 4 rdzeniami i 8 wątkami przy 2,4 Ghz i maksymalnie 3,5 Ghz (448 GFlops) przy 30 FPS, RDNA 2 CUs GPU z maksymalną wydajnością 1,6 GHz TFlops przy 30 FPS. Jedno wyjście wideo 8k przy 60 Hz i 4k przy 120 Hz.
  • Prelegenci: Stereo to ma wbudowany procesor DSP aby uzyskać wciągające wrażenia dźwiękowe bez ignorowania każdego szczegółu słuchowego.

Czujniki

Ma dwa gładziki i żyroskop. Kiedy mówimy o tym, co wyróżnia się w nowym laptopie Steam Deck, możemy powiedzieć, że czujniki są niezwykle wyraźną cechą, która wprowadza innowacje w zakresie komfortu i grywalności. Będąc patentem z czujnikami ciśnienia, który oferuje znaczące zmiany w rozwoju gier wykorzystujących tę innowację.

czujniki pokładu parowego

Z reakcją dotykową gry będą miały lepszą reakcję w każdym interaktywnym elemencie, który go tworzy. Jednak bycie patentem może zmienić rozwój Steam Deck, włączając nowe przyszłe funkcje.

Bateria

Kolejną godną uwagi i nie mniej ważną cechą jest bateria, odnosząc się do laptopa oczywiste jest, że zadamy sobie pytanie, na jak długo wytrzyma bateria i jaka będzie jej wydajność? Chociaż mamy kilka szczegółów na temat baterii, Valve obiecuje nam od 2-4 do 8 godzin gry w zależności od tytułu do wykonania. Oczywiście każdy tytuł wymaga innego wykonania, ale robiąc przykłady, moglibyśmy zagrać”Portal” przez 4 godziny bez problemu przegrzania.

Czy Steam Deck jest zintegrowany z Windows 11?

Valve powiedział, że konsola będzie dostarczana ze SteamOS zoptymalizowany, z którego możemy pobrać każdy tytuł ze sklepu Steam w najbardziej praktyczny sposób. Jednak po rozmowach z IGN, Valve pozwoli nam zainstalować Windowsa na Steam Deck i będziemy musieli tylko przetestować, jaka będzie wydajność systemu operacyjnego Microsoftu na konsoli. Gdybyśmy mieli uzyskać optymalną wydajność, oznaczałoby to możliwość posiadania Xbox Game Pass na konsoli.

integracja pokładu parowego z oknami 11

Jakie funkcje ma sterowanie Steam Deck?

DO W przeciwieństwie do Nintendo Switch, nie będziemy mieli wymiennych elementów sterujących, ale klasyczną jednoczęściową konsolę, która do podkreślenia oferuje bardziej obiecującą wytrzymałość fizyczną.

W skrajnościach mamy joystick a na dole gładzik że wprowadzamy innowacje w rozgrywce poprzez wrażenia podobne do myszy z funkcjami dotykowymi.