Skip to content

Jak przesłać plik PDF na Facebooka

14 de czerwiec de 2023

Obecnie dużą część czynności, które wykonujemy na co dzień, wykonujemy na naszym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Za ich pośrednictwem mamy dostęp do informacji związanych z naszym zatrudnieniem, sprawami o charakterze prawnym, stosunkami biznesowymi i społecznymi. W sprawach natury społecznej stworzono w tym celu wiele sieci, z których jedna jest najbardziej znana Facebook.

Jest to aplikacja, która stała się ważną częścią naszego życia, możemy uczestniczyć w biznesie i dzielić się z przyjaciółmi. To jest tak ważne, że za pośrednictwem tej platformy możemy udostępniać treści każdego rodzaju. Dla ciebie te treści są Pliki PDF, które możesz przesłać na swój profil na Facebooku. Jest to dość prosta procedura i tutaj wyjaśnimy, jak to zrobić.

Zanim zaczniemy, chcemy przypomnieć, że możesz uczyć się z innych samouczków, wchodząc tutaj.

Prześlij dokument PDF do swoich grup na Facebooku

Należy pamiętać, że możliwość przesyłania treści w formacie PDF jest dostępna tylko dla Ciebie dla grup do tych, którzy są częścią tej sieci społecznościowej. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  • Otwórz zaufaną przeglądarkę i wprowadź Strona główna Facebooka.
  • Po zaloguj się przejdź do grupy gdzie chcesz załadować plik PDF.
  • Znajdź na górze jedno z pól, które mówi „Dalej” a potem taki, który mówi „Archiwum”, Kliknij na to.
  • Następnie w oknie pojawi się pole do wpisania komentarza do pliku, który chcesz przesłać. W ten sam sposób pokaże ci przycisk, który mówi „Wybierz plik”. Kliknij na to.
  • System otworzy okno Eksploratora Windows, w którym możesz wybrać plik PDF, który chcesz przesłać. Po wybraniu kliknij „Otwarty”.
  • Spowoduje to powrót do okna, w którym byłeś wcześniej, ale z załadowanym plikiem. Jeśli umieściłeś już komentarz, kliknij „Post”.

W ten sposób załadujesz plik PDF na swój profil na Facebooku, ale mamy dla Ciebie jeszcze coś innego. Jeśli chcesz udostępnij plik PDF za pośrednictwem swojego statusupo prostu będziesz musiał to zrobić w inny sposób, który jest również prosty.

Plik, o którym mowa, musi zostać załadowany, najpierw w formacie DropboxGdy to zrobisz, skopiuj link, aby udostępnić ten plik. Następnie będziesz musiał udać się do Facebook do pola, aby opublikować swój status, kliknij tam prawym przyciskiem myszy i wybierz wklej.

Gotowy! W te proste sposoby Będziesz mógł przesłać plik PDF na swoje konto na Facebooku.

dołącz do naszego kanału telegram