Skip to content

Jak przełączyć się z 3G na 4G w moim telefonie komórkowym Samsung i innych telefonach komórkowych z systemem Android

22 de maj de 2023

4G to akronim używany w odniesieniu do czwartej generacji technologie telefonii komórkowej. Jest następcą technologii 2G i 3G i poprzedza następną generację, 5G. Dzięki temu możemy bardzo szybko uzyskać dostęp do Internetu, sami optymalizując, jeśli chcemy, ale zdarza się, że czasami użytkownicy chcą wiedzieć, jak łatwo zmienić 3G na 4G.

Oprócz tego, że jest bardzo zwinny, a przede wszystkim ekonomiczny, Technologia 4G obok 5GPrzybyli, aby zrewolucjonizować świat. Ich ceny nie różnią się zbytnio od tradycyjnych 3G, w rzeczywistości są nawet takie same i można korzystać z większej liczby usług, ale nie zaszkodzi wiedzieć, jak przełączać się między jednym a drugim.

Oczywiście musimy pamiętać, że nie możemy wszędzie korzystać z sieci 4G LTE, czy to dlatego, że nie jest ona dostępna w okolicy, czy z innego powodu, a bardzo często zadawane pytanie brzmi: „czy możemy przełączać się między 3G a 4G na Androidzie ? Odpowiedź brzmi tak i to właśnie wyjaśnimy szczegółowo poniżej.

Przełącz się z 3G na 4G w telefonie komórkowym Samsung

Aby przełączać się między Połączenia 3G i 4G na naszym urządzeniu Samsung, Musimy tylko wykonać szereg prostych kroków. Te kroki można wykonać na dowolnym telefonie komórkowym z Androidem. Kroki są następujące:

  1. otworzyć pulpit nawigacyjny aplikacji na początek.
  2. Wejdź Ustawienia.
  3. Wybierać znajomości.
  4. Kliknij Sieci komórkowe.
  5. włączyć tryb sieciowy.
  6. To ustawienie umożliwia telefonowi Samsung wyszukiwanie w ograniczony sposób tylko wybranego typu sieci. W takim przypadku wybierz 2G/3G (automatyczne połączenie), przy tym ustawieniu będzie wyszukiwać tylko te sieci. Nie będzie szukać 4G, oszczędzając w ten sposób czas i baterię.
  7. Po wykonaniu każdego z tych kroków, możesz korzystać z telefonu Samsung w trybie 3G bez problemu. Jeśli chcesz ponownie włączyć pierwotną konfigurację 4G, musisz ponownie wykonać ten proces, ale oczywiście tym razem wybierając opcję 4G.

Proces ten można przeprowadzić w dowolne urządzenie z Androidempo prostu musisz kierować się tym, co zostało powiedziane powyżej, ponieważ jak możesz sobie wyobrazić, nie wszystkie urządzenia będą przebiegać w ten sposób, ale opiera się on na tych samych krokach, które już widzieliśmy.

marka Samsung w płomieniach

Korzystanie z 4G LTE na telefonie komórkowym 3G z systemem Android

Przede wszystkim musimy wiedzieć co klasa chipsetu korzysta z telefonu komórkowego którego używamy i wiemy, czy telefon komórkowy ma 4G lub czy jest kompatybilny z sieciami 3G, 4G lub 5G, w tym celu zalecana jest aplikacja „CPU-Z”, która daje nam dużą ilość informacji o chipsetach i telefonach komórkowych szukać.

Jeśli masz Mediatek, musisz pobrać tryb inżynierski MTK. raz pobrane, otwieramy wspomnianą aplikację i wybieramy ustawienia MTK. Następnie musisz otworzyć sieci i wybrać tę, która mówi „4G LTE – WCDMA – GSM”, co zasadniczo przypominałoby automatyczne posiadanie sieci. Pamiętaj, że aby to zadziałało, musisz mieć kartę SIM 4G w telefonie komórkowym.

Dla użytkowników root

mogę spróbować którzy są użytkownikami root w użyciu Xorware Interface Pro, który można pobrać ze Sklepu Play. Jeśli nie jesteś rootem, ale chcesz nim być, zalecamy znalezienie modelu telefonu komórkowego i jak najszybsze zrootowanie go, aby cieszyć się funkcjami, które nam oferuje.

Po pobraniu tej aplikacji musisz oczywiście wybrać tryb sieciowy i tam wybrać 4G LTE. Musisz zapisz wszystko, a następnie uruchom ponownie telefon komórkowy. Ponownie musisz mieć kartę SIM 4G, aby to działało, w przeciwnym razie nie będzie możliwe posiadanie 4G na danym urządzeniu.

dołącz do naszego kanału telegram