Skip to content

Jak przekonwertować lub wymusić mój telefon komórkowy z 4G na LTE w kilku krokach

12 de kwiecień de 2021

Jeśli zastanawiałeś się, jak to zrobić przekonwertuj lub wymuś mój telefon komórkowy z 4G na LTE? I chcesz to zrobić szybko iw kilku krokach, tutaj wyjaśnimy to szybko, ale konkretnie. Przed rozpoczęciem wystarczy mieć pod ręką telefon komórkowy.

Plik technologie mobilne Są z nami od około wieku. W swoim wykonaniu były bardzo proste i za bardzo przypominały sygnał radiowy. Jednak przez lata zrewolucjonizowali wszystko, co dotyczy komunikacji wewnętrznej.

Do tego stopnia, że ​​dziś praktycznie nie do pomyślenia byłoby ich nie mieć. Aby wykonać tę procedurę, nie ma znaczenia, czy używasz fizycznej, czy wirtualnej karty SIM.

Co to jest LTE?

Technologia LTE, jest jednym z najnowszych w branży telefonicznej, więc stopniowo się skaluje, podobnie jak technologia 4G. Oba opierają się na znacznej poprawie prędkości, które zostały osiągnięte dzięki 3G, tak że dziś wielu ludzi z niego korzysta.

Być może to, co sprawiło, że nie stał się światowym standardem, to fakt, że kiedy pojawił się po raz pierwszy, konieczne było zakupienie nowego urządzenia mobilnego, aby móc łączyć się zarówno z 4G, jak i LTE. Poza tym, w zależności od wybranego telefonu komórkowego, możesz mieć wyższą lub niższą prędkość podczas pobierania treści. Z tego powodu, biorąc pod uwagę łączność mobilną, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, który model telefonu komórkowego jest dla Ciebie najlepszy.

Jeden z głównych zalety korzystania z LTE Powyżej 4G jest to szybkość przesyłania treści, zarówno w sieciach społecznościowych, jak i na dowolnej platformie.

Plik LTE można uznać za coś w rodzaju uzupełnienia, pomoc udzielona 4G, nastawiona wyłącznie na przeglądanie internetu, dlatego zazwyczaj działają w tym samym czasie, ale można to zmienić na dowolne.

Jak zmusić mój telefon komórkowy z 4G na LTE?

Aby zmienić naszą sieć na wyłącznie LTE, możemy skorzystać z dwóch opcji. Musisz otworzyć menu ustawienia sieci komórkowejBędąc tutaj, musisz poszukać sekcji dotyczącej trybu sieciowego. Jeśli dotkniesz, powinny pojawić się opcje i tutaj musisz zaznaczyć „tylko LTE”. Jeśli opcja 4G się nie pojawi, Twój telefon komórkowy może jej nie obsługiwać.

W przypadku drugiej metody będziemy musieli skorzystać z aplikacji, należy zauważyć, że można ją znaleźć bezpłatnie w sklepie z urządzeniem. Nazwa aplikacji to „Elixir”. Kiedy go zainstalujemy i pojawi się na ekranie naszego urządzenia, przystąpimy do jego otwarcia, ma menu z kilkoma opcjami, ale w tym przypadku interesuje nas tylko jedna z nich.

Jako pierwsze znajdziemy okienko informacyjne, musimy dotknąć, a pojawią się wszystkie informacje na naszym urządzeniu, w ten sposób musimy tylko poszukać sekcji telefonii i dotknąć, a następnie wybierz „włącz 4G”.

Tutaj zobaczymy menu, w którym możemy się przesuwać i będzie część do wyboru typu połączenia, po otwarciu tej części możemy wybrać dowolną sieć, ale w w naszym przypadku interesuje nas tylko ten, który mówi „tylko LTE”.

Co może oznaczać dokonanie tej zmiany?

Używając tylko LTE nie powoduje większych niedogodności Jeśli chodzi o usługę internetową, wręcz przeciwnie, korzystając tylko z technologii LTE, będziemy mieli bardzo dużą prędkość przeglądania. Dzięki któremu bardzo szybko możemy zobaczyć treści multimedialne.

inteligentny telefon komórkowy z technologią 4G w kilku krokach

Jednak podczas aktywacji tej opcji coś podobnego dzieje się, gdy wymuszamy połączenie 4G, co w tym przypadku nie masz dostępu do sieci 2G lub 3G ponieważ urządzenie będzie obsługiwać tylko wybraną sieć 4G.

W przypadku korzystania tylko z LTE nasz telefon komórkowy straci możliwość odbierania połączeń czy sms-ów, bo tylko połączy się z usługą internetową, więc musimy być tego świadomi, a kiedy musimy zadzwonić, zmieńmy to z powrotem.

Z tego powodu używaj tylko LTE Jest to zalecane tylko wtedy, gdy nie musimy dzwonić lub na żadne czekamy, a chcemy tylko połączyć się z chmurą.

dołącz do naszego kanału telegram