Skip to content

Jak przekonwertować kartę SD na pamięć wewnętrzną? – Android 6.0 i nowsze

7 de styczeń de 2022

Karty SD zawsze były bardzo przydatne dla tych, którzy: mieć telefony komórkowe o małej pojemności i małej pojemności. Umożliwiają one przechowywanie w pamięci plików, takich jak aplikacje lub dane osobiste, dzięki czemu telefon komórkowy ma znacznie więcej pamięci i może pracować wydajniej.

Te małe akcesoria do przechowywania są również znane jako pamięci SD i mogą być używać jako część pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego z systemem Android 6.0. To, co zobaczysz później, to takie rzeczy, jak ile GB pamięci SD są w stanie przechowywać, jak używać karty SD jako wewnętrznej pamięci telefonu komórkowego i inne rzeczy.

Ile GB może pomieścić pamięć SD?

Najpotężniejsza karta pamięci jest obecnie w stanie pomieścić około 2 TB plików dowolnego typu. Jednak te karty SD o pojemności 2 TB nie są dostępne w sprzedaży, tylko są dostępne dla firm i wysokiej rangi zakłady technologiczne.

Jednak największa karta SD na rynku może pomieścić około „512 GB”, co jest duża ilość przechowywania. Teraz ilość GB, którą może przechowywać karta SD, zależy od pojemności, z jaką została utworzona.

Na przykład, jeśli pamięć SD została zaprojektowana z pojemnością 16 GB, będzie przechowywać 16 GB, jeśli została zaprojektowana z pojemnością 32 GB, to właśnie będzie przechowywać. Tak dzieje się ze wszystkimi inne karty pamięci, współczynnik ten będzie się różnić w zależności od ilości miejsca na dane.

Nawiasem mówiąc, karty SD umożliwiają nie tylko przechowywanie danych z telefonu komórkowego, ale także instalację systemów takich jak Linux na komputerze PC. Jeśli połączysz się z a Karta SD do adaptera USB, można go używać tak, jakby była to zwykła pamięć USB.

W jaki sposób karta SD jest używana jako pamięć wewnętrzna?

Jeśli chcesz korzystać z karty SD, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a także przeprowadzić pewien proces, który pomoże Ci połączyć pamięć SD do wewnętrznej pamięci telefonu komórkowego. Zwróć uwagę na kolejne podtematy, ponieważ wyjaśnią one, jak uczynić kartę SD częścią pamięci mobilnej i o czym należy pamiętać, gdy to robisz.

Ile pamięci jest zalecane dla optymalnej wydajności?

Jeśli chcesz mieć optymalną wydajność zarówno pamięci, jak i telefonu komórkowego, zaleca się korzystanie z niego bezwzględnie cała pojemność karty SD. W ten sposób żadna część pamięci nie pozostanie niewykorzystana. Pamięci SD są nieco podobne do samochodów.

osoba korzystająca z telefonu komórkowego

Samochody, jeśli nie są często używane, ulegają uszkodzeniu, a jeśli używasz ich często, również ulegają uszkodzeniu, ale z biegiem lat. W przypadku kart SD należy wziąć pod uwagę ten przykład, który już na pierwszy rzut oka pokazuje, że lepiej jest używać pamięci do wszystkiego, co daje a wtedy w ten sposób uszkodzenie zajmie więcej czasu.

Należy zauważyć, że chociaż karty SD są uszkodzone nie oddawaj ich za stracone, bo istnieje sposób na naprawę i odzyskanie uszkodzonych pamięci SD.

Gdzie jest zmieniana pamięć SD jako wewnętrzna?

Ponieważ znasz ilość miejsca na karcie SD, której zaleca się używać, powinieneś natychmiast przejść do połącz pamięć SD z pamięcią wewnętrzną z telefonu komórkowego z Androidem. Zwróć uwagę na proces, przez który musisz przejść, aby zrobić tego rodzaju rzeczy:

  1. Włącz telefon komórkowy.
  2. Przejdź do głównego menu telefonu komórkowego.
  3. Uzyskaj dostęp do ustawień mobilnych.
  4. W „Ustawieniach” przejdź do sekcji „Pamięć”.
  5. Poszukaj opcji „Przenośna pamięć masowa”.
  6. Po znalezieniu tej opcji wybierz ją.
  7. Teraz wybierz kartę SD, którą połączysz z wewnętrzną pamięcią telefonu komórkowego.
  8. Następnie wybierz opcję „Ustawienia przechowywania”, a następnie umieść pamięć SD jako część pamięci mobilnej.

Po zakończeniu łączenia pamięci SD konieczne jest, aby zobaczyć, co zrobić w przypadku, gdy telefon komórkowy nie rozpozna karty SD. Widząc, jak rozwiązywane są tego rodzaju problemy, osiągniesz połącz wewnętrzną pamięć mobilną z pamięcią SD bez żadnych niedogodności.

logo androida

Jakie ustawienia przechowywania są w Androidzie?

W ustawieniach pamięci dla kart SD z systemem Android zawsze znajdują się co najmniej dwa ustawienia. Które pozwalają używać pamięci SD jako wewnętrzny nośnik pamięciMam na myśli przechowywanie osobistych plików i tego typu rzeczy.

Drugim ustawieniem przechowywania jest używanie pamięci SD w ramach wewnętrzna pamięć telefonu komórkowego. Ma to w szczególności na celu uczynienie pamięci SD częścią telefonu komórkowego, a aplikacje mogą być tam przechowywane, aby telefon komórkowy nie był przeładowany tak dużą ilością danych.

Może będzie więcej ustawienia pamięci dla kart SD, który będzie częściowo zależeć od wersji Androida. Aby dowiedzieć się więcej o ustawieniach pamięci dla kart SD, musisz przejść do strony wsparcia Androida.

Co się dzieje po sformatowaniu pamięci SD jako pamięci wewnętrznej?

Jeśli miałbyś sformatować kartę SD, gdy działa jako część wewnętrzna pamięć mobilna, co się stanie, to utrata danych. Dane, które utracisz, mogą być aplikacjami, grami, plikami osobistymi, danymi postępu innych aplikacji i tym podobnymi.

Tak więc, jeśli umieściłeś pamięć SD jako część wewnętrznej pamięci telefonu komórkowego, Zaleca się, aby go nie formatować jeśli nie chcesz stracić części swoich danych.