Skip to content

Jak przeglądać pliki pakietu Office na moim telefonie komórkowym z Androidem — przewodnik i przydatne aplikacje

30 de listopad de 2021

Zarządzaj plikami biurowymi Jest to coś, do czego dzisiaj wielu musiało się przystosować, tymi, którzy musieli nauczyć się obsługi tego typu plików są studenci. W klasach wirtualnych wiele instytucji nie prosi uczniów o pracę pisemną, ale o wykonanie pracy w formacie cyfrowym.

Komputery z systemem operacyjnym Windows mogą bez problemu otwierać tego typu pliki, ale nie dotyczy to telefonów. Pokażemy Ci jak niedługo przeglądać zawartość plików pakietu Office za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android, jak pobrać pakiet Office na telefon komórkowy i jak otworzyć te pliki za pomocą Dysku Google.

Jakie urządzenia mobilne są zgodne z przeglądaniem plików pakietu Office bez aplikacji?

Prawie żaden telefon z systemem Android nie jest kompatybilny z tego typu plikami, ale jest kilka, które to robią. Jest przynajmniej trzy modele telefonów komórkowych Android, za pomocą którego będziesz mógł otwierać swoje dokumenty, są to:

 • Telefony komórkowe Samsung
 • Telefony komórkowe Xiaomi
 • Telefony komórkowe Motorola

Dzięki tym trzem modelom telefonów komórkowych możesz przeglądać zawartość dokumentów Windows Office. Jednak z tymi telefonami będziesz miał tylko możliwość przeglądać treść dokumentów, stamtąd nie ma możliwości modyfikacji zawartości, którą zawiera.

Oznacza to, że gdy otworzysz plik biurowy z telefonu komórkowego, zobaczysz tylko zawartość, plus nie ma opcji pozwalającej na ich modyfikację. Tego typu problemy wynikają z faktu, że aplikacja, która została włączona do systemu Android tych telefonów komórkowych do otwierania plików pakietu Office, jest jak wersja podstawowa.

Dużo więcej pracy nad tym jest jeszcze do zrobienia, być może dla kolejnych modeli telefonów komórkowych, które zostaną wprowadzone na rynek, tego rodzaju rzeczy zostaną ulepszone. Z drugiej strony jeden z najlepsze rzeczy w Microsoft Office dla komputerów jest to, że włącza tryb ciemny, aby go aktywować.

Jak mogę otwierać pliki Word, Excel i Power Point na Dysku Google?

Istnieją pewne marki nowoczesnych telefonów komórkowych, które są w stanie otwórz pliki programów pakietu OfficeAle co z telefonami, które nie mogą ich otworzyć? Cóż, w tym przypadku jednym z najbardziej realnych rozwiązań byłoby przesłanie pliku do chmury na koncie Google Drive i otwarcie go stamtąd.

Witryna Dysku Google ma funkcję, która pozwala ludziom: przejrzyj dane w dokumentach pakietu Office. Aby otworzyć te typy plików, musisz:

 1. Przejdź do Sklepu Play
 2. Znajdź aplikację Dysk Google i zainstaluj ją
 3. Następnie pobierz rozszerzenie Google, aby otworzyć dokumenty
 4. Teraz zaloguj się na Dysk Google lub załóż konto, jeśli go nie masz
 5. Następnie prześlij dokument, który chcesz przeglądać i edytować
 6. Gdy jest już na platformie Google Drive, po prostu naciśnij opcję „Otwórz”, a dokument otworzy się natychmiast

logo dysku google

Można to zrobić z aplikacji Dysk Google, a także ze strony, ale ze strony internetowej wszystko jest bardziej skomplikowane. Dlatego zaleca się, aby w celu wykonania tego procesu pobrać aplikację z Dysku Google. Swoją drogą, dobra rzecz otwieraj dokumenty na Dysku Google jest to, że możesz je modyfikować.

Należy zauważyć, że na swoim komputerze możesz otworzyć ten rodzaj dokumentu niekoniecznie za pomocą programu Microsoft Office. Możesz także użyć programu iWork, który przypomina pakiet Office ze względu na jego nowatorskie funkcje.

Jaka jest procedura pobierania pakietu Office na mój telefon komórkowy z systemem Android?

Pliki można otwierać za pomocą Dysku Google i innych aplikacji zgodnych z systemem Android. Ale z aplikacja Office na telefony, możesz również otworzyć te dokumenty. Pobieranie pakietu Office na telefon komórkowy to coś niezwykle prostego, co każdy może zrobić. Zobacz, jak aplikacja jest zainstalowana:

 1. Weź swój telefon komórkowy
 2. Otwórz aplikację Google Play
 3. Przejdź do wyszukiwarki i wpisz dwa słowa „Microsoft Office”
 4. Idź, aby pobrać aplikację Office, otwórz ją i pobierz plik pakietu Office

logo sklepu zabaw

To najprostszy sposób, w jaki możesz pobierz pakiet Microsoft Office z aplikacji. Innym sposobem pobrania tych plików jest strona internetowa Sklepu Play. Aby pobrać stamtąd program, musisz wejść do sieci, wyszukać aplikację i ją zainstalować.

Jeśli pewnego dnia napotkasz problemy ze zgodnością z którymkolwiek z dokumentów pakietu Microsoft Office, będziesz musiał skonsultować się z pomocą techniczną firmy Microsoft. Na tej stronie są rozwiązania każdego problemu związane z pakietem Microsoft Office na komputery i telefony komórkowe.