Skip to content

Jaka jest usługa Office 365, jakie są jej zalety i dołączone aplikacje?

22 de lipiec de 2021

Wraz z rozwojem pracy zdalnej usługa Office 365 stała się niezbędnym sprzymierzeńcem zespołów roboczych. To ze względu na jego łatwość recenzowania i wygodę jego narzędzia online.

Jaka jest różnica między Office 365 a Office 2019?

Office 365 to platforma oparta na miesięcznej lub rocznej subskrypcji. Jest jest całkowicie w chmurze i potrzebujemy połączenia internetowego, aby uzyskać do niego dostęp.

Ponadto zawsze będziemy korzystać z przeglądarki dla Twoich aplikacji i konta z usługą podobną do Google Drive, z przestrzenią dyskową w chmurze do 1 TB i 60 min miesięcznie usługi telefonicznej Skype.

Z drugiej strony w Office 2019 wszystkie aplikacje do edycji tekstu, są instalowane jako programy w komputerze. Oznacza to, że zajmują miejsce na dysku twardym.

Jednak biuro 365 nie wymaga połączenia z internetem być stosowane. Instalator ten można pobrać z portalu konta biura, które opłaciło abonament.

To powiedziawszy, metoda płatności między tymi dwoma artykułami jest inna, ponieważ licencja Office 2019 jest pojedynczą płatnością (w zależności od wersji), a licencja Office 365 może być używana sporadycznie przez kilka miesięcy i zawiesić usługę.

Jakie aplikacje zawiera Office 365 w swoim pakiecie?

Oprócz wspomnianej już usługi przechowywania OneDrive i telefonii Skype, możemy znaleźć następujące aplikacje w wersji premium i podstawowej:

 • Słowo
 • Przewyższać
 • Jedna uwaga
 • Powerpoint
 • Wydawca
 • Dostęp Microsoft
 • Perspektywy

Główne zalety korzystania z Office 365

Główną zaletą tej usługi jest to, że zawsze będziesz mieć najnowszą wersję używanych aplikacji. Dodatkowo, jeśli potrzebujesz go tylko sezonowo, możesz opłacić abonament tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Dokumenty online jako zespół

Jest to funkcja, która umożliwia udostępnianie dokumentów innym użytkownikom w sposób podobny do Dysku Google. Ta funkcja pozwala każdej osobie na modyfikację i wprowadzanie poprawek do dokumentów w czasie rzeczywistym.

Pamięć OneDrive

Ta aplikacja umożliwia subskrybentom przechowywanie danych online na serwerach firmy Microsoft o pojemności do 1 TB. W zależności od wersji pojemność może wzrosnąć do 6 TB w wersji Family i 1 TB na użytkownika w środowisku biznesowym.

Dostęp na dowolnym urządzeniu

W przeciwieństwie do Office 2019 platformę tę można otworzyć na dowolnym urządzeniu, w tym na tabletach i telefonach komórkowych. Możesz także korzystać z różnych kont jednocześnie i do 5 ekranów jednocześnie.

Kompatybilny z każdą przeglądarką

Ta cecha jest bardzo trudna do osiągnięcia, ponieważ każda przeglądarka ma inną architekturę. Istnieje nie tylko Safari, Opera, Edge, Chrome, Internet Explorer i Firefox, ale istnieje wiele wariantów opartych na otwartym kodzie źródłowym każdego z nich.

Z drugiej strony przeglądarki, takie jak Tor, nakładają ograniczenia, aby platformy mogły stosować cechy regionalne. Z tego powodu konkurencyjne platformy Office 365, takie jak Libre Office nie były tak skuteczne, z wyjątkiem Dokumentów Google.

logo przeglądarki dla biura 365

Jaki jest koszt abonamentu?

Zależy to od abonamentu, jego najbardziej podstawowa wersja oferuje „Office 365 Personal” dostęp do wszystkich aplikacji na 1 telefon, komputer i 1 tablet za 69 euro rocznie lub 7 euro miesięcznie.

Dla domu

 • Rodzina Może z niego korzystać od 2 do 6 osób (przy 6 TB pamięci) w cenie 99 euro rocznie lub 10 euro miesięcznie.
 • Studenci i Dom 2019 Jest najtańszy w dłuższej perspektywie, ale z jednorazową wypłatą 149 euro (tyle samo co klasyczna wersja Office 2019). Ponadto nie obejmuje wersji premium aplikacji ani pamięci w chmurze.

Dla firm

 • Podstawowy– Obejmuje internetową wersję aplikacji Word, Excel i PowerPoint wraz z Microsoft Teams (usługa konferencyjna), Exchange i Sharepoint. Za 4,20 za użytkownika miesięcznie (płatność przez cały rok).
 • Standard: Obejmuje poprzedni pakiet wraz z aplikacjami Publisher, Outlook i Access w ich wersjach premium na PC, za 10,50 euro miesięcznie na użytkownika.
 • Premia: Dodaj powyższe aplikacje i 2 aplikacje do synchronizacji katalogów (Intune i Azure). Za 16,90 euro miesięcznie na użytkownika.
 • Aplikacje: Rozumie tylko aplikacje biurowe i pamięć masową w chmurze. Za 8,80 euro. Ta opcja nie ma Microsoft Teams i Sharepoint, dla firm z mediami konferencyjnymi i transferem plików.

dołącz do naszego kanału telegram