Skip to content

Jak prowadzić zajęcia wirtualne przez WhatsApp przy użyciu dydaktyki krok po kroku (przykład)

22 de luty de 2021

W obliczu tak wielu zmian, jakie ostatnio przechodzi świat, musieliśmy zmienić sposób, w jaki wykonujemy nawet najbardziej codzienne zadania; aby dostosować się do wszystkiego, co się dzieje. A jedną z czynności, która zmieniła się najbardziej, jest niewątpliwie normalne przyjmowanie i nauczanie. Dlatego, jeśli chcesz wprowadzać innowacje w tej dziedzinie, dzisiaj Ci pokażemy jak prowadzić wirtualne zajęcia na WhatsApp, korzystając z dydaktyki krok po kroku.

Niezależnie od tego, czy uczysz jako nauczyciel w szkole, czy po prostu chcesz zacząć prowadzić kurs lub seminarium, poniższe rady z pewnością będą bardzo pomocne w realizacji tego zadania. Zachęcamy do dalszego czytania i odkrywania, jak najlepiej wykorzystać aplikację WhatsApp dla łatwo i szybko prowadzić wirtualne zajęcia.

Jak prowadzić wirtualne zajęcia na WhatsApp?

Kto obecnie nie ma aplikacji WhatsApp na swoim smartfonie? Ta słynna sieć społecznościowa jest używana na całym świecie przez ponad 2000 milionów użytkowników. Jest to zrozumiałe, ponieważ oferuje plik wiele opcji które pozwalają nam pozostać w kontakcie z naszymi bliskimi, a nawet założyć firmę w prosty i praktyczny sposób.

Jeśli chcesz i potrzebujesz, możesz nawet użyć WhatsApp jako doskonałego narzędzia do prowadzenia zajęć wirtualnych. Ale jak możesz korzystać z WhatsApp w ten sposób? Cóż, podamy Ci kilka wskazówek, jak stworzyć wirtualną klasę i jak najlepiej wykorzystać swoją aplikację WhatsApp.

Jak używać WhatsApp do prowadzenia zajęć wirtualnych?

WhatsApp oferuje nam nieskończone możliwości które pozwalają nam nawet używać go do prowadzenia zajęć wirtualnych. Niewątpliwie jedną z najlepszych jest możliwość tworzenia grup z kimkolwiek chcemy, a tym samym dzielenia się informacjami w prostszy i bardziej ogólny sposób.

Z tych samych grup można udostępniać innym filmy, pliki, wiadomości, zdjęcia i pliki audio o wielkości do 100 MB, co znacznie ułatwi zadanie nauczania online. Aby z nich skorzystać, wystarczy utworzyć grupę i zaprosić uczestników. Ponadto możesz tworzyć grupy, w których mówi tylko administrator i od czasu do czasu otwierać czat publicznie, dzięki czemu wszystko działa lepiej.

Z drugiej strony WhatsApp ma również swoje słynne połączenia wideo. Połączenia wideo WhatsApp mogą obsługiwać do 8 uczestników, którzy mogą wnieść swoje pomysły w uporządkowany sposób. Zasadniczo WhatsApp może być postrzegany jako doskonała opcja do prowadzenia zajęć wirtualnych.

Wskazówki dotyczące prowadzenia zajęć wirtualnych w WhatsApp

Prawdą jest, że dziś mamy wiele narzędzi, które ułatwiają nam naukę, aw tym przypadku dają i otrzymują wirtualne zajęcia. Ale możemy nie wiedzieć, jak z nich korzystać w najlepszy możliwy sposób, co utrudnia nam spędzanie czasu na nauczaniu. Dlatego teraz podajemy kilka wskazówek, które mogą być bardzo przydatne, gdy prowadzić zajęcia na WhatsApp:

  • Spróbuj wesprzeć się innymi narzędziami. Zawsze dobrze jest skorzystać z kilku narzędzi ułatwiających nam pracę, a prowadzenie wirtualnych zajęć z Google Classroom czy wspieranie się w innych tego typu narzędziach będzie dla Ciebie bardzo pomocne.

smartfon z WhatsApp i notebookiem

  • Zawsze staraj się zachować porządek. Nie mając zajęć osobiście, zamieszanie i wątpliwości są na porządku dziennym, ale jeśli spróbujesz komunikować się z zamówieniem i zachęcasz do tego uczniów, wszystko potoczy się znacznie lepiej. Ustal także zasady zachowania, tak jak w normalnej klasie.
  • Twórz zabawne i różne zajęcia. Jest to szczególnie przydatne, jeśli uczysz dzieci, ponieważ monotonne czynności mogą je zdemotywować. Użyj grup WhatsApp do tworzyć dyskusje lub grać w gry w rozmowach wideo to coś, co z pewnością poprawi im humor.
  • Spróbuj podzielić się tak, jakbyś był osobiście. Oczywiście każdy nauczyciel i grupa uczniów jest inna, ale prowadzenie rozmów wideo, a nawet używanie Zoom do prowadzenia zajęć wirtualnych może być bardzo przydatne.

Mamy nadzieję, że cały ten przewodnik będzie dla Ciebie bardzo przydatny i że będziesz w stanie stworzyć wysokiej jakości wirtualną klasę za pomocą aplikacji WhatsApp.

dołącz do naszego kanału telegram