Skip to content
Mac

Jak poznać lub sprawdzić stan baterii komputera z systemem Mac OS

1 de luty de 2021

Nie jest tajemnicą dla nikogo, że laptopy mają dodatkową zaletę, że nie mają komputera stacjonarnego i mają być przenośne. Ale w ten sam sposób ich baterie przyprawiają o ból głowy. Odkąd nadchodzi czas, musimy mieć je podłączone przez cały dzień. Dlatego dobrze byłoby znać jego status iw następnym tutorialu wyjaśnimy jak sprawdzić lub sprawdzić stan baterii w komputerze z systemem Mac OS.

To jest coś, co byłoby bardzo korzystne dla użytkowników komputerów System operacyjny Mac, ponieważ mogliśmy mieć jasny pomysł, kiedy wymienić go na nowy. Musimy wiedzieć, że baterie zawierają skończoną liczbę cykli ładowania. A kiedy ta liczba zostanie osiągnięta, należy je uznać za wyczerpane. Istnieje jednak możliwość, że ładowarka do laptopa nie działa pomimo podłączenia, w takim przypadku bateria nie byłaby problemem.

W następnym artykule przedstawimy Ci pewną wiedzę, abyś mógł wiedzieć lub sprawdź stan baterii komputera Mac OS. W każdej chwili można to zrobić bardzo łatwo i skutecznie. Bez dalszych rozpraszaczy zacznijmy od wyjaśnienia kroków, które musisz wykonać.

Jak poznać lub sprawdzić stan baterii w komputerze z systemem Mac OS

Jak już powiedzieliśmy w tym artykule, zamierzamy zbadać sztuczkę, która pozwoli Ci poznać lub sprawdzić stan baterii w komputerze z systemem Mac OS. Te informacje są bardzo ważne, abyś je miał i wiedział, jak je poznać. W przypadku gdy chcesz kupić używany komputer i powinieneś wiedzieć, w jakim stanie jest jego bateria.

W ten sposób sprawdzimy, jaki jest jego okres użytkowania i czy można dokonać zakupu oraz jak bardzo dobrze wiedzieć, jak uzyskać te informacje. Aby rozpocząć, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest włączenie naszego komputera. A potem przejdziemy do lewego górnego rogu, gdzie znajduje się ikona jabłka.

W nim wybierzemy i zrobimy klip, kiedy to zrobimy pojawi się okno dialogowe i wybierzemy opcję O tym Macu. Na środku ekranu pojawi się nowe okno. W tym oknie przyjrzymy się kilku opcjom dotyczącym ważnych aspektów sprzętu, ale w naszym przypadku wybierzemy Raport systemowy.

Podczas wykonywania tej czynności pojawi się nowe okno ze wszystkimi danymi o naszym systemie, przejdziemy do lewej części nowego okna i wybierzemy opcję Power. Po tym faktycznie informacje pojawią się po prawej stronie i musimy skupić naszą uwagę na dwóch konkretnych aspektach.

Jak poznać cykl i stan baterii

Będą one w Liczba cykli i stanTo są aspekty, które określą stan naszej baterii. Jak wspomnieliśmy wcześniej, liczba cykli to czasy, w których bateria wypełnia ładunek od 0 do 100 procent. Innymi słowy, jeśli któregoś dnia zużyłeś połowę naładowania i naładowałeś go na 100 procent, naliczyłeś tylko 50%.

Cykl nie został wypełniony, cykl zostanie wypełniony po ponownym załadowaniu pozostałych 50 procent, których brakuje. Ważne jest również, abyś wiedział, że ograniczenia liczba cykli będzie zmienna I będzie to zależeć od modelu Maca Wracając do naszego przypadku, musimy obserwować liczbę cykli, które ma, jeśli jest niska, jego żywotność jest znacznie większa. Pamiętaj, że ważne jest, aby unikać przegrzania laptopa, aby uniknąć poważnych konsekwencji.

Innym aspektem, który powinieneś obserwować, jest najbardziej naturalny stan, ponieważ pokazuje ci Normalny, rzadko znajdziesz wskazanie optymalne lub dobre. Jeśli Twój Mac OS wskazuje normalną i bardzo małą liczbę cykli, bateria jest w dobrym stanie. Dobrze jest przeszukać internet pod kątem maksymalnej liczby cykli swojego sprzętu.

krajobraz tapety mac

I wreszcie kolejną sztuczką, aby Twój laptop nie miał wielu cykli ładowania, to praca z nim podłączonym, a tym samym bateria wytrzyma znacznie dłużej. W ten sposób nauczyłeś się kroków, które musisz podjąć poznaj lub sprawdź stan baterii w komputerze z systemem Mac OS.

dołącz do naszego kanału telegram