Skip to content

Jak poprosić Mapy Google, aby nie pokazywały Twojego domu w Street View — Prywatność?

12 de styczeń de 2022

Wcześniej, aby znaleźć adres, trzeba było mieć mapę fizyczną, która była generalnie bardzo duża i niespecyficzna. Teraz z aplikacją Mapy Google wystarczy wykonać kilka kroków, aby uzyskać niezbędną orientację. Jeśli jednak chcesz zachowaj prywatność swojego domu, możesz dostosować ten wygląd. Czytaj dalej, aby pokazać, jak.

Jak zamazać swój dom w Mapach Google?

Aplikacja Mapy Google jest jedną z najczęściej używanych przez wszystkich, ponieważ pozwala nam przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego ze stałą orientacją. Jeśli skorzystałeś z nich chociaż raz, wiesz, że gdy dotrzesz do każdego rogu ulicy, powiedzą ci, co masz zrobić, czy przejść, czy iść dalej.

Dzięki tej aplikacji możesz również obliczyć lub zmierzyć odległość z miejsca, w którym jesteś, do miejsca, do którego chcesz się udać. To pozwala określić czas potrzebny na dotarcie do celu i podejmij niezbędne środki ostrożności.

Wieloaspektowe funkcje Map Google sprawiają, że jest to aplikacja wybierana przez wielu. Być może zauważyłeś, że niektóre osoby na Facebooku umieszczają swoją dokładną lokalizację w swoich publikacjach. Ma to na celu poinformowanie jego przyjaciół, czy wychodzą na spacer.

Mapy Google to nie tylko mapa, którą możesz mieć na telefonie, to także sposób na zlokalizowanie adresu, zlokalizuj specjalny punkt, rozpoznaj ulicę i zapisz historię, którą możesz usunąć w dowolnym momencie.

Google udało się tak bardzo ulepszyć każdy ze swoich produktów, że za każdym razem możemy robić rzeczy, których nigdy sobie nie wyobrażaliśmy. W Google Maps możesz zobaczyć fasadę domu lub dowolnego budynku znajdującego się pod szukanym adresem. Jedyne, co jest zamazane, to twarze ludzi, ponieważ szanuje się ich prywatność.

Tak ze względów bezpieczeństwa jeśli nie chcesz, aby elewacja Twojego domu była widoczna w aplikacji, możesz poprosić o ukrycie swojej nieruchomości w Street View. To narzędzie jest tym, które przedstawia nam panoramiczny obraz lokalizacji.

Aby zażądać zamazania swojej nieruchomości, musisz aktywować funkcję Street View w Mapach Google za pośrednictwem Pegmana, czyli lalki żółtej aplikacji. Poszukaj swojego adresu domowego, a gdy się pojawi, kliknij ikonę z trzema kropkami. Spowoduje to, że pojawi się wyskakujące okienko z opcją Zgłoś problem, po jego naciśnięciu żąda rozmycia.

ukryj dom w google maps

Ta sama aplikacja sprawi, że ponownie wrócisz do mapy i pojawi się czerwone pole, aby wytyczyć obszar chcesz zamazać i zostaniesz poproszony o dodanie więcej informacji o obiekcie do ukrycia, aby nie popełnić błędów. Jako środek bezpieczeństwa powinieneś umieścić tylko e-mail.

Czy można poprosić Mapy o ukrycie miejsca, nawet jeśli nie jest to Twój dom?

Choć wydaje się to niewiarygodne, złożenie takiej prośby jest możliwe. Musisz tylko powtórzyć powyższe kroki. Musisz o tym pamiętać żądanie ukrycia nie jest gwarancją że wniosek to przyzna. Dotyczy to nawet Twoich nieruchomości, czy to samochodu, domu, czy jakiegokolwiek innego budynku.

Jeśli chodzi o nieruchomości, które nie należą do Ciebie, jak już wyjaśniliśmy, możesz to zrobić, chociaż są dwa aspekty, które musisz wziąć pod uwagę. Po pierwsze, zasady ludzkiego społeczeństwa mówią nam, że nie jest to ani słuszne, ani uczciwe. Po drugie, jeśli aplikacja zauważy, że dzieje się coś niezwykłego, może temu zapobiec.

Jak ukryć twarz lub tablicę rejestracyjną na zdjęciach Street View?

W Mapach Google twarze ludzi są ukryte przed panoramicznymi zdjęciami, które Ci przedstawiają. Odbywa się to ze względów bezpieczeństwa i prywatności., ponieważ wiele osób uważa, że ​​jest to sposób na szpiegowanie ich prywatności.

ukryj pojazdy w mapach google

Nie jest to jednak działanie automatyczne, ponieważ więcej niż jeden raz możesz wyszukać swoją lokalizację i zobaczyć swoją twarz lub tablicę rejestracyjną samochodu. Chociaż nie jest to normalne, może się zdarzyć.

W takich przypadkach możesz wykonać tę samą procedurę, co w domu lub pojeździe. Aby korzystać z lalki Pegmana, musisz aktywować funkcję Street View w Mapach Google. Znajdź adres swojego pojazdu lub miejsce, w którym się pojawiasz, a następnie naciśnij ikonę z trzema kropkami. Gdy wyjdzie okno z zakładką Zgłoś problem, musisz go nacisnąć, aby poprosić o ukrycie twarzy lub tablicy rejestracyjnej.

Gdy na ekranie pojawi się czerwone pole, musisz wyznaczyć obszar twarzy lub tablicy rejestracyjnej, którego nie chcesz w aplikacji. Musisz określić dany obszar, aby nie było wątpliwości ani błędów podczas zamazania wybranego obszaru. Na koniec musisz podać swój adres e-mail, aby sfinalizować żądanie.

Gdy użytkownik Map Google poprosi o ukrycie pojazdu lub budynku, nie ma możliwości cofnięcia tego działania. To jest do powiedzenia, po ukryciu nie będzie skupiał się na obrazach Panoramy aplikacji.

używaj map google na telefonie komórkowym

Dlatego przy składaniu wniosku należy pomyśleć o wszystkich możliwościach, wyliczyć korzyści i korzyści. Ponieważ w pewnym momencie możesz uznać za stosowne chronić prywatność swoich nieruchomości, jest to coś ważnego i uzasadnionego.

Pojawia się problem gdy chcesz zrobić promocję swojej nieruchomości. Na przykład, jeśli z czasem założysz małą firmę w swoim domu i potrzebujesz, aby potencjalni klienci byli w stanie dokładnie zlokalizować swój dom, nie będzie to możliwe. Oczywiście aplikacja poda im obraz ulicy, na której mieszkasz, ale nie pokaże im elewacji domu. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz skorzystać z innych sztuczek reklamowych, które pozwolą Ci naprowadzić klientów do Twojej dokładnej lokalizacji.

dołącz do naszego kanału telegram