Skip to content

Jak poprawić dźwięk mikrofonu na PC? – Większa głośność i kontrola

8 de luty de 2022

Czy jesteś zainteresowany nagrywaniem dźwięku wysokiej jakości? Jeśli chcesz wiedzieć, jak zdobyć jak najlepiej wykorzystaj swój mikrofon, na pewno tak jest. Kiedy poświęcasz się śpiewaniu, tworzeniu podcastów, prowadzeniu kursu lub innym zadaniom zawierającym dźwięk, podstawową cechą jest jakość.

Będziesz zaskoczony, gdy się dowiesz nie trzeba wydawać fortuny Aby uzyskać satysfakcjonujący wynik, wystarczy zainwestować w kluczowe elementy i nauczyć się obsługi odpowiednich narzędzi, kontynuować czytanie, a my wszystko na ten temat wyjaśnimy.

Jak zwiększyć głośność mikrofonu w ustawieniach Windows?

Windows 10 oferuje możliwość nagrywania dźwięku z większą głośnością bez względu na to, jaki masz model mikrofonu, osiągasz to dzięki sterownikom zintegrowanym z systemem. Jeśli nie masz jeszcze tej wersji, musisz najpierw pobrać oryginalny system Windows 10. Po pomyślnym zainstalowaniu systemu:

  • Czas otworzyć panel „Ustawienia”, tam znajdujesz „System” i kliknij „Dźwięk”.
  • W sekcji „Wejście” wybierz mikrofon, do którego chcesz dokonać zmian.
  • W linku „Właściwości urządzenia” znajdziesz suwak, za pomocą którego możesz przesuwać głośność, którą odbierze mikrofon.
  • Dodatkowo w prawej części ekranu znajdziesz „Dodatkowe właściwości urządzenia”, kliknij je, a otworzy się okno.
  • W zakładce „Poziomy” upewnij się, że mikrofon jest ustawiony na 100, a wzmocnienie na 0.
  • Na karcie Słuchaj sprawdź, czy opcja „Słuchasz tego urządzenia” nie jest zaznaczona i kliknij Zaakceptuj.

Dostęp z edytora rejestru

Jeśli twój mikrofon w ogóle nie rejestruje dźwięku, prawdopodobnie jest to spowodowane awariami lub brakiem sterownika, aby to sprawdzić, musisz otworzyć „Menedżera urządzeń”. Tam otwórz listę „Urządzenia do gier, dźwięk i wideo”, jeśli nie możesz znaleźć „Realtek High Definition Audio”, należy pobrać i zainstalować go z oficjalnej strony internetowej.

Drugim niezbędnym sprawdzeniem, które musisz wykonać, jest rejestr systemu, w tym celu otwórz konsolę uruchamiania i wpisz „service.msc”. Na wyświetlonej liście przewiń do lokalizacji „Energia”, kliknij dwukrotnie iw polu „Typ usługi” wybierz automatycznie i kliknij „Zastosuj” i „Zaakceptuj”, na koniec powtórz tę samą procedurę w „Windows Audio”.

Co można zrobić, aby poprawić jakość dźwięku mojego mikrofonu?

Istnieją podstawowe aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas nagrywania dźwięku, aby było jak optymalny od samego początku. Kiedy jesteś początkujący, możesz nie mieć pojęcia, jakie czynniki mogą mieć wpływ na definicję dźwięku, który chcesz nagrać, więc teraz powiemy Ci o nich.

unikaj dźwięków w tle za pomocą mikrofonu komputerowego

Unikaj hałasu w tle i echa

Jednym z największych problemów jest uniemożliwienie słuchania wszystkiego przez mikrofon PC, celem jest podkreślenie głosu w czasie nagrywania, dlatego jest to wymagane unikaj hałasu w tle, tym bardziej, jeśli używasz urządzenia o wysokiej precyzji.

Dźwięki, które mogą być dla Ciebie obojętne, takie jak dźwięki urządzeń gospodarstwa domowego, w nagraniu są elementami, które brudzą wynik. Aby tego uniknąć, upewnij się, że masz wyłączone odpowiednie urządzenia i, jeśli to możliwe, aktywuj system pochłaniacz hałasu na ścianach, aby uniknąć pogłosu.

akcesoria mikrofonowe

Gdy używasz mikrofonu komputera do nagrywania samouczków lub zajęć, zaleca się wyłączenie mikrofonu w aplikacjach systemu Windows, aby te dźwięki nie przeszkadzały w wyjaśnieniu. Ponadto, jeśli rozważasz włączenie dodatkowe elementy Aby poprawić jakość nagrywania, zalecamy:

A wsparcie pająka, redukuje wibracje powstające w wyniku ruchów stołu, co jest bardzo częstym błędem podczas rozpoczynania nagrywania przy użyciu profesjonalnych mikrofonów. Posiadanie odpowiedniego podparcia gwarantuje pochłanianie niewielkich dźwięków, towarzyszy mu ramię dla większego komfortu.

A pop filtr, z pewnością najczęstsze i najbardziej przydatne akcesorium, ten ekran jest odpowiedzialny za redukcję dźwięku, który wydajemy, gdy otwieramy usta, znanego jako „pop”, dodatkowo eliminuje subtelne dźwięki, takie jak oddech i definiuje wymowę niektórych liter.

zestawy panele izolacyjne, będą oznaczać przed i po w dźwięku, są odpowiedzialne za eliminację szumów i odbić. Są tanie opcje, które dają bardzo dobre wyniki, niektóre możesz sprawdzić na Amazon.

Jak poprawić jakość głosu za pomocą efektów komputerowych?

Zakładając, że wykonałeś każdy krok, aby uzyskać możliwie najczystszy i najdokładniejszy dźwięk, zawsze będziesz mieć krok do postprodukcji, aby poprawić i poprawić wszelkie szczegóły twojego dźwięku Jeśli nagrałeś wyjaśnienie z przeglądarki, w którym musiałeś aktywować mikrofon w Google Chrome, możesz je udoskonalić za pomocą tych narzędzi.

Z modą głosową

Jest to modulator głosu działający w czasie rzeczywistym, specjalnie zaprojektowany do gier wideo online. Jeśli pracujesz w świecie strumieniowania gier, to narzędzie jest dla Ciebie idealne. z nią możesz zmienić rodzaj głosu aby uzyskać odpowiedni dla postaci, dodaj efekty specjalne, popraw swój własny głos dzięki dziesiątkom profesjonalnych efektów i nie tylko.

Możesz go pobrać z oficjalnej strony internetowej, jego konfiguracja jest bardzo prosta, kompatybilny z aplikacjami takich jak Twitch i Discord, również z aplikacjami rozszerzonej rzeczywistości, między innymi rozmowami wideo.

dokonywanie ustawień mikrofonu na komputerze

Korzystanie z Audacity

Ta darmowa aplikacja wieloplatformowa jest najczęściej używana do celów zawodowych Ze względu na różnorodność paneli, możesz pobrać Audacity i nagrywać w nim audio na żywo, reprodukcje swojego komputera, aby edytować pliki w prawie każdym słyszalnym formacie. Jest kompatybilny z Windows, GNU/Linux, macOS i każdym innym systemem operacyjnym, pobierz go za darmo na ich stronie internetowej

dołącz do naszego kanału telegram