Skip to content

Jak ponownie zainstalować lub przywrócić WhatsApp bez utraty rozmów lub czatów na iPhonie i Androidzie?

3 de lipiec de 2021

Telefony komórkowe to swego rodzaju powiernicy, w których ufamy naszemu światu przełożonemu na kontakty, dane, daty czy ważne rozmowy, bez których nie możemy się obejść. Zastosowania komunikatory ułatwiają komunikację bezpośrednią i interaktywne z innymi, a także stały się bezpieczną przystanią dla danych, zdjęć, filmów, rozrywki, biznesu i wielu innych.

Ale co się stanie, gdy ulegną awarii, zmienią telefon komórkowy lub przywrócą dane fabryczne? Prosty Musisz przeinstalować! A po drodze możesz na zawsze stracić cenne informacje. Dlatego pokazujemy, jak można ponownie pobrać WhatsApp za darmo bez utraty czatów na iPhonie i Androidzie.

Jak przywrócić WhatsApp bez utraty czatów na iPhonie lub Androidzie z kopiami zapasowymi?

Istnieje wiele założeń, które mogą zmusić Cię do ponownej instalacji aplikacji na telefonie komórkowym: gdy występują problemy z aktualizacją i pobierz ponownie, aby uzyskać najnowszą wersję. Dzieje się tak również, gdy dane fabryczne zostały zresetowane i musisz zainstalować wszystkie aplikacje od podstaw na telefonie komórkowym.

W każdym razie przed wprowadzeniem jakiejkolwiek ważnej zmiany, która wiąże się z odinstalowaniem WhatsApp lub w celu zapobiegania awariom, zalecamy przestrzeganie następującego rozwiązania. Najbardziej skuteczny i bezpieczny sposób aby nie stracić czatów zarejestrowanych w WhatsApp, należy wykonać kopię zapasową.

Aby to osiągnąć, potrzebujesz konta Google lub iCloud w zależności od systemu operacyjnego komputera, a tym samym dostępu do pamięci Dysku Google lub iCloud Drive. Ten krok jest ważny, ponieważ zgodnie z konfiguracją, kopie zapasowe mogą zajmować dużo miejsca, nawet więcej niż sobie wyobrażasz: jeśli dołączysz filmy, mogą one osiągnąć nawet gigabajty.

Pierwszym krokiem w Androidzie jest sprawdzenie, czy WhatsApp jest aktualizowany w Sklepie Play, unikając przyszłych niedogodności, a następnie otwórz aplikację jak zwykle. Naciśnij trzy kropki u góry ekranu i naciśnij Ustawienia> Czaty> Kopia zapasowa> Zapisz na Dysku Google, możesz wybrać pomiędzy: oszczędzając, codziennie, co tydzień lub co miesiąc.

Ta sama procedura dotyczy iPhone’a: ​​Uwierzytelnij się, wejdź do WhatsApp i naciśnij Ustawienia> Czaty> Utwórz kopie zapasowe> Zapisz na i Cloud Drive. W tym momencie, możesz zaznaczyć „dołącz filmy”, biorąc pod uwagę, że znacznie zwiększy to wagę każdej zapisanej kopii.

Jakie kroki należy wykonać, aby ponownie zainstalować WhatsApp na iPhonie i Androidzie?

Zacznij od przejścia do sklepu z aplikacjami, Play Store lub App Store i umieść WhatsApp w wyszukiwarce. Powyższe jest sposobem na pobieranie bez ryzyka; kolejny krok, po zakończeniu instalacji otworzy się automatycznie, lub możesz go znaleźć w menu.

Na ekranie musisz podać dane, takie jak linia telefoniczna, i wprowadzić numer kierunkowy swojego kraju. Kod zostanie wysłany na numer afiliacyjnyJeśli jest taki sam, weryfikacja odbywa się inteligentnie, jeśli nie musisz wprowadzać jej ręcznie, uważaj na czas wygaśnięcia.

To wtedy WhatsApp zaczyna komunikować się z Tobą, jeśli znalazł sposób na przywrócenie informacji zgodnie z czasem potrzebnym na wykonanie kopii zapasowej na odpowiednie przywrócenie. Po akceptacji rozpoczyna się proces przywracania, który w zależności od wagi kopii i szybkości internetu, zajmie to od 5 do 10 minut.

jak mogę utworzyć kopię zapasową WhatsApp za pomocą dysku Google?

Wreszcie, w tym prostym kroku odzyskasz ponad 90% danych swoich czatów, o ile robisz je okresowo i instalujesz, po prostu otwórz aplikację … Z drugiej strony, jeśli nie możesz przywrócić kopii zapasowej, weź pod uwagę te serie rozważań, klikając łącze.

Czy możesz przywrócić lub ponownie zainstalować WhatsApp bez utraty czatów po przejściu z Androida na iPhone’a?

Jeśli byłeś użytkownikiem Androida, a teraz należysz do rodziny iOS, możesz chcieć odzyskać wszystkie dane z czatów. Niestety nie ma możliwości ich pełnego odzyskania, ale przynajmniej częściowego: przejdź do WhatsApp z Androida> Ustawienia czatu> Historia czatów> Eksportuj czaty.

Dzięki tej funkcji będzie można eksportować zawartość czatów pojedynczo do Gmaila, ale w formacie TXT. Co oznacza, że ​​widzisz tekst i datę rozmów, ale bez własnego formatu WhatsApp; Innym sposobem są aplikacje, które udostępniają tę usługę.