Skip to content
Mac

Jak ponownie wysłać usunięty tekst na komputerze Mac za pomocą klawiatury?

8 de grudzień de 2021

Nie ma wątpliwości, że postęp technologiczny przyniósł nam ogromne korzyści, w tym fakt, że człowiek zaprojektował sprzęt elektroniczny na wyciągnięcie ręki, ułatwia nam wykonywanie różnego rodzaju prac. Na przykład komputery to urządzenia wielofunkcyjne, które umożliwiają wykonywanie różnych czynności, takich jak: redagowanie dokumentów w edytorach tekstu.

W tym sensie komputery Mac służą temu samemu celowi. Jednak cechą, która je charakteryzuje, jest to, że na klawiaturze nie zawsze łatwo jest umieszczać znaki zapytania, znaki itp. Ale nie musisz się martwić, ponieważ skróty klawiaturowe lub kombinacje MacOS mogą ci w tym pomóc. Zwróć więc szczególną uwagę na ten artykuł i ucz się w prosty sposób jak ponownie wysłać usunięty tekst na komputer za pomocą klawiatury.

Jakie skróty oferuje Mac, aby przekazać usunięcie?

Na komputerze z systemem Windows znamy wszystkie funkcje, które spełnia każdy z klawiszy tworzących klawiaturę, na przykład podczas pisania dokumentu, jeśli pomylimy się w słowie, używamy klawisza Delete i to usuń od prawej do lewej aby poprawnie przepisać pismo.

Ale co, jeśli nie chcesz korzystać z tej opcji, ale zamiast tego chcesz ponownie wysłać usunięcie? Czy to się da zrobić? Tak, oczywiście i do tego możesz użyj kombinacji klawiszy, czyli wystarczy użyć skrótu, aby ponownie wysłać usunięty tekst na Macu, a następnie poznać następujące kombinacje:

„Fn + Usuń” i „Ctrl + D”

Usuwanie na Macu może poruszać się w kilku kierunkach, chociaż zwykle jesteśmy przyzwyczajeni do usuwania od prawej do lewej. Jednak na Macu dzieje się odwrotnie, możesz usunąć tekst od lewej do prawej, wydaje się to niemożliwe, ale tak nie jest. Właściwie nie jest to trudne, wystarczy naciśnij klawisze Fn + Usuń.

Innym sposobem na usunięcie jakiegoś tekstu jest za pomocą klawiszy Control + D w przypadku, gdy twoja klawiatura nie ma klawisza Usuń, jak to ma miejsce w niektórych klawiaturach Mac.Niewątpliwie funkcje tych klawiszy są bardzo przydatne do przesyłania dalej usuwania tekstu.

ręce piszące na klawiaturze mac

Z drugiej strony, pomimo tego, że komputery Mac opracowane przez Apple są najnowocześniejsze i najwydajniejsze, zawsze będą miały jakieś wady i wady, a co do klawiatur, mogą też mieć pewne problemy, na przykład, że ma został źle skonfigurowany. Dlatego w przypadku, gdy niektóre klawisze nie działają tak, jak powinny, nie wahaj się skonfigurować klawiatury komputera PC lub Mac.

Jakich innych podobnych skrótów można używać na komputerze Mac do usuwania tekstu?

Dobrą wiadomością jest to, że Skróty klawiaturowe Mac działają w innych aplikacjach po trzecie, lub które znajdują się w tym samym programie, takim jak aplikacja Notes lub dowolny inny program, który ma edytor tekstu, dlatego możesz użyć poprzednich kombinacji, aby wykonać tę akcję.

Istnieją jednak inne skróty, których można używać na komputerze Mac do usuwania tekstu, możliwe, że nie znałeś ich wcześniej, ale to jest celem tego samouczka, aby nauczyć Cię różnych metod, aby osiągnąć ten cel. Następnie wyjaśnimy kombinacje, których możesz użyć:

’Ctrl + K’

Jeśli często korzystasz z różnych narzędzi biurowych Microsoft na komputerze Mac, tym bardziej musisz znać te inne skróty podobne do poprzedniego, chociaż niekoniecznie służą do cofania się. To powiedziawszy, funkcja Klawisze Ctrl + K służą do usuwania całego tekstu między kursorem a końcem akapitu.

„Opcja + Del”

Z drugiej strony kombinacje Klawisze Opt + Del (Usuń) Ich funkcją jest wymazanie całego słowa z lewej strony. Ciekawe, prawda? Jeśli nie wiedziałeś o tych skrótach, czas abyś z nich korzystał i poznał każdą z ich funkcji, dzięki temu możesz pracować szybciej i bardziej bezpośrednio.

Na przykład, czy wiesz, że możesz zamknąć okno na Macu za pomocą klawiatury? Zgadza się, jest to jedna z zalet korzystania ze skrótów klawiaturowych, wiedząc, że nie będą już potrzebne do korzystania z dotyku klawiatury. Możesz nawet użyć tych funkcji, aby wstawiaj podkreślenia lub apostrofy Prawdą jest, że w Twoim dokumencie Word jest wiele funkcji, które spełniają skróty klawiszowe, jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, przeczytaj inne artykuły na ten temat na naszej stronie.

ręce pokazujące komputer Mac

Jak usunąć tekst z prawej strony na innych urządzeniach Apple?

Jak już zauważyłeś, możliwe jest przekazywanie tekstu na komputerze Mac za pomocą różnych kombinacji klawiszy bez użycia myszy lub dotykowej części klawiatury. Ale czy możesz wykonać tę samą czynność na innych urządzeniach opracowanych przez Apple?

Jeśli masz urządzenie iPad lub iPhone, powinieneś o tym wiedzieć ta opcja nie jest dostępna. Wciąż nie ma skrótu ani skrótu, co jednak nie oznacza, że ​​nie możesz zrobić nic innego, prawda jest taka, że ​​możesz to zrobić inaczej. Na przykład, aby przekazać usunięcie tekstu w telefonach z aplikacjamimusisz użyć pojemnościowego czujnika dotykowego i jednocześnie przesuń kursor.

Następnie naciśnij klawisz Backspace i gotowe. Ty także możesz wybierz tekst lub słowo chcesz usunąć. W ten prosty sposób możesz usunąć zdanie lub akapit, nawet jeśli Twoje urządzenie nie ma skrótu klawiaturowego, jak na Macu.

Z drugiej strony, jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o tych skrótach lub Twoja klawiatura ma jakieś wady, nie wahaj się skontaktować się z pomocą techniczną Apple, w często zadawanych pytaniach innych użytkowników znajdziesz odpowiedzi na swoje wątpliwości.