Skip to content

Jak ponownie wykorzystać komponenty starego telefonu komórkowego lub co z nim zrobić, gdy już nie działa

21 de maj de 2022

Obecnie zanieczyszczenia pochłonęły i wyczerpały najcenniejsze zasoby naszej planety. Ze względu na boom biznesowy, chemikalia używane przez te duże firmy do produkcji swoich usług bardziej niszczą świat, powodując różne zjawiska, takie jak dobrze znane efekt cieplarniany.

Dlatego w tym artykule pokażemy Ci Co zrobić ze starym telefonem komórkowym. Coś, co możesz zrobić ze swoim urządzeniem, jeśli jest to Android, możesz zmienić swoje urządzenie w domową kamerę bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz uniknąć wydawania pieniędzy na jeden.

W ten sposób możesz ponownie wykorzystać komponenty swojego starego telefonu komórkowego

Większość z tych zanieczyszczeń jest uwalniana ze składników urządzenia elektroniczne które z czasem ulegają uszkodzeniu. Uwalniają one toksyczne i potencjalnie szkodliwe dla środowiska związki.

Na pewno się pozbyłeś którekolwiek z tych urządzeń jak telefony w czasie, gdy jesteś stary, ale nadal pracujesz. Musimy jednak pamiętać, że:

  • Najbardziej toksycznym składnikiem telefonu jest jego bateria, ze względu na wszystkie chemikalia, które wytwarzają promieniowanie, podczas rozkładu emitują niebezpieczne toksyny dla każdej żywej istoty, a nawet człowieka, a także urządzenia mobilne Mają różne komponenty, które są równie szkodliwe jak bateria.

Czy wiedziałeś, że związki uwalniające telefony, pozostawiając je w kontakcie z naturą lub wyrzucając, pozostawiają toksyny, które niszczą środowisko? Wyobraź sobie, że pozbędziesz się starego telefonu i pomyśl o szkodach, jakie wyrządzi on zwierzętom i innym żywym istotom, takim jak rośliny.

Możesz to zrobić za pomocą starego telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego, którego już nie używasz

Ten artykuł przygotowaliśmy z myślą o potrzebach środowisko i w ich; dzięki czemu pozbywając się urządzenia mobilnego nie wpływasz na otaczającą Cię przyrodę.

Następnie pokażemy Ci seria kroków do naśladowaniaaby jak najlepiej pozbyć się urządzenia:

Sformatuj swój stary telefon komórkowy

W czasie pozbądź się urządzenia mobilnego, bez względu na kształt. Musisz pamiętać, aby usunąć wszelkie dane osobowe pozostawione na urządzeniu.

Bo nie wie, jaką osobę można z niego zrobić i czy tak jest wszystkie twoje informacjemoże cię bardzo zaszkodzić, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Musisz usunąć obrazy, filmy, wiadomości tekstowe, informacje o koncie, a także wszelkie dane odnoszące się do Ciebie i Twoich działań.

Aby ułatwić ten proces, jeśli masz smartfon, możesz usunąć wszystkie swoje informacje, naciskając opcję ustawić tryb fabryczny, w ten sposób system będzie pozostawiał urządzenie w stanie zapakowanym lub jeśli jest to system Android, można go łatwo zresetować.

nokia kolor czarny

Jeśli Twój telefon komórkowy nie jest już przydatny i nie chcesz go wyrzucać, możesz przeczytać te wskazówki

Sprzedaj komponenty swojego starego telefonu komórkowego

Możesz skorzystać z resztek swojego telefonu, ponieważ możesz udać się do warsztatu naprawy telefonów komórkowych, który zazwyczaj kupuje te uszkodzone urządzenia, aby usunąć części, które można wykorzystać do ich naprawy. Wymienić uszkodzone części innych urządzeń.

W ten sposób będziesz mógł w pełni wykorzystać to, co zostało z Twojego telefonu, i nie stracisz całkowicie tego, co za niego zapłaciłeś. Również, są sklepy internetowe które wymagają tego typu części zamiennych.

Sprawdź, gdzie możesz pozbyć się starego telefonu komórkowego

Jeśli zamierzasz wyrzucić swój telefon i nie planujesz czerpać z niego żadnych korzyści ekonomicznych, powinieneś być dobrze poinformowany o legalności i sposobie, w jaki społeczność w Twojej miejscowości jest zorganizowana w zakresie utylizacji tych telefonów. toksyczne składniki.

Dowiedz się, czy w Twojej gminie znajdują się tereny zielone, aby w ten sposób nie popełniać żadnych niewłaściwych czynów sprzecznych z prawem danego regionu. W niektórych społecznościach są miejsca, które to otrzymują rodzaj bateriitakie jak pojemniki na części zegarków lub inne pojemniki na zepsute baterie.

Zabierz swój stary telefon komórkowy do sklepu, w którym go kupiłeś

Inną bardzo niezawodną opcją jest zabranie go do sklepu, w którym go kupiłeś. Są firmy, które na podstawie prowadzonych przez siebie kampanii na rzecz ochrony środowiska pozwoliły na otrzymanie urządzeń, które już są nie działają aby lepiej pozbyły się toksycznych składników, które posiada urządzenie.

Lub są nawet prywatne organizacje, które są wyraźnie odpowiedzialne za pozbycie się tego typu niebezpieczne toksyny; Możesz skontaktować się z tymi podmiotami, aby mogły świadczyć Ci swoje usługi.

Może ci się to nie wydawać, ale może się zdarzyć, że Twoje urządzenie nadal ma jeszcze użyteczny okres użytkowania, zanim zaczniesz je wyrzucać. Możesz rozważyć w przekaż to na cele charytatywne pozarządowe. Możesz też dać go znajomemu, który nie ma urządzenia mobilnego.

Należy być bardzo ostrożnym przy stosowaniu tych metod, ze względu na promieniowanie powodowane przez te składniki chemiczne, gdy znajdują się one w okresie rozkładu. w czasie manipulować tymi elementaminależy nosić rękawiczki i w miarę możliwości zakrywać usta, aby były w pełni chronione.

Jak w przypadku telefony Samsungmożesz sprawdzić na oficjalnej stronie Samsunga, co możesz zrobić ze starym telefonem, powiedzą Ci, co możesz zrobić i gdzie to zabrać.

Jeśli uważasz, że Twoje urządzenie mobilne z Androidem jest bezużyteczne, ponieważ z pewnością telefon komórkowy wyłącza się lub uruchamia ponownie tylko w rzeczywistości, jeśli ma rozwiązanie i nie będziesz musiał tego wyrzucać ani oddawaćwystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby łatwo to naprawić.

dołącz do naszego kanału telegram