Skip to content

Jak ponownie uruchomić, wymusić ponowne uruchomienie lub wyłączyć telefon komórkowy z wbudowaną baterią, która się nie uruchamia

5 de wrzesień de 2023

Ku rozczarowaniu niektórych użytkowników, coraz więcej smartfony wyposażone w niewymienne baterie, które są cechą charakterystyczną wielu marek pod względem luksusu i wysokiej jakości materiałów, ale jednocześnie mogą mieć wady niewymiennych baterii.

Wszystko to w zasadzie oznacza, że ​​kiedy chcemy je ponownie uruchomić, już to robimy nie możemy ich usunąć tak jak to zrobiliśmy wcześniej z kilkoma innymi urządzeniami.

Być może z tego powodu, po komentarzach, które nam pozostawiają, widzimy, że jedną z najczęstszych wątpliwości właścicieli tych terminali jest jak je zresetować lub zmusić do ponownego uruchomienia.

Co dzieje się z bateriami obecnych urządzeń i jak to wyglądało wcześniej?

Prawda jest taka, że ​​wcześniej, gdy mieliśmy telefon komórkowy z baterią, którą można było wyjąć, Wystarczyło go usunąć odłóż go z powrotem, włącz urządzenie, a następnie mieliśmy do dyspozycji restart.

Ale teraz telefony bez wymiennych baterii Nie mają możliwości przeprowadzenia tej procedury, i dlatego chcemy pokazać, jak to zrobić w takich przypadkach.

Oczywiście, zanim przejdziemy do szczegółów, chcemy zaznaczyć w ten sam sposób, że w tym artykule będziemy uczyć Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android, Aby wykonać tak zwany miękki reset, czyli tradycyjny start, możesz nauczyć się programować automatyczny restart na urządzeniach z systemem operacyjnym Android.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wykonać twardy reset, lub przywrócenie ustawień fabrycznych, Zalecamy skorzystanie z wyszukiwarki MiraHowDoIt, ponieważ istnieje wiele artykułów na ten temat.

Nexusa i Pixela

Zaczynamy od urządzeń wyposażonych w czysty system operacyjny Android i takie są bardzo łatwy dostęp dla każdegoze względu na jego praktyczne funkcje. O nich musimy powiedzieć, że ich ponowne uruchomienie jest naprawdę proste.

Wszystko, co musimy zrobić, to naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez około 10 sekund około. Po wyłączeniu należy go ponownie włączyć w tradycyjny sposób, a reset zostanie zakończony.

Galaktyka Samsunga

Przechodzimy do dwóch firm, które sprzedają najwięcej urządzeń mobilnych z Androidem i na które istnieje duże zapotrzebowanie, zaczynając od Samsunga. Aby ponownie uruchomić terminale, musimy przytrzymać przyciski zasilania i zmniejszania głośności od około 7 do 12 sekund

Chociaż niektóre wymagają od nas również połączenia ich z przyciskiem Home. W przypadku S8 ponowne uruchomienie nie następuje automatycznie, ale raczej terminal przechodzi w tryb rozruchu, więc będziesz musiał wybierz opcję Wyłącz i naciśnij przycisk Home lub Power, aby potwierdzić.

Huawei/Honor

Terminale Huawei mają również restart, który możemy uznać za prosty. Wszystko, co musimy zrobić, to przytrzymać przycisk zasilania i przytrzymaj go przez około 10 sekund. Taki sam jak Pixel i Nexus, chociaż w niektórych modelach pojawi się ekran z pytaniem, czy chcesz zresetować, czy po prostu wyłączyć urządzenie.

LG

zintegrowane urządzenia mobilne zasilane baterią

Terminale Koreańska marka LG wymaga kombinacji przycisków, aby ponownie uruchomić. Zasadniczo musimy nacisnąć przycisk zasilania i zmniejszania głośności przez kilka sekund. Najpierw pojawi się coś w rodzaju zrzutu ekranu, ale musisz naciskać dalej. Po kilku sekundach pojawi się odliczanie wskazujące, że terminal zostanie uruchomiony ponownie. Oczywiście, jeśli zbyt szybko zwolnisz przyciski, ponowne uruchomienie zostanie oczywiście anulowane.

Sony Xperia

Urządzenia mobilne opracowane przez japońską firmę Sony dla linii Z można ponownie uruchomić, przytrzymując klawisz Przycisk zasilania na kilka sekund, aż zacznie wibrować i wtedy musimy go puścić. Jeśli chcesz wyłączyć to na stałe, powinieneś naciskać po danej wibracji.

HTC

I kończymy na telefonach HTC, które jak wiadomo, jeśli je masz, uruchamiają się ponownie przytrzymując przyciski zasilania y Zwiększ głośność na kilka sekund, zwykle od dziesięciu do piętnastu. Kiedy skończysz, urządzenie automatycznie uruchomi się ponownie.

Co sądzisz o tym przewodniku? Czy udało Ci się ponownie uruchomić telefon komórkowy z niewymienną baterią, wykonując ten krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram