Skip to content

Jak połączyć się zdalnie przez SSH z serwerem Linux

27 de luty de 2021

Większość dystrybutorów Linuksa ma ustawienie domyślne Zainstalowany klient SSH do którego masz dostęp z terminala, dzięki czemu możesz go normalnie używać bez konieczności spełniania wygórowanych wymagań.

Nie będzie też konieczne posiadanie dodatkowych zaawansowanych funkcji, aby z niego korzystać, ale będziesz mógł z niego korzystać normalnie i łączyć się z serwerem SSH bez konieczności pobierania dodatkowego programu. Możliwe jest również bezpłatne utworzenie serwera SSH na moim Androidzie

Możesz chcieć dowiedzieć się, jak używać tego klienta SSH na swoim komputerze, ale nawet jeśli próbowałeś tego więcej niż raz, nie możesz dowiedzieć się, jak to zrobić.

Chcesz wiedzieć, jak się połączyć z zdalnie przez SSH na serwerze Linux? To ten artykuł jest dla ciebie. Zostań i przeczytaj, bo pokażemy Ci, jak to zrobić.

Co to jest SSH?

Chodzi o protokół bezpiecznego logowania i inne bezpieczne usługi sieciowe w ramach bezpiecznej sieci. Oznacza to bezpieczny sposób logowania się do komputera.

Dzięki temu możesz tworzyć zaawansowane środowiska, a do automatyzacji używać witryn takich jak WP-CLI Zadania WordPress i wiele więcej. Aby wejść na twoją stronę, musisz mieć dwie rzeczy, klienta SSH i dane logowania. Na pewno będziesz zainteresowany wiedzą, jak zainstalować i używać WordPress lokalnie z MAMP

W jaki sposób posiadanie klienta SSH pomoże Ci w systemie Linux?

Za pomocą OSX i Linux będziesz mieć dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz, aby przeprowadzić tę procedurę. Możesz używać klienta SSH z terminala bez konieczności używania pliku specjalne oprogramowanie. W przypadku korzystania z systemu Windows do wykonania tego procesu niezbędny będzie klient SSH, najpopularniejszym jest Putty.

Jakie są dane logowania?

Aby móc zrobić proces logowania przez SSH Konieczne jest posiadanie pewnych informacji, takich jak adres serwera, nazwa użytkownika, hasło i port.

Ten adres serwera to zazwyczaj nazwa Twojego domena lub adres IP. Czasami port jest wymagany domyślnie, więc może nie być konieczne jego określanie.

Jaki jest problem z poleceniem?

sylwetka i ekrany z kodami

Ten krok zadziała, niezależnie od tego, czy używasz komputera z systemem operacyjnym Linux, czy też używasz komputera Mac lub systemu Windows, oczywiście w tym drugim przypadku konieczne będzie pobranie Kit i przedtem musisz wykonać mały proces.

Będziesz teraz mieć dostęp lub opcję wprowadzania poleceń, jak zwykle w przypadku terminalu twojego komputera.

Korzystanie z WP-CLI

Kiedy mówimy o WP-CLI, mamy na myśli plik interfejs linii komend dla WordPressa, który daje również możliwość korzystania z różnorodnych narzędzi.

Mając to na uwadze, konieczne będzie pobranie i zainstalowanie tego interfejsu. Gdy masz już WP-CLI i już działa, możesz rozpocząć wprowadzanie poleceń.

Nie jest to zbyt skomplikowane, po prostu będziesz musiał przenieść się do biurka z WordPress poprzednio zainstalowany. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie to jest, możesz wpisać polecenie ls, aby mogło wyświetlić zawartość bieżącego katalogu na ekranie.

W przypadku korzystania z Serwer Kinsa, powinieneś przejść do głównego katalogu witryny. Będziesz musiał przejść do katalogu publicznego za pomocą cd public, aby móc wejść do katalogu głównego WordPress. Musisz napisać listę wtyczek wp iw ten sposób możesz mieć dostępną listę wszystkich wtyczek dostępnych dla tej strony.

Jeśli chcesz użyć czegoś bardziej użytecznego, masz możliwość skorzystania z aktualizacji wtyczki wp – wszystko dzięki temu możesz zaktualizować wszystkie wtyczki w tym samym czasie. Lub możesz użyć aktualizacja wtyczek wp – wszystko – na sucho za pomocą którego możesz mieć listę wtyczek, które można zaktualizować, jeśli uruchomisz pierwsze polecenie.

Ale to nie jedyne polecenia, które można uruchomić za pomocą WP-CLI, które są całkiem przydatne, wystarczy przejść do Dokumentacji, aby znaleźć wszystkie niezbędne informacje.

Będziesz mógł zrobić prawie wszystko. Będziesz miał okazję skorzystać z takich narzędzi jak Git, Composer, WP-CLI i wiele innych dzięki temu będziesz mieć większą kontrolę nad lokacjami i środowiskami wdrożeniowymi.