Skip to content

Jak połączyć kilka plików Excela w jeden online (przykład)

26 de luty de 2021

Pracujesz z kilkoma plikami Excela, ale potrzebujesz ich wszystkich ujednolicić w jeden, w tym artykule dowiesz się, jak scal pliki Excel w jeden online; Będziesz zaskoczony, jak łatwy i szybki jest ten proces.

W tym artykule pokażemy, jak ujednolicić różne pliki. Ale ważne jest również, aby nauczyć się łączyć lub łączyć wiele komórek w programie Excel.

Pomoże Ci w tym kilka prostych kroków ujednolicić wiele dokumentów Excel w jednym pliku; aby łatwiej było je zlokalizować i dzięki temu było lepiej zorganizowane.

Excel pozwala połączyć wiele plików w jeden online na dwa różne sposoby; jeden jest wykonywany ręcznie, ale jest bardzo prosty, a drugi odbywa się za pomocą bardziej zaawansowanego procesu zwanego VB, ale tutaj pokażemy, jak to zrobić i Ty decydujesz, której metody użyć.

Dołącz do plików Excela, kopiując arkusze:

 • Powinieneś otwórz dokumenty Excela, które chcesz zgrupować. Dla nich możesz otworzyć dokument w trybie awaryjnym.
 • Jeśli pliki, które chcesz zgrupować, mają więcej niż jeden arkusz kalkulacyjny; Musisz przejść na dół arkusza i kliknąć pierwszy element.
 • Następnie musisz nacisnąć «Tymczasowe wielkie litery» lub znany również jako klawisz Shift; musisz przytrzymać ten klawisz, aż dotrzesz do ostatniego arkusza, który chcesz wybrać.
 • Kiedy dojdziesz do końca wyboru, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby zaznaczyć wszystkie arkusze.
 • Następnie umieść kursor myszy nad wybranymi arkuszami i naciśnij prawy przycisk myszy; aby wyświetlić menu, w którym należy wybrać opcję „Przenieś lub skopiuj”.
 • Otworzy się okno, w którym możesz utworzyć nowy dokument, który pogrupuje wszystkie arkusze kalkulacyjne wybrane w kroku 4. W tym oknie znajduje się pole z napisem „Stworzyć jeden Kopiuj«; możesz wybrać tę opcję, aby wybrane artykuły pozostały w oryginalnych dokumentach, a kopia trafiła do nowego dokumentu.
 • Natychmiast zostanie utworzony nowy dokument z plikami, które chcesz ujednolicić, co musisz ratować i przypisz nazwę nowemu dokumentowi.
 • Teraz musisz dołączyć inne pliki do tego nowego dokumentu, który właśnie utworzyłeś.
 • Za to musisz przejść do dokumentu, który chcesz zgrupować i musisz go otworzyć i powtórzyć kroki 2, 3, 4 i 5.
 • Po otwarciu okna wybierz dokument, który utworzyłeś wcześniej; (Ważne jest, aby nie zamykać właśnie utworzonego dokumentu, dopóki nie zgrupujesz wszystkich plików, które chcesz ujednolicić; ponieważ jeśli zamkniesz go ten nowy dokument nie pojawi się w tym oknie).
 • Później otworzy się karta gdzie pojawią się wcześniej zgrupowane pliki; teraz musisz wybrać, czy chcesz, aby te nowe pliki pojawiały się przed, czy po tych, które są już zgrupowane. Pamiętaj, aby dać opcję utworzyć kopię więc nie powoduje przeniesienia oryginalnego dokumentu.
 • Zaakceptuj, aby zapisać zmiany.

Przykład przenoszenia arkuszy

Jeśli sprawdzisz utworzono nowy dokument będziesz mógł zobaczyć wszystkie dołączone pliki na dole. Jeśli z czasem będziesz chciał dodać inne dokumenty musisz wykonać powyższe kroki.

Korzystanie z języka Visual Basic:

Korzystając z niestandardowych funkcji Visual Basic, dołączanie do plików Excela zajmie tylko kilka sekund. W tej metodzie zostanie użyte makro, które wykona całą pracę.

 1. Powinieneś stworzyć nowy folder; musisz w nim umieścić wszystkie pliki, które chcesz zgrupować.
 2. Otwórz nowy dokument Excel, w którym zostaną zgrupowane pliki, które chcesz dołączyć.
 3. Następnie musisz iść do Edytor Visual Basic, wybierając klawisze poleceń Alt + F11.
 4. Po otwarciu w menu „Wstawić”, naciśniesz opcję „Moduł”.
 5. Otworzy się puste okno, w którym wkleisz kod (zaktualizuj ten kod ścieżką do folderu, w którym umieściłeś pliki, które chcesz zgrupować).
 6. Umieszczasz kursor w dowolnym miejscu kodu i naciśniesz F5.
 7. Wszystkie wybrane pliki zostaną automatycznie przesłane do nowy dokument programu Excel.

Tak łatwo jest połączyć wiele plików Excela tylko na jednego; korzystaj z tego, który lubisz najbardziej i efektywniej organizuj swoją pracę. Jeśli potrzebujesz skonsolidować dane w Excelu z kilku arkuszy w jeden, zapraszamy do dalszej lektury.