Skip to content

Jak podłączyć urządzenie USB przez OTG za pomocą programu Total Commander i wtyczki USB Stick?

8 de styczeń de 2022

„Adapter OTG” znany w świecie komputerowym jako USB w podróży, Lepiej znany pod akronimem USB OTG lub host USB, który pozwala na podłączenie urządzenia USB 2.0 do urządzeń mobilnych, wśród tych urządzeń mamy cyfrowe odtwarzacze audio i głównie smartfony.

Ten typ adaptera pozwoli na podłączenie niektórych urządzeń, które mają USB 2.0, takich jak między innymi pendrive, mysz, klawiatura. Ten typ adaptera jest bardzo przydatny, gdy chcesz przenieść jakiś plik z komputera na telefon komórkowy, wystarczy przenieść go z komputera na pendrive, a następnie za pomocą adaptera OTG przenieść go na telefon komórkowy .

Co jest potrzebne do korzystania z adaptera OTG na urządzeniu mobilnym?

Aby podłączyć pendrive do telefonu komórkowego, najważniejsze, co powinieneś własna jest przejściówka OTG, Ten adapter będzie miał wejście USB 2.0 po jednej stronie, a po drugiej stronie będzie można podłączyć ładowarkę urządzenia. W tych czasach najczęściej spotykanymi urządzeniami z systemem operacyjnym Android są USB 2.0 Micro B oraz USB 3.0 C, 3.1 C, 3.1 Gen 2 C.

Tego rodzaju adaptery, Możesz go znaleźć w każdym sklepie z akcesoriami do telefonów A koszt tych adapterów jest wyjątkowo niski, więc każdy będzie mógł taki adapter kupić.

Telefon komórkowy kompatybilny z tym rodzajem połączenia

Bardzo dobrze, mając już przy sobie adapter OTG, powinieneś sprawdzić, czy Twoje urządzenie mobilne ma możliwość nawiązania połączenia za pomocą tego typu adaptera, skąd będziesz wiedzieć? Znajdź pendrive, a następnie włóż go do adaptera OTG i podłącz do portu ładowania telefonu komórkowego.

Jeśli Twoje urządzenie mobilne obsługuje ten rodzaj połączenia, powiadomienie pojawi się natychmiast w pasku powiadomień, mówiąc, że urządzenie USB się łączy, w przeciwnym razie nic się nie stanie.

Jeśli jednak masz telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android od 2018 r., prawdopodobnie Twoje urządzenie mobilne, jeśli obsługują ten typ połączenia. Teraz, jeśli posiadasz nieco starszy telefon komórkowy, istnieje możliwość, że połączenia z adapterem nie można nawiązać tylko przy użyciu systemu operacyjnego telefonu.

Aplikacja OTG Connecter

Jeśli Twój telefon komórkowy sam nie rozpoznaje adaptera OTG, inną alternatywą, z której możesz skorzystać, jest pobranie aplikacji do podłączenia adapterów OTG. W Sklepie Play i ogólnie w Internecie istnieje wiele propozycji aplikacji, aby umożliwić telefonowi komórkowemu, z którym nie można nawiązać połączenia OTG, połączenie to można nawiązać.

Należy zauważyć, że w wielu przypadkach aplikacje te nie działają tak, jak powinny Dlatego nie zdziw się, jeśli pobierzesz aplikację OTG Connecter lub podobną i ta aplikacja nie działa. Dzieje się tak dlatego, że obecnie istnieje aplikacja do prawie wszystkich rzeczy, ale w rzeczywistości wiele z nich nie działa nawet poprawnie.

W tej chwili możemy Ci dać zalecenie, że jeśli Twój telefon komórkowy nie może nawiązać połączenia z adapterem OTG i podejmiesz decyzję o pobraniu w tym celu aplikacji, zalecamy zapoznanie się z komentarze do aplikacji i w ten sam sposób recenzja Podobnie, w ten sposób możesz określić, czy aplikacja naprawdę działa, czy nie, w zależności od recenzji i pozytywnych lub negatywnych komentarzy, które ta aplikacja ma.

sprawdź, czy połączenie z adapterem działa

Jaka jest procedura nawiązania połączenia między telefonem komórkowym a urządzeniem USB?

Wszystko to będzie zależeć od typu urządzenia, które chcesz połączyć przez OTG. Chcąc podłączyć pendrive należy najpierw wziąć pendrive i włożyć go do przejściówki OTG, a następnie podłączyć przejściówkę OTG przez pin ładujący w telefonie komórkowym, należy zwrócić uwagę na adapter OTG zgodny z Twoim pinem do ładowania, w przeciwnym razie nie będziesz mógł z niego korzystać.

Po podłączeniu na pasku powiadomień pojawi się powiadomienie, które będzie informować, że urządzenie USB łączy się lub jest gotowe do użycia.

Aby mieć dostęp do pendrive’a należy przejść do menedżera plików telefonu, tam pojawią się posiadane przez nas magazyny, zwykle jest to „udostępniona pamięć wewnętrzna” a w przypadku tych, którzy mają kartę SD, „pamięć wymienna „lub po prostu” karta SD „.

W porządku, poniżej tych dwóch magazynów pojawi się inny magazyn, który będzie miał nazwę „pamięć USB” lub „urządzenie USB” tym nośnikiem będzie pendrive, który podłączyłeś do swojego telefonu komórkowego, tam możesz uzyskać dostęp do pendrive’a, zobaczyć posiadane informacje, skopiować te informacje, aby wysłać je na telefon lub skopiować informacje, które masz na telefon, aby wysłać go na pendrive.

Z drugiej strony, jeśli podłączysz inny typ urządzenia, taki jak mysz, wystarczy podłączyć adapter OTG. Na ekranie pojawi się wskaźnik myszy, którym można poruszać jak na komputerach PC. To świetna opcja, gdy Twój telefon ulegnie wypadkowi i ekran dotykowy na ekranie jest uszkodzony, tą metodą możesz wydobyć ważne informacje, które masz na telefonie komórkowym, bez korzystania z ekranu dotykowego.

nawiąż połączenie

Jak podłączyć urządzenie USB przez OTG, jeśli Twój telefon nie jest kompatybilny z aplikacją lub adapterem?

W takim przypadku masz problem, którego nie można rozwiązać, ponieważ jeśli Twój telefon komórkowy nie ma możliwości nawiązania połączenia przez OTG, nie będziesz w stanie nawiązać tego połączenia. Niestety, nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do żadnego urządzenia USB z telefonu komórkowego, dlatego bardzo negatywne jest nawiązywanie ważnych połączeń i możliwość wydobycia informacji lub po prostu nawiązania połączenia.