Skip to content

Jak podłączyć router Google Nest do Wi-Fi we właściwy sposób?

15 de wrzesień de 2021

Google Nest to nowy system Wi-Fi stworzony przez słynną firmę Google, stworzony w celu zastąpienia poprzedniego routera Wi-Fi, który składa się z routera i punktów dostępowych. Ponieważ jednak jest to nowy system i bardzo mało znany wielu użytkownikom, zrozumienie, jak z niego korzystać, staje się nieco trudne, dlatego pokażemy Ci jak podłączyć router Google Nest do Wi-Fi.

Ten nowy sieciowy system Wi-Fi zawiera punkty dostępu, które pomagają rozszerzyć zasięg w domu, które działają jako głośniki systemu Google Assistant.

Co jest potrzebne do poprawnej konfiguracji?

Jak poprawnie skonfigurować Wi-Fi Google Nest będziesz potrzebować szeregu wymagań Dzięki temu, kiedy rozpoczynasz procedurę, masz wszystko na wyciągnięcie ręki.

 • Głównie, potrzebujesz routera Wi-Fi Google Nest, a także wszelkie inne opcjonalne urządzenia, które chcesz dodać, aby zwiększyć zasięg swojej sieci. Niektóre z tych urządzeń mogą być: innymi routerami lub punktami dostępu Google Nest Wi-Fi, Google Nest Wi-Fi lub Google Wi-Fi.
 • Podobnie ważnym wymogiem, aby móc kontynuować instalację, jest posiadanie własnego modemu. ponieważ system Google Wi-Fi tego nie zapewnia.
 • Podobnie będziesz potrzebować konto Google i urządzenie mobilne, na przykład: tablet lub telefon z Androidem z systemem Android 6.0 lub nowszym, a także telefon iPhone lub iPod z systemem iOS 12.0 lub nowszym.
 • Z drugiej strony musisz również mieć zainstalowaną najnowszą wersję Google Home, która jest dostępna na Androida i iOS.
 • Wreszcie, jednym z podstawowych wymagań jest posiadanie usługi internetowej, która generalnie dostawcy korzystają z tagowania VLAN. Z tego powodu do poprawnego działania Google Wi-Fi może być potrzebny dodatkowy sprzęt lub możesz spróbować ustawić sieć VLAN routera.

Użytkownikom, którzy chcą rozpocząć korzystanie z Google Nest Wi-Fi, zaleca się: kupują swoje urządzenia w kraju, w którym mieszkają. Dzieje się tak, ponieważ ustawienia bezprzewodowe mogą się różnić w zależności od kraju, ponieważ przenoszenie urządzenia może powodować problemy ze zgodnością.

Jaka jest procedura konfiguracji routera Google Nest?

Przed rozpoczęciem procedury konfiguracji routera Google Nest należy: upewnij się, że modem działa poprawnie i sprawdź, czy połączenie internetowe jest stabilne.

google gniazdo android

 • Przede wszystkim, aby rozpocząć konfigurację routera Google Nest, musisz zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu z systemem Android lub iOS. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z tego systemu, wystarczy skonfigurować urządzenie Google Home.
 • Obserwowany, musisz wybierz lokalizację, w której chcesz umieścić router biorąc pod uwagę, że musi być podłączony do modemu i mieć stabilne połączenie internetowe. Zaleca się postawienie go na półce lub stojaku telewizyjnym, aby był dobrze widoczny i aby uzyskać silniejszy sygnał.
 • Następnym krokiem jest podłączenie jednego końca kabla Ethernet do portu WAN routera Nest Wi-Fi, a drugiego do modemu.
 • Teraz musisz podłącz router Nest Wi-Fi do gniazdka który po około minucie zaświeci się na biało, wskazując, że jest już włączony i gotowy do konfiguracji.
 • Kontynuując konfigurację, teraz musisz otworzyć aplikację Google Home na swoim urządzeniu i nacisnąć przycisk „+”, aby dodać, przejść do „Konfiguruj urządzenie”, wybrać opcję „Nowe urządzenie” i wybrać dom.
 • Podobnie musisz wybrać router Nest Wi-Fi i za pomocą telefonu komórkowego zeskanować kod QR, znajdujący się na dole urządzenia. Jeśli jednak nie możesz zeskanować kodu QR, możesz wybierz opcję „Kontynuuj bez skanowania” i wprowadź klucz konfiguracyjny, który znajduje się na spodzie urządzenia.
 • Podobnie, musisz wybrać pomieszczenie, w którym chcesz umieścić router lub utworzyć nowe, i przypisz nazwę i hasło, które uważasz za bezpieczne dla Twojej sieci Wi-Fi.
 • Na koniec router utworzy nową sieć Wi-Fi, co może potrwać kilka minut.Ponadto, jeśli chcesz dodać kolejne urządzenie Wi-Fi, naciśnij opcję „TAK”, aby kontynuować.

Jak możemy dodać dodatkowy router do naszego Google Nest?

Sieć Wi-Fi w Google Nest umożliwia dodawanie nowych urządzeń dzięki czemu możesz uzyskać lepszy zasięg i połączenie. Podobnie, jeśli chcesz dodać dodatkowe urządzenia do swojego Google Nest i już zdecydowałeś, gdzie je zlokalizować, wystarczy wykonać czynności, które pokażemy poniżej:

google dom

 • Najpierw musisz wejść do aplikacji Google Home i wcisnąć dodaj (+), teraz wybierz opcję „Konfiguruj urządzenie” i wybierz „Nowe urządzenie”.
 • Następnie, na żądanie, wybierz dom, a następnie wybierz urządzenie, które chcesz dodać jako punkt dostępu i naciśnij „Dalej”.
 • Teraz musisz zeskanuj kod QR znajdujący się na spodzie urządzenia chcesz dodać, jeśli nie chcesz go skanować, możesz wybrać opcję „Kontynuuj bez skanowania” i wprowadzić klucz konfiguracyjny znajdujący się na dole urządzenia.
 • Następnie Twój punkt dostępowy połączy się, w przypadku gdy punktami dostępowymi są Nest Wi-Fi, musisz nacisnąć TAK, gdy odtwarzany jest dźwięk.
 • Aby zakończyć konfigurację wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez aplikację, dodatkowo: jeśli chcesz dodać więcej punktów dostępu, wystarczy nacisnąć „TAK” w aplikacji, kiedy ci to powie. Jeśli chcesz dodać nowe punkty dostępu w innym czasie, wystarczy powtórzyć te kroki ponownie, zawsze postępując zgodnie z instrukcjami w kolejności.
 • Na koniec, po dodaniu punktów dostępu i urządzeń Wi-Fi Google Nest, aplikacja przeprowadzi test siatki, aby zweryfikować poprawność działania systemu.

Co mogę zrobić, jeśli moje urządzenie nie pozwala mi go skonfigurować?

Podobnie jak w przypadku instalowania lub konfigurowania każdego innego systemu, może się okazać, że przechodząc przez procedury konfiguracji Google Nest Wi-Fi wystąpił problem lub coś poszło nie tak. Nie powinieneś się jednak martwić, wystarczy wykonać jedno z poniższych wskazań, aby go rozwiązać:

Uruchom ponownie router

Może się zdarzyć, że w momencie wykonywania którejkolwiek z powyższych procedur coś zawiodło, możesz to rozwiązać zrestartuj router, odłącz modem i punkt dostępowy, po kilku minutach podłączasz je ponownie i włączasz.

gniazdo urządzeń Wi-Fi

Sprawdź fizyczne połączenie

Jeśli system ma problem z połączeniem lub nie pozwala na skonfigurowanie konfiguracji, fizyczne połączenia mogą mieć błąd. Powinieneś sprawdź, czy kable WAN lub zasilania są prawidłowo podłączone zarówno do routera, jak i do modemu i punktów połączeń.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Jeśli problem będzie się powtarzał, konfiguracja routera lub punktów dostępowych mogła wykazywać błąd, aby go rozwiązać, wystarczy zresetować urządzenie do danych fabrycznych i ponownie rozpocząć procedury. Aby zresetować urządzenie do trybu fabrycznego, musisz wziąć to pod uwagę wszystkie poprzednio zmodyfikowane dane i ustawienia powrócą do pierwotnych ustawień.

Ponadto urządzenia punktu dostępowego są odłączone od głównego routera, a Twoje konto Google wyloguje się, po czym powiedziano: Urządzenia Nest Wi-Fi można przywrócić do ustawień fabrycznych w następujący sposób:

 • Korzystanie z aplikacji Google Home Możesz założyć dowolne urządzenie, które zostało z niego skonfigurowane, eliminując wszystkie dane aplikacji i usług w chmurze. Po wykonaniu tej czynności wszystkie ustawienia fabryczne zresetowanych urządzeń zostaną ustalone.
 • Z aplikacji Google Wi-Fi możesz przywrócić dane fabryczne swoich urządzeń, biorąc pod uwagę, że nie skonfigurowałeś ich z Google Home.
 • Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do swoich urządzeń z żadnej z powyższych aplikacji, możesz przywrócić dane fabryczne za pomocą przycisku Reset sprzętowy które są własnością urządzeń.

google wifi

Skontaktuj się z pomocą techniczną

Jeśli żadne z opisanych powyżej rozwiązań nie rozwiązało problemu z konfiguracją urządzenia, również możesz udać się do pomocy technicznej. Wystarczy wejść na platformę pomocy Google Nest, aby móc skontaktować się z pomocą techniczną.