Skip to content

Jak podłączyć klawiaturę Bluetooth do tabletu z systemem Android? (Przykład)

27 de luty de 2021

Mogą podłącz klawiaturę Bluetooth do tabletu z systemem Android znacznie ułatwia wiele czynności, które wykonujemy na naszym urządzeniu przenośnym.

Jeśli możliwe jest używanie telefonu komórkowego z systemem Android jako myszy lub klawiatury na komputerze PC, możliwy jest również proces odwrotny. To założenie jest dość podobne do tego, gdy chcesz podłączyć i używać myszy na iPadzie bez Jailbreak.

Ta klasa klawiatur, w przeciwieństwie do zwykłych, nie posiada żadnego rodzaju kabla, ponieważ jej metoda połączenia oparta jest na system bezprzewodowyDlatego musisz wykonać kilka kroków, aby zacząć go używać.

Kroki do wykonania z tabletu

Na początek Tablet, z którego będziemy korzystać, musi mieć włączoną funkcję Bluetooth, gdyż bez niej nie będziemy w stanie znaleźć sygnału klawiatury.

Jeśli tak nie jest, wystarczy kliknąć ikonę „Ustawienia„Lub z”Ustawienia„Aby otworzyć okno.

Następnie wybierz opcję połączeń „Bluetooth”. Na niektórych komputerach znajduje się to zwykle w sekcji „Łączność”Lub coś podobnego.

W tej sekcji będziesz mógł zobaczyć przesuwany przycisk, za pomocą którego funkcja jest aktywowana i dezaktywowana, upewnij się, że jest włączona, aby przejść do następnego kroku, aby podłączyć klawiaturę Bluetooth do tabletu z systemem Android.

Z drugiej strony możesz również dostosować funkcjonalność tego połączenia bezprzewodowego z panelu szybkich ustawień urządzenia. Pamiętaj również, aby mieć jedną z najnowszych wersji systemu operacyjnego Android.

Podłączanie klawiatury Bluetooth do tabletu

Po aktywuj Bluetooth na swoim tablecie z Androidem, możesz przystąpić do podłączania urządzeń, dla których klawiatura musi być włączona.

Niektóre z tych urządzeń będą miały tryb automatycznego włączania sygnału bezprzewodowego, podczas gdy inne będą miały przycisk z symbolem Bluetooth.

Musisz pozostawić ten ostatni wciśnięty, dopóki klawiatura nie zasygnalizuje, że aktywowała funkcję, generalnie zacznie migać lampka (włącza się i wyłącza).

Następnie przejdź do sekcji ustawień Bluetooth na tablecie z systemem Android, aby uzyskać dostęp do listy innych dostępnych urządzeń bezprzewodowych.

Możesz w nim znaleźć element klawiatury, jeśli nie, kliknij „Wyszukaj urządzenie”. Należy pamiętać, że oba zespoły mają ograniczony czas, w którym utrzymują te usługi w stanie aktywnym, dlatego wskazane jest, aby robić to jednocześnie.

Po kliknięciu urządzenia, aby podłącz klawiaturę Bluetooth do tabletu z systemem Android, procedura może być wystarczająca do wykonania połączenia. Ale w przypadku niektórych dodatków tego typu będziesz musiał wykonać kolejny krok, który będzie polegał tylko na napisaniu kodu z klawiatury, który zostanie wyświetlony na ekranie tabletu.

Zwykle jest numeryczny i zawiera tylko 6 cyfr, wpisz je, a następnie naciśnij „Wchodzić”Aby zakończyć parowanie. Jako znak, że była to skuteczna procedura, Tablet wyświetli komunikat informujący, że nowe urządzenie bezprzewodowe mogło się połączyć.

Co zrobić, jeśli korzystałeś już z klawiatury na innym urządzeniu

Aby pomyślnie sparować klawiaturę Bluetooth na tablecie z systemem Android, musisz upewnij się, że nie jest powiązany z żadnym innym zespołem.

Jeśli na przykład zsynchronizowałeś go z komputerem (co jest najczęstszym zastosowaniem), będziesz musiał go odłączyć na tym urządzeniu, zanim będziesz mógł kontynuować. Podobnie, zaleca się, aby następnie wyłączyć klawiaturę i włączyć ją ponownie.

biało-szara mysz z klawiaturą

Dlaczego jest to konieczne? Ponieważ nie będziesz w stanie połączyć klawiatury, jeśli jest podłączona do innego urządzenia lub jeśli szuka z niej sygnału.

Opcje klawiatury

Po skutecznym sparowaniu klawiatury Bluetooth z tabletem możesz dokonaj podstawowych zmian o tym. Aby to zrobić, musisz przejść do odpowiedniej sekcji ustawień i umieścić element klawiatury, a także przyciski edycji, które będą obok niego.

W tym sensie możesz określić, czy chcesz mieć obie drużyny Połącz automatycznie za każdym razem, gdy są włączone. Możesz zmienić wyświetlaną nazwę klawiatury bezprzewodowej, jeśli potrzebujesz konkretnego tytułu, aby ułatwić jego lokalizację.

dołącz do naszego kanału telegram