Skip to content
Mac

Jak podłączyć iMaca do Macbooka Pro – szybko i łatwo

27 de luty de 2021

Kiedy zdobędziemy nowy komputerOgólnie rzecz biorąc, istnieją frustrujące procesy, które musimy wykonywać w sposób obowiązkowy, takie jak przenoszenie plików między dwoma komputerami.

Chociaż wydaje się to niewiele, wiele osób wykorzystuje ten moment, aby uporządkować wszystko, co mają w pliku urządzenie, aby mieć kontrolę nad wszystkimi dokumentami, plikami, zdjęciami i filmami.

Jest to jednak powolny proces, który możemy wykonać bez większego pośpiechu, ale we właściwy sposób, o ile postępujemy zgodnie z właściwymi krokami i procesami.

Jednym ze sposobów na sprawne i szybkie wykonanie tego procesu jest połączenie obu komputerów, aby nie opóźniać tak bardzo procesu. W tym poście podamy dokładne klucze, za pomocą których możesz wykonać plik udane połączenie z urządzeniami iw ten sposób łatwo i szybko przesyłaj dokumenty.

Dowiedz się krok po kroku tutaj

  1. Aby rozpocząć, musisz podłączyć oba komputery za pomocą kabla interfejsu, a dokładniej a IEEE 1394, które należy połączyć od końca do końca z obydwoma komputerami, używając odpowiedniego gniazda i upewniając się, że oba końce są dobrze osadzone.
  2. Po wykonaniu kroku 1 przejdź do jednego z komputerów jako «serwer«, Który najlepiej powinien być tym komputerem, na którym znajdują się wszystkie twoje pliki. Stało się tak, możesz to zrobić, wchodząc w opcję «Preferencje systemu»A następnie najeżdżając kursorem na«Dzielić«.
  3. Tutaj możesz wybrać opcje, które chcesz udostępnić, ponieważ to menu pokaże Ci różne opcje, wśród których możesz połączyć oba komputery. W tym momencie możesz zajrzeć do listy i zdecydować, jak mają się łączyć oba komputery.
  4. Staraj się zapisać nazwę sieci na papierze, który odpowiada adresowi lokalnemu, ponieważ drugi komputer będzie potrzebował tych informacji, aby się połączyć.
  5. Po podłączeniu obu komputerów musisz kliknąć obraz tła, który znajduje się wewnątrz drugiego komputera, aby włączyć opcję wyszukiwania.
  6. Gdy to zrobisz, musisz kliknąć wewnątrz menu rozwijanego «Iść«, W którym należy wybrać opcję«Połączyć się z serwerem«. Będziesz mógł zobaczyć, że pojawia się okno, w którym zostaniesz poproszony o podanie adresu serwera. Po jego wprowadzeniu widać, że iMac i Macbook są już połączone.

tapeta mac

Powody, dla których warto wybrać urządzenie MAC

  • Powód 1, możliwości są ogromne w takim systemie operacyjnym

Generalnie wszystkie produkty tej firmy skierowane są do osób pełnoletnich, które w większości opierają swoje decyzje na trwałości i katalogu opcji, jakie firma im zwykle oferuje.

Każdy z produktów Apple jest zaprojektowany i tworzony wyłącznie w celu pomocy każdemu użytkownikowi w jakimkolwiek z jego zadań, które muszą być wykonywane bez błędów.

  • Powód 2, ma ergonomiczny interfejs, idealny do każdego rodzaju pracy

Interfejs wszystkich Maców jest zaprojektowany w taki sposób, że dostosowuje się do potrzeb swoich użytkowników, ponieważ pod względem pamięci RAM narzędzia te należą do najwyższej jakości i obsługi, zwłaszcza wersje Pro, które osiągają do 128 Gb z Baran.

  • Powód 3, żaden z twoich komputerów nie ma żadnego typu wirusa

W przeciwieństwie do tego, co zwykle dzieje się w przypadku urządzeń z systemem Windows, urządzenia Mac nie muszą używać żadnego rodzaju oprogramowania antywirusowego, ponieważ generalnie nie są narażone na tego typu zagrożenia komputerowe.