Saltar al contenido
LG

Jak podłączyć i zsynchronizować telefon komórkowy z telewizorem LG, aby udostępnić ekran i udostępnić ekran?

30 de diciembre de 2021

Chcesz podłączyć smartfon do ekranu swojego Smart TV i podejrzewasz, że problemy, które masz do zrobienia, mają związek z tym, że jest to model LG, a nie inna firma? Następnie musisz czytać dalej, ponieważ w kolejnych wierszach dostarczymy Ci ogromną ilość informacji dzięki czemu możesz podłączyć telefon komórkowy do telewizora LG, aby udostępnić ekran.

Podłącz ekran telefonu komórkowego do telewizora LG

Cóż, jeśli w pierwszej kolejności możemy powiedzieć, że istnieją różne sposoby przeniesienia obrazu z telefonu komórkowego na telewizor LG, wśród których możemy wspomnij o kablach do tego przeznaczonych, Google Chromecast, sieciach Wi-Fi, a nawet funkcja Screen Mirroring oferowana przez te urządzenia, poniżej skupimy się tylko na dwóch, które naszym zdaniem są najlepsze spośród wszystkich:

Jak korzystać z funkcji Screen Mirroring

  • Na pilocie lub pilocie naciśnij przycisk Źródło
  • Następny, wybierz opcję Screen Mirroringaby telewizor zaczął szukać wokół siebie urządzeń, z którymi może się połączyć
  • Po znalezieniu telefonu komórkowego musisz przejść do niego, przejdź do Ustawień, Połącz i udostępnij, a następnie kliknij Screen Mirroring
  • Teraz mobilny wyszuka urządzenia, z którymi można się połączyć
  • Gdy znajdziesz telewizor, wystarczy go wybrać, aby się połączyć

Poza tym pamiętaj, że niektóre funkcje mogą nie pojawiać się dokładnie pod tą nazwą, ale z innymi podobnymi, więc powinieneś poszukać w Internecie, jak to się nazywa w każdym modelu.

Jak korzystać z Google Cast

  • Przede wszystkim pobierz aplikację Google Home.
  • Po pobraniu wprowadź go i wybierz Przesyłaj ekran / dźwięk, klikając niebieski przycisk
  • Następnie wybierz swój telewizor, aby móc przesyłać do niego z telefonu komórkowego

Zobacz ekran telefonu komórkowego na telewizorze LG

W poprzednim kroku krok po kroku widziałeś, jak łatwo jest umieć obserwuj wszystko, co pojawia się na ekranie Twojego smartfona także na ekranie telewizora Twojej marki LG, dzięki czemu gdybyś do tej pory nie mógł tego zrobić, nie będziesz już miał z tym żadnego problemu.

Jak podłączyć telefon komórkowy do telewizora bezprzewodowo?

Połączenia bezprzewodowe Wyświetlacz (Miracast)

Podłącz telefon komórkowy lub tablet do telewizora za pomocą Miracast zgodnie z tymi instrukcjami. Musisz najpierw pobrać aplikację Miracast na swoje urządzenie mobilne. Móc ciesz się treścią w trybie pełnoekranowym i mieć pełną kontrolę nad odtwarzaniem urządzenia.

Połącz się z technologią DLNA

DLNA wykorzystuje protokół UPnP (Universal Plug-and-Play) do udostępniania treści multimedialnych w sieci lokalnej i może współpracować zarówno z sieciami sieciowymi, jak i kablowymi.

Połączenie przez Wi-Fi Direct

Jeśli Twój telefon lub tablet ma Wi-Fi Direct, możesz użyć tej technologii do udostępniania treści na swoim telewizorze. Dzięki Wi-Fi Direct połączenie jest bezpośrednie, bez routera ani pośredniego punktu dostępowego — nie musisz nawet wprowadzać hasła. Powinieneś wiedzieć, jak najpierw skonfigurować Wi-Fi Direct w nasze urządzenie z Androidem, aby przeprowadzić proces w najlepszy sposób.

udostępnij ekran, synchronizując mój telefon z telewizorem LG

Aplikacje do udostępniania ekranu z telefonu komórkowego na telewizor LG

VLC

Jego szeroka kompatybilność sprawia, że ​​jest to jedna z najciekawszych opcji, ponieważ jest w stanie pracować z dużą liczbą kodeków i aplikacji o bardzo precyzyjnych konfiguracjach. Można nawet połącz się z serwerami internetowymi, aby oglądać transmisje na żywo. Zgodność z Chromecastem jest wciąż w fazie testów, ale prawda jest taka, że ​​ze względu na to, jak mało zajmuje, jest to dobra opcja do oglądania telefonu w telewizji.

Kodi

Proces instalacji i konfiguracji oprogramowania Kodi na Androidzie jest niezwykle prosty. Jest to rozwój, który ma coraz więcej zwolenników dzięki dodatkowym opcjom, jakie oferuje w postaci wtyczek i dodatkowych akcji. Z dostęp do treści w chmurze i cała kompatybilność z treściami multimedialnymi które mogą być wymagane, mamy do czynienia z rozwojem, który może być najbardziej kompletny na rynku. Jest to oprogramowanie typu open source, umożliwiające użytkownikom dodawanie własnych zwiastunów.

dołącz do naszego kanału telegram