Skip to content

Jak pobrać wtyczkę Color Vibrance dla After Effects za darmo?

1 de marzec de 2022

Jeśli dopiero zaczynasz swoją podróż po funkcjach i właściwościach programu After Effects, z pewnością zauważyłeś niesamowitą zdolność oprogramowania do tworzenia imponujących efektów wizualnych. Nie ma wątpliwości, że przy odrobinie praktyki i dużej kreatywności uzyskasz najatrakcyjniejsze animacje.

Wśród podstawowych aspektów, które Cię interesują w konfiguracji obrazu, wideo lub grafiki, są: zmiany światła, barwy, nasycenia i inne aspekty, które mogą całkowicie zmienić ostateczny wygląd elementu. Dziś przedstawiamy wtyczkę, która pomoże Ci w tym procesie.

Co można zrobić z wtyczką Color Vibrance w programie After Effects?

W procesie tworzenia kompozycji z pewnością eksplorowałeś przejścia w After Effects, ale innym aspektem, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę w swoim projekcie, jest gradacja kolorów. ten tonacje w ramach produkcji audiowizualnej, mają moc, aby całkowicie zmienić postrzeganie klipu.

W zależności od intencji, jaką masz przy swojej produkcji, będziesz musiał wprowadzić różne korekty kolorystyczne i przezroczystość kompozycji, co może skutkować dość długą i żmudną procedurą. W odpowiedzi na to Video Copilot oferuje bezpłatną alternatywę i prosty w użyciu, który działa jako wtyczka w After.

Color Vibrance dało nam skuteczne rozwiązanie procesu regulacji kolorymetrii, pozwalając nam kontrolować odcień, intensywność, oświetlenie, jasność, kanały alfa i inne kombinacje w obrębie wizualnej struktury elementu, tak aby w połączeniu z innymi warstwami wynik to najbardziej odpowiedni wygląd.

Jak pobrać wtyczkę Color Vibrance do tego programu?

Podczas tworzenia kompozycji w ramach produkcji audiowizualnej, która ma nadać możliwie najbardziej realistyczny wygląd, ważne jest, aby usunąć punkty śledzenia i dostosować wartości kolorów. Aby skorzystać z Color Vibrance, pobierz go z oficjalnej strony.

pobieram wtyczkę jaskrawości kolorów

Z drugiego pilota wideo

Video Copilot to firma, której celem jest tworzenie najbardziej charakterystycznych i innowacyjnych narzędzi i wtyczek w świecie ruchomej grafiki i efektów wizualnych. Na jego oficjalnej stronie internetowej można uzyskać dostęp do ponad 150 samouczków wideo, których celem jest udostępnienie publiczności możliwości tworzenia w programie After Effect.

Choć początkowo ta strona oferowała jedynie wiedzę, obecnie jest właścicielem najcenniejszej edytowanie wtyczek oprogramowania, do punktu, w którym jest standardowym narzędziem w interfejsie After. Jedną z najbardziej podstawowych i skutecznych wtyczek, jakie zapewnia, jest wtyczka Color Vibrance, do której można uzyskać bezpłatny dostęp w następujący sposób:

  • Przechodzisz do wybranej przez siebie wyszukiwarki.
  • Wpisz „Color Vibrance Video Copilot”, wśród pierwszych opcji wyników otrzymasz wtyczkę z oficjalnej strony.
  • Kliknij łącze pobierania i sprawdź, czy wersja jest odpowiednia dla Twojego systemu operacyjnego.

Jak ta wtyczka jest instalowana w programie After Effects?

W momencie, w którym pobrałeś plik na swój komputer, z pewnością masz ochotę pobawić się kreatywnymi możliwościami tego narzędzia. Ale zanim uzyskasz do nich dostęp, musisz się upewnićdodaj go do systemu programuodbywa się to w następujący sposób:

  • Będziesz mieć skompresowany plik w swoim folderze, więc musisz go zlokalizować i kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby wybrać opcję „Wyodrębnij tutaj”.
  • Zobaczysz zestaw plików, choć w tym przypadku interesuje nas tzw. „Vibrance” typu Adobe After Effects, musisz go skopiować.
  • Teraz przejdź do Dysku lokalnego i poszukaj plików programu> Adobe> Adobe After Effects> Pliki wsparcia> folder Pugl-ins.
  • W tym folderze wklej plik. Musisz logicznie wcześniej pobrać After Effects z jego strony i uruchomić program.
  • Aby znaleźć opcje wtyczki, którą musisz mieć w obszarze roboczym, przejdź do menu „Efekt”, wybierz opcję Video Copilot> VC Color Vibrance.
  • Panel sterowania efektami zostanie aktywowany w lewej części ekranu.

Jakie masz alternatywy dla wtyczki Color Vibrance w After Effect?

Jak wiemy, w każdym przypadku za pomocą narzędzi After można tworzyć animowane teksty na wesela do profesjonalnych produkcji audiowizualnych trzeba zastosować korekcję kolorów aby zapewnić bardziej optymalną wizualizację Twojego projektu. Chociaż Color Vibrance to narzędzie, które bardzo pomaga w uproszczeniu tego procesu, nie jest to jedyny sposób, w jaki możesz go zastosować.

szukanie alternatyw dla jaskrawych kolorów

Zawsze możesz wybrać tradycyjną drogę, która polega na ręcznym dostrajaniu opcji menu efektów, od odbicia, rozmycia, głębi, nasycenia itd., zwracając szczególną uwagę na zachowanie równowagi estetycznej w klipie. Choć zdarzają się osoby, które wolą większą kontrolę nad każdą z edycji, jeśli nie ma się jeszcze tak bystrego oka, może to być bardzo skomplikowane.

Testuj szable świetlne

Jeśli zdecydowanie wolisz szybką ścieżkę od niesamowitych efektów kolorystycznych, alternatywą dla poprawiania niektórych punktów w kompozycji jest Sabre. ta wtyczka jest również dostarczany przez Video Copilotdlatego jego pobieranie i instalacja przebiega tak samo, jak w przypadku Color Vibrance.

Chociaż obiekt tej wtyczki jest inny, świetnie sprawdza się w kompozycji realistycznych świateł, takich jak błyskawice, światła laserowe, portale, wyładowania elektryczne, mgła neonowa i inne. Jak zobaczysz, jest specjalnie zaprojektowany, aby tworzyć efekty specjalne, które przyciągają wzrok, odważ się spróbować i odkryć jego zalety.

dołącz do naszego kanału telegram