Skip to content

Jak pobrać uniwersalne sterowniki sieci Wi-Fi i Ethernet bez połączenia z Internetem

27 de luty de 2021

Na wypadek, gdybyś się zastanawiał jak pobrać uniwersalne sterowniki sieci Wi-Fi i Ethernet bez połączenia z Internetem, zalecamy przeczytanie tego przewodnika, aby rozwiązać swoje wątpliwości. Z kolei jeśli masz urządzenie mobilne, wygodnie jest wiedzieć, jak zainstalować sterowniki do tabletu lub telefonu komórkowego z Androidem.

Czy są uniwersalne sterowniki?

Z pewnością są sterowniki, które działają na dużej liczbie urządzeń, ale trudno powiedzieć, że są uniwersalne. W rzeczywistości najlepiej jest zawsze pobierać plik sterowniki określone dla naszych komponentów. Ze względu na kompatybilność zawsze będzie to najlepsza opcja, ale omówimy to poniżej.

Jak pobrać uniwersalne sterowniki sieci Wi-Fi i Ethernet bez połączenia z Internetem

Przeczytaj uważnie poniższy przewodnik, w którym omówimy „Uniwersalne sterowniki” i sterowniki sieciowe na poziomie ogólnym. Jeśli chcesz bezproblemowo przeglądać Internet, pamiętaj o następujących kwestiach.

Często pobieranie sterowników nie jest konieczne

Zanim zaczniesz, powinieneś wiedzieć, że w wielu przypadkach nie jest konieczne pobieranie sterowników i instalowanie ich w celu przeglądania Internetu. W rzeczywistości nowe wersje systemu Windows rozwiązały problem połączenia internetowego w zakresie sterowników.

Rzeczywiście, system Windows 10, a nawet niektóre starsze wersje, zostały zintegrowane „Uniwersalne sterowniki internetowe”. W każdym razie istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę w związku z tym.

Przede wszystkim sterowniki zawarte w systemie Windows mogą nie zawsze być kompatybilne z twoim sprzętem. W rzeczywistości zaleca się, aby najpierw przetestować połączenie internetowe kabel Ethernet. Często adaptery Wi-Fi powodują pewne problemy z połączeniem w systemie Windows.

Z tego powodu, jeśli właśnie sformatowałeś i zainstalowałeś system Windows od zera, najlepiej wypróbować połączenie za pomocą kabla. Wiele razy nie musisz nic robić i tak naprawdę Windows jest w stanie pobrać sterowniki Wi-Fi, chyba że urządzenie jest bardzo stare lub rzadkie.

Narzędzie 3DP Net

Ten program może pomóc w połączeniu z Internetem na różnych urządzeniach, więc wypróbowanie go nie zaszkodzi. Jeśli jesteś zainteresowany jego uzyskaniem, możesz go pobrać z oficjalnej strony 3DP Net.

Wystarczy pobrać oprogramowanie, które waży nieco ponad 130 MB i zainstalować je na komputerze, z którym chcesz się połączyć z internetem. Chociaż program nie jest całkowicie dokładny, jest w stanie zainstaluj „sterowniki uniwersalne” Internet na wielu komputerach.

Pobierz ręcznie określone sterowniki dla swojego komputera

Chociaż wiele osób szuka uniwersalnego rozwiązania, z pewnością nie zawsze można go znaleźć. W rzeczywistości uważamy, że najbliższą temu rzeczą jest sam system Windows w jego najnowszych wersjach, który jest w stanie użyj funkcjonalnych sterowników już zawarte w instalacji. Mimo to, jak wspomnieliśmy wcześniej, to rozwiązanie nie zawsze jest funkcjonalne.

okna połączenia kablowego z Internetem

Z tego powodu konieczna jest znajomość ręcznej obsługi pobierz sterowniki połączenia internetowego, zarówno połączenie przewodowe, jak i bezprzewodowe. Proces jest prosty, wystarczy znać model swojej płyty głównej lub karty sieciowej.

W przypadku płyty głównej sprawa jest prostsza, model widać w jego pudełku. Z drugiej strony, jeśli masz kartę sieciową (przewodową lub bezprzewodową), jeśli znasz model, to też będzie coś prostego. Jeśli nie masz dostępu do informacji o modelu płyty głównej lub karty sieciowej, zawsze możesz otworzyć obudowę komputera i zobaczyć bezpośrednio, zwykle zarówno płyta główna, jak i karty sieciowe mają wydrukowała te informacje.

Znając model swoich urządzeń wystarczy spojrzeć na oficjalną stronę producenta. W przypadku płyt głównych będziesz musiał tylko pobrać sterowniki z Internetu, z drugiej strony, także dla karty sieciowe dowolnej marki, powinieneś łatwo zlokalizować te sterowniki.

Na koniec możesz również skorzystać z naszego przewodnika, w którym uczymy, jak łatwo aktualizować sterowniki komputera z systemem Windows. Jest to niewątpliwie kolejna opcja, którą możesz rozważyć w tym procesie.