Skip to content

Jak pobrać naklejki do użycia w Signal? – Brak aplikacji innych firm

28 de marzec de 2022

Podstawowa funkcja w platformach komunikacyjnych są naklejki?, które są już dostępne na WhatsApp. Naklejki są dostępne w praktycznie każdej usłudze przesyłania wiadomości, w tym w aplikacji Signal.

Czego wymaga Twoja naklejka, aby móc dodać ją do swojej aplikacji?

Naklejki działające w aplikacjach WhatsApp lub Telegram będzie działać bez żadnych komplikacji w Signal. Wystarczy tylko zaimportować pakiet naklejek z jednej aplikacji do drugiej i będą one działać w ten sam sposób.

Jak korzystać z naklejek, które masz na WhatsApp w Signal?

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem uzyskania naklejek z WhatsApp lub innej aplikacji jest zapisanie naklejek otrzymanych przez inne kontakty. Aby zapisać naklejki wysyłane przez inne kontakty, wystarczy dotknij otrzymanej naklejki i zapisz ją. W przypadku, gdy jest to pakiet naklejek dostępny w Signal, dozwolona będzie możliwość zapisania pakietu naklejek.

W przypadku ich samodzielnego importu będzie musiał skorzystać z komputerowych wersji każdej aplikacji lub pobrać pakiet naklejek. Aby zaimportować je do aplikacji, musisz otworzyć aplikację Signal na swoim komputerze i Pliki > Utwórz/prześlij pakiety naklejek. Tam dodaj plik lub pakiety naklejek WhatsApp.

Jeśli naklejki uzyskasz z samej aplikacji, będziesz musiał otworzyć WhatsApp Web i wyszukać czat, w którym naklejki zostały wysłane. Zapisz je prawym przyciskiem myszy na komputerze i zaimportuj je do Signal. W przypadku pobrania paczki naklejek wystarczy zaimportować paczkę w Signal. Naklejki dostępne dla Telegrama można również wyszukiwać zamiast używać naklejek WhatsApp.

telegram pakuje naklejki wiadomości

Jak wygląda proces instalowania naklejek bezpośrednio w Signal?

Wszystkie aplikacje z obsługą naklejek mają sekcję do dodawania naklejek. Oczywiście, Signal ma również podobną sekcję. W tej sekcji możesz przeglądać i zarządzać dostępnymi naklejkami.

Jak zarządzać swoimi naklejkami w Signal?

Aby otworzyć menu zarządzania naklejkami, musisz wejść na dowolny aktywny czat w aplikacji. W miejscu do pisania wiadomości należy dotknąć ikony w prawym dolnym rogu: tam możesz przeglądaj emotikony, GIF-y i naklejki. Po wybraniu sekcji naklejek, po dotknięciu ikony plusa, pojawi się menu opcji naklejek.

Usuń naklejkę

Aby usunąć naklejkę, musisz kliknij na „X” na naklejce listy, którą chcesz usunąć. Naklejka po usunięciu nie będzie dostępna do użycia (chociaż nie zniknie z wysyłanych wiadomości).

Przenieś naklejki witryny

W menu naklejek pojawią się one na liście, której kolejność będzie taka sama, w jakiej będą widoczne na czacie. Aby przenieść naklejki, które są częściej używane w górę, musisz naciśnij i przytrzymaj nazwę naklejki i przenieś go tam, gdzie chcesz go umieścić.

Zainstaluj paczkę naklejek

W tym samym menu, jeśli klikniesz na lupę, otworzy się sekcja podobna do sklepu ze wszystkimi dostępnymi naklejkami. Ty po prostu musisz filtruj ze słowami kluczowymi aby znaleźć paczkę naklejek na dowolny temat.

Twórz własne naklejki w aplikacji

Do wykonania naklejek w aplikacji Signal niezbędne jest posiadanie aplikacji komputerowej platformy. Z aplikacji komputerowej przejdź do Pliki > Utwórz/prześlij pakiety naklejek i z tej opcji wygeneruj pakiet naklejek do aplikacji. Możesz także tworzyć naklejki dla Telegrama i importować je później do Signal.

Sygnał aplikacji do przesyłania wiadomości na iPhonie

Jakie zalecenia należy zastosować, aby naklejki działały poprawnie?

Importowane naklejki wszystkie będą działać w ten sam sposób. Jeśli jednak naklejki mają być generowane od zera, należy wziąć pod uwagę pewne kwestie. Aby zapewnić prawidłowe działanie na dowolnym urządzeniu.

Margines 16 pikseli wokół każdej naklejki

Gdy naklejka jest edytowana, wymiary obrazu nie powinien być większy niż 16 pikseli. Albo pod względem długości, albo szerokości, albo naklejka nie będzie poprawnie wyświetlana na ekranie.

Użyj przezroczystego tła

Aby zapewnić, że używane jest przezroczyste tło, zaleca się użycie a format obrazu .png lub podobny. Jeśli obraz ma białe tło zamiast przezroczystego tła, to samo tło zostanie odzwierciedlone podczas wysyłania naklejek.

Pliki APNG nie są obsługiwane

Pliki APNG nie są obsługiwane przez żadną aplikację do tworzenia naklejek. Idealnym formatem jest PNG do tworzenia przezroczystego tła, ale formaty JPG lub JPEG są również odpowiednie do tworzenia naklejek.

Animowane naklejki muszą mieć od 30 do 60 klatek

W przypadku wykorzystania animowanych naklejek, klatek na sekundę muszą mieścić się w przedziale od 30 do 60, w przeciwnym razie nie będą działać w aplikacji. Aby ułatwić proces tworzenia, najbardziej zalecane jest utworzenie ich dla WhatsApp, a następnie zaimportowanie ich do Signal.

dołącz do naszego kanału telegram