Skip to content

Jak pobrać kopię zapasową mojego WhatsApp z Dysku Google?

27 de luty de 2021

Dzisiaj zobaczymy jak pobrać kopie zapasowe WhatsApp z Dysku Google. Jak wiesz, aplikacja do przesyłania wiadomości tworzy okresowe kopie zapasowe w usłudze Google, jeśli mamy ją do tego skonfigurowaną.

Nie możemy zaprzeczyć, że dziś każde urządzenie mobilne musi mieć WhatsApp, abyśmy byli w kontakcie. Korzystanie z aplikacji jest ogromne i każdy ma konto w tej popularnej aplikacji.

Sposób komunikacji jest szybki pod każdym względem, niezależnie od tego, czy robisz to za pomocą prostej wiadomości tekstowej, notatki głosowej, czy nawet łatwo można wykonywać połączenia wideo na WhatsApp. Udogodnienia, które daje nam WhatsApp, szybkość i prosty fakt bycia wolnym. Szybko stała się jedną z najczęściej używanych aplikacji na całym świecie.

To coś niezwykle pozytywnego, ponieważ za każdym razem, gdy instalujemy WhatsApp możemy odzyskać wszystkie zapisane rozmowy. Problem polega na tym, że jest to ukryta kopia, której nie będziesz mógł pobrać. Ze względów bezpieczeństwa nie można nim w żaden sposób manipulować.

Najpierw zobaczymy, jak możemy znaleźć wspomnianą kopię zapasową, a następnie porozmawiamy trochę więcej o tym, dlaczego nie możemy jej pobrać z Dysku Google.

Pobierz kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google

  • Kopie zapasowe WhatsApp są przechowywane w folderze Application Data i aby wejść do tego folderu, musimy przejść bezpośrednio do Dysku Google.
  • Będąc tutaj, będziemy szukać opcji „Oprawa”Klikając ikonę w kształcie koła zębatego w prawym górnym rogu.
  • Otworzy się nowe okno z kilkoma opcjami. Ten, który naprawdę nas interesuje, to ten, który mówi „Zarządzać aplikacjami„Który jest na lewym pasku bocznym.
  • Spośród wszystkich aplikacji, które się pojawiają, jedna z nich to „WhatsApp Messenger”. Należy pamiętać, że dane nie są dostępne. Dlatego jedyne, co możesz zrobić, to odłączyć WhatsApp od Dysku i zapobiec tworzeniu kopii zapasowych.

kopia zapasowa WhatsApp

Utwórz kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google

Dlatego nie mamy dostępu do kopii zapasowej, aby ją pobrać. Służy do odinstalowania aplikacji i ponownego jej zainstalowania. W ten sposób możemy odzyskaj wszystkie rozmowy, które w nim prowadzimy.

Jeśli zdecydujesz się odłączyć konto WhatsApp od Dysku Google, nie będą już generowane kopie zapasowe. Oznacza to, że po ponownym zainstalowaniu WhatsApp ze swoim kontem na innym urządzeniu nie będziesz w stanie odzyskać żadnej z rozmów.

Jeśli nie masz zsynchronizowanego Dysku z WhatsApp, wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Ustawienia> Czat> Kopia zapasowa. Następnie zaloguj się na swoje konto Google i to wszystko. Zacznie wykonywać regularne kopie zapasowe w zwykły sposób.

Na koniec, jeśli masz problem z Dyskiem Google, pamiętaj, że istnieją sposoby na odzyskanie trwale usuniętych plików z Dysku Google i dzięki temu nie stracisz żadnego dokumentu, zdjęcia ani pliku WhatsApp.

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś przekonany do korzystania z WhatsApp, pamiętaj, że istnieją dobre alternatywy dla WhatsApp, które mają lepsze funkcje niż aplikacja do przesyłania wiadomości na Facebooku. Istnieje wiele aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych, jedyną różnicą jest to, że WhatsApp ma większą liczbę użytkowników niż inne.

Pamiętaj, że zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jeśli więc nadal masz jakiekolwiek wątpliwości, jak pobrać kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google, możesz zostawić ją w polu komentarza, które znajdziesz nieco poniżej, z przyjemnością Ci pomożemy.