Skip to content
Mac

Jak pobrać i zainstalować Windows 7/8/10 za darmo na MAC z BootCamp lub z USB?

4 de maj de 2022

Mac to jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej stabilnych systemów operacyjnych na świecie komputerów, jednak zdając sobie sprawę, że jego klienci czasami potrzebują używaj systemu operacyjnego Windowsstworzyliśmy bardzo prosty i szybki sposób instalacji systemu Windows na komputerze Mac.

Istnieje wiele emulatorów i programów do wirtualizacji, które umożliwiają zainstalowanie systemu Windows na komputerze Mac, ale zainstalowanie go w trybie natywnym umożliwi dostęp do zasobów komputera i używaj go z dużą prędkością; Tutaj wyjaśnimy Ci, jak to zrobić.

Co należy zrobić, aby zainstalować natywny system Windows na komputerze Mac, zobacz tutaj wszystko co musisz zrobić, To bardzo proste i szybkie.

Jak zainstalować system Windows na komputerze MAC

Pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić, to wejść do aplikacji komputera Mac, wybierz opcję Narzędzia. Gdy znajdziesz się w środku, zobaczysz asystenta BootCamp, jest to aplikacja, którą Apple uwzględnił na swoich komputerach, aby łatwo zainstalować system Windows na komputerze Mac.

Krok pierwszy: Utwórz kopię zapasową sterowników Mac

Po wejściu do narzędzia system automatycznie poprosi o nagranie sterowników Maca na płytę CD; posiadanie tej kopii zapasowej pozwoli na bezproblemowe korzystanie z komputera podczas instalacji Windows na Macudzięki czemu możesz bez problemu słuchać muzyki, oglądać filmy, korzystać z gładzika itp.

Następny krok: utwórz partycję dysku

Kreator instalacji wskaże kolejne kroki do wykonania. poprosi cię, abyś uwierzył partycja dysku twardego z nim, ale musisz skonfigurować go z odpowiednim formatem, aby obsługiwał system operacyjny Windows.

Coś interesującego jest to, że możesz decydować o tym, ile część dysku twardego w którym zamierzasz korzystać z systemu Windows, zapewniając minimum niezbędne do uruchomienia systemu.

Zainstaluj system Windows 7 lub 10 za pomocą BOOTCAMP

Następnym krokiem jest zainstaluj swoje oknazainstalujesz go w taki sam sposób, jak na innym komputerze, który nie był komputerem Mac. Aby to osiągnąć, musisz wybrać partycję zawartą w BOOTCAMP, czyli jedyną, która obsługuje system operacyjny Windows na Twoim Macu .

Odzyskaj swoich kierowców

Po zakończeniu instalacji systemu operacyjnego Windows musisz Wprowadź ponownie kierowców, których kopię zapasową utworzyliśmy w pierwszym kroku.

Przełącz system operacyjny z dysku rozruchowego.

Jeśli korzystasz z komputera Mac i chcesz przełączyć się na system Windows, musisz przejść do preferencji systemowych, a następnie przejść do „Dysk rozruchowy”, gdzie naciśniemy system operacyjny Microsoft.

Otwórz system Windows na inne sposoby

Inny sposób, w jaki możesz uzyskać dostęp do systemu Windows z komputera Mac, możesz go zastosować podczas włączania komputera. Po uruchomieniu musisz nacisnąć klawisz Alt długość procesu rozruchu. Geniusz Bootcampa polega na tym, że jest skonfigurowany tak, że po wybraniu klawisza Alt uruchamia się domyślnie na komputerze Mac.

słuchaj muzyki oglądaj filmy

Innym sposobem jest to, że będąc już w systemie Windows, jeśli chcesz wrócić do Maca, zobaczysz na dolnym pasku systemu Windows symbol Bootcamp, co pozwoli ci również usunąć system Windows i bezpośrednio przełączyć się na system Mac.

To bardzo prosty i skuteczny sposób na przełączanie się między korzystaniem z systemów operacyjnych Windows i Mac, wykorzystując całą moc swojego komputerabez potrzeby korzystania z emulatora lub programu do wirtualizacji.

Różnice między komputerem PC a MAC

Najbardziej reprezentatywne systemy operacyjne to Windows i Mac OSXw ten sam sposób możesz znaleźć typy komputerów, które ich używają.

Komputery korzystające z systemu operacyjnego Windows nazywane są komputerami PC, od angielskiego słowa komputer osobisty, co oznacza komputer osobisty. Ci, którzy używają Mac OS X, nazywają się Macami.

Cena £

Chociaż różnica w cenie między nimi zmniejszyła się na przestrzeni lat, PC to jest tańszechociaż ze względu na rentowność i stabilność inni wybierają Maca.

Stabilność

Niektóre komputery są niestabilne, czasami ulegają awarii, trzeba je wyłączyć i ponownie uruchomić. Staje się to coraz mniej powszechne, ale wiele osób straciło z tego powodu informacje. Komputery Mac rzadko ulegają awarii lub awarii.

Dostępność

Komputery PC są sprzedawane przez wielu dealerów, co rozszerza możliwości dostosowywania, ceny, napraw i aktualizacji. Podczas gdy Mac jest Wyłączna marka Apple a to ogranicza jego dostępność.

Oprogramowanie

Jest to najważniejsza cecha, która wyróżnia te komputery, żaden nie jest lepszy od drugiego, systemy operacyjne są obsługiwane na różne sposoby, ale oba są bardzo łatwe do nauczenia.

Projekt

Mac ma na monitorze wszystko, czego potrzebuje do działania, kamerę, mikrofon i głośniki, więc wystarczy podłączyć kabelponieważ mysz i klawiatura są bezprzewodowe.

Czy udało Ci się łatwo zainstalować system Windows na komputerze Mac?