Skip to content
Mac

Jak pobrać i zainstalować czcionki Worda na Macu za pomocą Dafont lub Google Fonts

24 de lipiec de 2022

Czy masz komputer Mac i chociaż jego czcionki nie są złe, czy chciałbyś? zainstaluj nowe litery, aby móc dostosować jeszcze więcej plików tekstowych, które generujesz za pomocą programów takich jak Word?. Cóż, masz szczęście, ponieważ dotarłeś do ostatecznego artykułu, w którym nauczymy Cię krok po kroku, co musisz zrobić, aby łatwo pobrać czcionki Word Mac.

Musisz pamiętać, że jesteś nowe litery możesz później używać ich obojętnie podczas poruszania się między menu w systemie Mac OS X, a także we wspomnianych wcześniej edytorach tekstu.

Pobierz nowe czcionki na Macu za pomocą Dafont

Cóż, wtedy pokażemy Ci kroki, które musisz wykonać, chociaż zobaczysz, że sam proces jest bardzo prosty.

Przede wszystkim w takich przypadkach musisz zadać sobie trud, aby pobrać czcionkę, którą chcesz zainstalować na komputerze Mac, pamiętając o tym istnieje wiele stron stworzonych specjalnie dla nichchoć naszym zdaniem Dafont.com jest jednym z najlepszych.

kiedy masz znalazłeś literę lub czcionkę, która Cię interesuje wśród wielu dostępnych na tej platformie kolejny krok polega na kliknięciu przycisku Pobierz, który pojawia się obok każdego z nich.

Po zakończeniu pobierania musisz przejdź z Finderem do folderu Pobrane w systemie Mac OS X, gdzie zauważysz, że istnieje plik, w którym źródło jest skompresowane i musisz rozpakować wspomniany plik ZIP. Podczas rozpakowywania w folderze pojawi się plik typu .otf lub OTF, który jest tym, który odnosi się do źródła.

Dodaj czcionki do Mac OS X

W tym momencie wystarczy dwukrotnie kliknąć plik OTF danej czcionkia zobaczysz, że otworzy się okno, w którym możesz wyświetlić podgląd litery lub czcionki, aby mieć ostateczne pojęcie o tym, jak wygląda.

Jeśli Ci się spodoba, w prawym dolnym rogu ekranu zobaczysz przycisk Zainstaluj czcionkę i kliknięcie na nią rozpocznie proces co pozwala nam mieć go jako jeszcze jedno źródło w systemie operacyjnym.

Po zakończeniu instalacji katalog czcionek Mac OS X otworzy się automatyczniew ramach którego będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne czcionki, zarówno te, które pierwotnie pojawiły się na urządzeniu, jak i te, które dodałeś samodzielnie.

Pobierz i zainstaluj czcionki z FontSpace na Macu

Dobrze wiemy, że czcionki nie zapewniają niezbędnej stylistyki naszych tekstów, aby nadać im tę oryginalność. Wielokrotnie, aby nadać tożsamość tekstowi lub stronie internetowej. To z tego powodu rodzaj czcionki do wyboru jest tak ważny i w tym przypadku pokażemy Ci jedną z najbardziej znanych platform o nazwie FontSpace.

Najpierw musisz przejść do strony głównej FontSpace. W niej możesz zobaczyć i wybrać spośród setek czcionek wszelkiego rodzaju. Pozwala tylko wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba i nacisnąć przycisk pobierania źródła.

Teraz ten plik jest ściągnięty skompresowany, który będziesz musiał rozpakować za pomocą WinRAR lub innego oprogramowania tego typu. The plik, który rozpakujesz, jest jednym z formatu „ttf”.

Teraz musimy zainstalować ten plik „ttf” i zrobimy to klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając „otwórz za pomocą”. Następnie wybieramy „katalog typograficzny” My również możemy zainstalować automatycznie za pomocą podwójnego kliknięcia na plikale czasami nie działa, dlatego zalecana jest pierwsza metoda instalacji, ponieważ jest bardziej efektywna.

pobierz i zainstaluj czcionki z google fonts

Pobierz i zainstaluj czcionki z Google Fonts

Tak jak w tym przypadku wyjaśniliśmy poprzedni proces z Dafont użyjemy darmowego narzędzia o nazwie Google Fonts. Wykonamy praktycznie te same kroki, które zostały wykonane w Dafont. Ponownie będziemy musieli przejść do strony Google Fonts, ponieważ Dafont jest kompilacją czcionek.

Musimy pobrać żądane źródło, a następnie rozpakować plik .rar. W tym przypadku może być w formacie „ttf” lub „otf”. Wreszcie możemy go zainstalować, naciskając podwójne kliknięcie, a my zainstalujemy czcionkę. Wykonując ten sam proces z „otwórz za pomocą”, a następnie „katalog topograficzny” i zostanie zakończony.

dołącz do naszego kanału telegram