Skip to content

Jak pobrać i zainstalować chińskie sterowniki telefonów komórkowych na komputerze — uniwersalne sterowniki MTK

6 de lipiec de 2023

W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy, jak w dużej części świata chińskie smartfony stały się jednymi z najbardziej poszukiwanych przez społeczeństwo, zwłaszcza ze względu na doskonałe stosunek ceny do jakości co oferujesz. Problem z niektórymi z nich polega na tym, że nie mają one wszystkich opcji lub funkcji, których możemy się spodziewać, ale i tak zawsze możemy to rozwiązać.

W tych czasach wielu naszych czytelników pyta nas, w jaki sposób można zainstalować sterowniki tych urządzeń na komputerze, aby uzyskać dostęp do ich zawartości w ciągu zaledwie kilku sekund. Jest to bardzo poszukiwany samouczek, którego chcemy nauczyć naszych czytelników, chociaż musimy powiedzieć, że aby go ukończyć, musisz go wykonać kilka bardzo konkretnych kroków.

Instalowanie sterowników dla chińskich telefonów komórkowych na komputerze

Pierwszą rzeczą, którą musimy wtedy zrobić, jest wyszukanie w Internecie pakietu sterowników, który działa dla naszego konkretnego chińskiego smartfona. Oczywiście zamierzamy go pobrać, a następnie rozpakować całą jego zawartość. Na telefonie komórkowym musisz włączyć opcję debugowania USB z Menu, Ustawienia, Opcje programistyczne. W międzyczasie na komputerze otwieramy Menedżera urządzeń.

Po podłączeniu urządzenie do komputera, Zamierzamy kliknąć Panel sterowania, aby do niego wejść, który powinniśmy znaleźć według nazwy. Następnie uruchomi się Kreator aktualizacji sprzętu. Następnie przechodzimy do Wyszukaj w moim systemie oprogramowanie sterownika i Dalej. Później klikamy Przeglądaj i przechodzimy do folderu, w którym pobraliśmy zawartość sterowników.

Kreator powinien wtedy zapytać nas, którego elementu chcemy użyć, a my będziemy musieli kliknąć Kompozytowy ADB dla Androida Interfejs, który będzie działał w większości możliwości, w których wypróbujemy ten samouczek. W tym momencie skończyliśmy większość naszych kroków krok po kroku, chociaż jeśli system zada nam inne pytania, po prostu je zostawimy, wybierając Dalej.

A co z innymi telefonami z Androidem?

Wielu naszych czytelników będzie chciało dokładnie wiedzieć, co się stanie, gdy zatrzymamy się na innych urządzeniach mobilnych z Androidem, które nie są dokładnie takie same chiński, Jak Samsunga, LG czy Sony, aby wymienić tylko kilka. W takich przypadkach samouczek powinien być jeszcze prostszy, biorąc pod uwagę, że wystarczy podłączyć się do komputera za pomocą kabla USB, a sterowniki powinny znajdować się na ich oficjalnych stronach internetowych.

Biorąc przypadek Samsunga, firmy, która sprzedaje najwięcej urządzeń mobilnych z Androidem na świecie, musimy podkreślić, że obsługa tego krok po kroku wcale nie jest skomplikowana. Po podłączeniu smartfona do komputera, a następnie w Google lub dowolnej innej wyszukiwarce dajemy sterowniki Samsung a zobaczysz, że możesz pobrać sterowniki w ciągu zaledwie kilku sekund.

pobierz sterownik mtk

Co do reszty, jeśli w szczególności twój smartfon nie pozwala ci pobrać sterowników, musisz wiedzieć, że programiści Androida Obawiają się, że każdy może mieć do nich dostęp. W tym celu udostępniają określoną platformę, taką jak sterowniki OEM Android Developers, dzięki czemu możesz uzyskać do niej dostęp i spróbować szczęścia.

Czy sterowniki dla chińskich urządzeń mobilnych można zainstalować w dowolnym systemie operacyjnym Windows?

Jednym z istotnych aspektów użytkowników urządzeń mobilnych lub komputerów jest łączność, jaką te urządzenia mają ze sobą. Wystarczy, że podłączymy do komputera interesujący nas sprzęt i poczekamy, aż go wykryje, jednak nie zawsze jest to takie proste, jak się wydaje.

Kiedy obecność błędów łączności zbliża się wielkimi krokami, zastosowanie uniwersalnych sterowników MTK ułatwia podłączenie dowolnego urządzenia mobilnego, a zwłaszcza chińskiego. W przypadku wersji systemu Windows 8 lub nowszych konieczne jest koniecznie wyłączenie opcji Autoryzowane sterowniki systemu Windows.

Po wyłączeniu tej opcji możesz łatwo zainstalować dowolny sterownik MTK w naszym systemie operacyjnym Windows. Jest to jedyna niedogodność związana z instalacją tych sterowników, które są niezbędne do umożliwienia łączności naszych chińskich urządzeń mobilnych z naszym komputerem.

Jedyną trudnością w instalacji tych sterowników jest wykonanie wymienionych kroków, aby używać ich bez problemów na dowolnym komputerze z systemem Windows.

dołącz do naszego kanału telegram