Skip to content
iOS

Jak pobrać i zainstalować ActiveX w systemie Mac OS X krok po kroku (przykład)

27 de luty de 2021

Sterowanie ActiveX sprawia, że ​​przeglądanie sieci WWW jest dużo bardziej interesujące. Microsoft opracował ten sterownik z zamiarem, aby użytkownik mógł używać różnych poleceń i przycisków podczas nawigacji. Chociaż Microsoft jest twórcą ActiveX, wyjaśniamy jak pobrać i zainstalować ActiveX w systemie Mac OS X. Dowiedz się, jak możesz to zrobić.

Rzeczy do rozważenia podczas pobierania formantów ActiveX

Jeśli jakieś złośliwe oprogramowanie zainfekuje komputer, jest prawdopodobne, że za pośrednictwem tych sterowników sterowanie komputerem może wpaść w ręce hakera. Może to zmienić parametry i funkcje systemu operacyjnego.

Musisz się upewnić pobierz i zainstaluj najnowszą wersję, dzięki czemu możesz skorzystać z ulepszeń wprowadzonych przez programistów.

Należy dodać, że jeśli nie posiadasz najnowszej wersji ActiveX, przeglądanie najnowocześniejszych stron internetowych będzie dla Ciebie trudne. Jeśli jednak tak jest w Twoim przypadku, możesz ręcznie aktywować elementy sterujące z poziomu przeglądarki.

Włącz ten kontroler poprawi Twoje wrażenia z przeglądania jako użytkownika. Daje dostęp do wielu funkcji oferowanych przez serwery, do których się wybierasz. Wśród nich gry, ankiety, bazy danych itp.

Trochę strony internetowe powiadamiają Cię, gdy wymagają formantów ActiveX, zostanie wyświetlone okno, z którego można pobrać i zainstalować, może się to różnić w zależności od systemu operacyjnego i używanej przeglądarki.

Jeśli wersja, której używasz, jest nieaktualna, sugerujemy, aby aktywować ją tylko tymczasowo dla strony, która o to prosi, ponieważ będąc starą wersją, narażasz bezpieczeństwo swojego komputera. Teraz cię nauczymy jak pobrać i zainstalować ActiveX w systemie Mac OS X.

Jak pobrać i zainstalować ActiveX

Na początek ważne jest, aby o tym pamiętać Formant ActiveX został stworzony wyłącznie dla przeglądarki Internet Explorerjeśli chcesz go pobrać na Maca, będziesz musiał to zrobić z tej przeglądarki; W tym celu konieczne będzie emulowanie przeglądarki z Safari, wchodząc w opcję Safari znajdującą się na pasku menu narzędzi, a następnie preferencje.

W ciągu preferencjewejdź w zakładkę zaawansowane i zaznacz opcję Pokaż menu Rozwój na pasku menu, następnie zamknij to okno, teraz na pasku menu zobaczysz zakładkę Rozwój, po wejściu tam rozwinie się wewnątrz Agent użytkownika różne typy przeglądarek, które możesz emulować, Wybierz Internet Explorer.

Teraz możesz zainstalować ActiveX z tej przeglądarki, pamiętaj, że chociaż zagrożenia bezpieczeństwa są niewielkie, instalując ActiveX ryzykujesz zarażenie się złośliwym oprogramowaniem na swoim komputerze; powinieneś również wiedzieć, że od wersji 9 Internetu możesz włączać lub wyłączać filtry ActiveX z okna menu Przybory. Jak możesz to zrobić?

  1. Otwórz przeglądarkę Internet Explorer
  2. wejść do menu Przybory
  3. następnie idź do opcje internetowe
  4. Kliknij Bezpieczeństwo a potem dalej Poziom niestandardowy
  5. nawiguj w wyświetlonym oknie, aż pojawi się Formanty ActiveX i wtyczki, zaznacz pola kontrolek, które chcesz uruchomić i włączyć
  6. Kliknij Akceptować
  7. zamknij i ponownie uruchom przeglądarkę

laptop Apple

Należy dodać, że chociaż przeglądanie stron staje się bardziej dynamiczne dzięki sterownikom, nie można ignorować zagrożeń.

zalecenia

Dlatego przy podejmowaniu decyzji należy zachować ostrożność które wtyczki aktywować, aby nie spowodowały trwałego uszkodzenia komputera. Dlatego zawsze staraj się mieć najnowszą wersję tego sterownika, aby luka w zabezpieczeniach była mniejsza

Podsumowując, ponieważ nie jest to sterownik opracowany przez Apple, należy go pobrać i zainstalować z Internet Explorera, można go emulować z przeglądarki Safari, podążać wskazaną przez nas ścieżką i będziesz mógł włączyć pobieranie i wtyczki ActiveX, aby Twoje doświadczenie w sieci było wyjątkowe. Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny.