Skip to content
HBO

Jak pobierać filmy i seriale z HBO na mój komputer

25 de luty de 2021

Konsumpcja materiałów audiowizualnych wzrosła wykładniczo dzięki platformom strumieniowym. Ogólnie rzecz biorąc, tego typu platformy zwykle zużywają duże ilości danych i chociaż większość ludzi ma połączenie internetowe z komputerem, nie jest to rzeczywistość. Na szczęście istnieją już platformy takie jak HBO, które umożliwiają pobieranie filmów i seriali.

Miej dostępne rozdziały Twoje ulubione seriale lub filmy bez połączenia z Internetem to już jest możliwe. Przede wszystkim wtedy, gdy musisz odbywać długie wycieczki lub wchodzić do miejsc, w których nie możesz połączyć się z siecią Wi-Fi. Pobieranie seriali i filmów wcześniej, aby móc je oglądać bez internetu, jest jednym z najlepszych wynalazków dzisiejszych czasów.

Jak mogę pobrać filmy i seriale z HBO na mój komputer?

Do niedawna aplikacja HBO nie pozwalała na pobieranie z jej aplikacji. Z pewnością była to ogromna wada, jaką HBO miało w porównaniu do swoich konkurentów, takich jak Netflix i Amazon Prime Video. Ale kilka miesięcy temu wydałem aktualizacja aplikacji umożliwiająca pobieranie offline, ale tylko na smartfony i tablety.

W konkretnym przypadku pecetów HBO nie przedstawiło jeszcze propozycji, która mogłaby być przydatna dla jego użytkowników. Jednak jest opcja prawna, która może mieć zastosowanie w niektórych krajach gdzie platforma jest dostępna.

PlayOn TV – nagrywaj strumieniowe wideo do oglądania offline

PlayOn to platforma, która umożliwia nagrywać filmy z platform streamingowych jak HBO, Netflix, Hulu czy Amazon. Jest dostępny dla HBO w Stanach Zjednoczonych i pozwala zamienić komputer w coś w rodzaju centrum nagrywania. Istnieją dwa sposoby korzystania z PlayOn, PlayOn w chmurze i wersji na PC.

Pobieraj filmy i seriale z HBO GO

Chociaż może się to nie wydawać, jest to opcja całkowicie legalna, zgodnie z prawem Twojego kraju. Na przykład w przypadku Stanów Zjednoczonych istnieje rozszerzenie Luki prawne dotyczące nagrywania programów. „Dozwolony użytek” nagrania jest dozwolony do momentu, który nie jest jasno określony w prawie.

Pobieraj filmy i seriale z HBO GO

Na szczęście dla użytkowników HBO jest bardzo dobra wiadomość i to jest pobieraj filmy i seriale na telefony i tablety. Użytkownicy mogą pobrać do 25 filmów na wszystkie urządzenia, na których jest skojarzone z HBO GO.

Jest to bardzo łatwe, wystarczy wybrać wideo i nacisnąć przycisk pobierania. Raczej zrób to z połączenia Wi-Fi więc nie wykorzystujesz swoich danych o dochodach. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do pobranych filmów, po prostu przejdź do sekcji Moje pliki do pobrania, aby uzyskać dostęp do filmów dostępnych w trybie offline.

Na razie ta funkcja jest dostępna tylko dla 300 tytułów na platformie HBO. Do najpopularniejszych należą dostępne wszystkie sezony Game of Thrones Chernobyl i Big Little Lies.

Będziesz mieć dostęp do filmów w sekcji pobierania przez okres 30 dni, jeśli nie widziałeś filmów w tym okresie, są one automatycznie usuwane. Po ich obejrzeniu zostaną usunięte w ciągu 48 godzin a każdy tytuł możesz pobrać maksymalnie dwa razy.

Dla użytkowników, którzy mają wersję próbną HBO Go funkcja pobierania nie będzie dostępna. Jakby użytkownik wypowiedział umowę abonamentową, pobrane filmy nie będą dostępne na urządzeniach.

HBO zobowiązuje się do oferowania jakość usług dla swoich użytkowników i nieustannie pracuje, aby to osiągnąć. Ta nowa funkcja jest wartością dodaną do ekskluzywnych i wysokiej jakości treści, które posiada platforma.

Użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do treści HBO GO bez konieczności łączenia się. Bardzo przydatna opcja dla osób, które zwykle dużo podróżują i lubią wykorzystaj godziny lotu z dobrą zawartością.