Saltar al contenido

Jak pisać po lewej lub prawej stronie marginesu w programie Word (przykład)

1 de marzo de 2021

Oprogramowanie komputerowe Microsoft Word stało się jednym z najczęściej używanych narzędzi. Zawiera szeroką gamę funkcji, które sprawiają, że korzystanie z niego jest płynne i łatwe. Jeśli zastanawiałeś się, jak to zrobić pisz na lewym lub prawym marginesie w programie Word; zaprezentowane zostanie praktyczne rozwiązanie Worda umożliwiające osiągnięcie tego celu.

Naucz się pisać na lewym lub prawym marginesie w programie Word

Microsoft Word zawiera funkcję zwaną komentarzem. Komentarz to notatka, którą może wprowadzić redaktor lub recenzent na dokumencie.

Podczas tworzenia takiej notatki lub komentarza po prawej stronie arkusza programu Word jest dodawany dymek. Ten dymek pokazuje wszystkie elementy lub komentarze wprowadzone w dokumencie. Są one wyświetlane na marginesach, aby nie modyfikować układu dokumentu.

Komentarze mogą być używane i widoczne w widokach Projektowanie stron internetowych i projektowanie do druku. Tworzenie tych komentarzy jest bardzo łatwe, a ponadto można je edytować, udzielać odpowiedzi lub usuwać. Oto kroki, aby pisać na lewym lub prawym marginesie bocznym w programie Word przy użyciu opcji komentarza:

Kontrola zmian.

 1. Otwórz żądany dokument edytować i pisać na marginesie.
 2. Najedź kursorem na część tekstu, w której chcesz dodać komentarz. Możesz Dodaj komentarz przez jedno lub więcej słów, akapitów lub na całym arkuszu.
 3. Przejdź do górnego menu i wybierz opcja „Recenzja”.
 4. Później zobaczysz opcję „Nowy komentarz”, Po kliknięciu dymek pojawi się po prawej stronie dokumentu.
 5. Ustaw się na balonie i możesz dodać nowy komentarz. Który będzie identyfikowany z nazwą użytkownika, datą i godziną jego wykonania.
 6. Następnie możesz przejść do opcji „Kontrola zmian”. Tam znajdziesz dostępne opcje recenzji komentarzy napisanych po bokach. Dzięki tej opcji możesz skonfigurować komentarze i uprawnienia, aby inni użytkownicy mogli przeglądać, modyfikować i odpowiadać na nie.

funkcji, aby przejrzeć zmiany

Kliknięcie prawym przyciskiem

 1. Otwórz dokument do edycji.
 2. Najedź kursorem na tekst, do którego chcesz dodać komentarz. Wybierz, wykonując kliknij prawym przyciskiem myszy i przeciągając myszą, aż cały tekst zostanie zacieniowany.
 3. Utrzymując podświetlony obszar, kliknij lewym przyciskiem myszy i wybierz opcję «Nowy komentarz”.
 4. Spowoduje to włączenie balonów po prawej stronie dokumentu. Możesz kliknąć dymek, aby rozpocząć pisanie wybranych notatek.

Napisz komentarz na bocznych marginesach

 1. Otwórz dokument Word do edycji.
 2. W górnym menu wybierz opcję «Wstawić”.
 3. Zobaczysz, że menu jest wyświetlane ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Teraz wybierz opcję „Komentarz”. Gdy to zrobisz, zobaczysz, że dymek do wpisania komentarza pojawia się po prawej stronie arkusza.

Ustawienia komentarzy

Po utworzeniu komentarzy w dokumencie można skonfigurować ich użycie. W tym samym czasie w Główne menu programu Word musisz wybrać opcję „Przejrzeć”. W rzeczywistości możesz tam uzyskać dostęp do wszystkich opcji dotyczących komentarzy. Na przykład możesz usunąć jeden lub wszystkie komentarze, przyznać lub zablokować uprawnienia i zmienić format wyświetlania.

rewizja zmian w użyciu balonów

Jeśli zezwoliłeś innym użytkownikom na modyfikowanie komentarzy, mogą również dodawać komentarze, które będą identyfikowana nazwą użytkownika. Mogą również odpowiadać na istniejące komentarze. Jeśli już zmodyfikowałeś tekst i chcesz usunąć komentarz, możesz przejść do opcji rozwiąż komentarz.

Skorzystaj z tych i innych funkcji programu Microsoft Word. Podczas pisania na lewym lub prawym marginesie bocznym w programie Word za pomocą komentarzy. Możesz łatwo zlokalizować informacje, dodaj wyjaśnienia, modyfikacje, pomysły itp. Krótko mówiąc, jest to cenne narzędzie ułatwiające korzystanie z tego programu komputerowego.

dołącz do naszego kanału telegram