Skip to content

Jak pisać i wstawiać peso lub walutę Zaloguj się w programie Word Łatwo i szybko

2 de marzec de 2021

Gdy chcemy wstawić lub wpisać znak w edytorze tekstu Word, który jest narzędziem pakietu Office. Możemy z łatwością użyć do tego klawiatury, np. Wstawić emotikony. Ale jest znak, który nie pojawia się na większości klawiatur używanych do wprowadzania tekstu i symboli. I w tym sensie chcemy przedstawić artykuł, który Ci na to pozwoli łatwo i szybko napisz i wstaw znak peso lub waluty w programie Word.

Wierz lub nie, istnieje wiele sposobów na wpisanie znaku wagi, aw tym artykule pokażemy Ci w bardzo prosty sposób. Chociaż nawet dzisiaj jest w tym wiele nieporozumień symbol, jest już często mylony ze znakiem dolara. I prawdopodobnie tak, skoro oba znaki są napisane w ten sam sposób ($)

Damy ci informację, o której być może niewielu wie, a to jest waga jednostki pieniężnej, jest używany w siedmiu krajach Ameryki Łacińskiej, między innymi w Kolumbii, Chile, Meksyku. Dolar jest używany w co najmniej 35 krajach na świecie. Jak już wspomnieliśmy, obie monety używają tego samego znaku do przedstawienia.

Jak szybko i łatwo napisać i wstawić znak peso lub waluty w programie Word

Ważne jest, abyśmy poznali różne sposoby, jakie oferują narzędzia biurowe, aby móc wejść symbole, znaki i znaki specjalne. Dzięki tym artykułom staramy się przekazać Ci tę cenną wiedzę. Uświadomisz sobie, jak proste i szybkie będzie włączenie tego zasobu.

Wracając do tematu, niektóre kraje używają pewnego rodzaju symboliki, aby odróżnić swoją walutę i nie ulegają zamieszaniu. W tym sensie a standardowy skrót ISO, za pomocą którego dąży się do odróżnienia każdej waluty od reszty. Za pomocą trzyliterowego skrótu wiadomo, z jakiego kraju należy ta waluta używająca tego samego znaku.

Kroki pisania i wstawiania znaku peso lub waluty w programie Word są łatwe i szybkie

Następnie pokażemy Ci różne sposoby logowania się do peso lub waluty Słowo. Aby rozpocząć, otwórz nowy dokument lub taki, który zapisałeś na swoim komputerze, kiedy już go otworzysz, użyjemy następującej metody. Gdy znajdziemy się w obszarze dokumentu, w którym będziemy pisać znak, korzystając ze skrótów klawiaturowych.

Naciśnijmy Klawisz Shift i do tego czasu będziemy naciskać klawisz numeryczny 4 lub Shift + 4 iw ten sposób znak wagi pojawi się w dokumencie. Jest to jedna z najczęściej używanych metod wprowadzania tego znaku. Teraz nauczymy Cię drugiej metody, a jest nią użycie skrótu klawiaturowego.

Są to polecenia uruchamiane po naciśnięciu klawisza Ctrl. Lub Alt razem z innymi klawiszami i specjalnymi symbolami są wstawiane. W naszym przypadku, jeśli chcemy wpisać znak wagi, ustawimy się kursorem w obszarze, w którym chcemy, aby pojawił się znak. Następnie wpisz 0024 następnie naciśnij klawisz ALT i bez zwalniania klawisza X.

Przejdziemy teraz do wyjaśnienia trzeciej metody, którą możemy zastosować do zapisania znaku wagi iw tym celu wykorzystamy kod ASCII. Jest to szeroko stosowana metoda zawierać symbole i znaki nie pojawiają się na klawiaturze. Chociaż ten kod umożliwia również wpisywanie znaków i symboli pojawiających się na klawiaturze.

wstaw słowo znakowe

Aby skorzystać z tego kodu, umieścimy kursor w miejscu w tekście, w którym ma się pojawić znak wagi. Następnie zamierzasz nacisnąć Klawisz Alt a następnie bez zwalniania naciśnij klawisze numeryczne 36, a następnie zwolnij klawisz ALT. I w ten sposób znak wagi pojawi się w dokumencie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

W ten sposób pokazaliśmy Ci kilka metod, których możesz użyć do wprowadzania symboli i znaków specjalnych. Musisz tylko postępować zgodnie z instrukcjami, które tu pokazujemy i bez problemów będziesz w stanie to zrobić łatwo i szybko napisz i wstaw znak peso lub waluty w programie Word.

dołącz do naszego kanału telegram