Skip to content

Jak oznaczyć znajomych do historii na komunikatorze — połącz inne profile

13 de Listopad de 2021

Jedna z najlepszych rzeczy, jeśli chodzi o opublikuj zdjęcie lub udostępnij post w Messengerze pozwala oznaczyć inne osoby, które masz na liście znajomych. Oznaczając wpis do kogoś innego, ten sam wpis pojawi się w Twoim profilu, tak jakby został opublikowany przez innego użytkownika.

Niektórzy ludzie nadal nie wiedzą, jak korzystać z tej funkcji Facebooka. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, czytaj dalej ten artykuł, od tego czasu będziemy pokazywać jak oznaczyć osobę na facebooku i kilka innych rzeczy, takich jak dlaczego Messenger nie pozwala na oznaczanie innych osób.

Co należy wziąć pod uwagę podczas oznaczania osoby w tej aplikacji?

Przed oznacz wpis do osoby Na Facebooku musisz zastanowić się, czy ta osoba chciałaby, abyś oznaczył tę publikację. Jeśli nie, najlepiej w ogóle nie oznaczać niczego. Jest jednak jeszcze jedna rzecz do rozważenia przed dodaniem tagu do tej osoby.

Jeśli chcesz, aby osoby oznaczone tagami mogły dodać je do swojej historii

Gdy oznaczysz zdjęcie innemu użytkownikowi, ta osoba będzie mogła: udostępnij wspomniane zdjęcie Twoja historia na Facebooku. Jeśli w przypadku niektórych rzeczy nie chcesz, aby ta osoba udostępniła Twoje zdjęcie, nie oznaczaj go. Teraz, jeśli nie ma z tym żadnych problemów, nie musisz się o nic martwić.

W jaki sposób możesz oznaczyć znajomych do historii w Messengerze?

Istnieje kilka sposobów na oznaczenie osoby z aplikacji Facebook na telefony komórkowe. Jednak z Messengerem możesz tylko etykietować ludzi w sekcji opowiadania, ponieważ jest to jedyna rzecz, którą można wgrać z takiej aplikacji.

Wewnątrz aplikacji Facebook

Aby oznaczyć osobę z Facebook Lite lub zwykłego Facebooka, musisz nacisnąć ikonę „Dodaj historię”. Po kliknięciu tutaj będziesz musiał dodać zdjęcie, a następnie naciśnij opcję, która mówi otaguj znajomych. Po zakończeniu oznaczania osób, które chcesz, wystarczy nacisnąć opcję publikowania historii.

Historie na Facebooku są naprawdę bardzo pomocne. Ale złą rzeczą jest to, że nie można ich zaprogramować, podobnie jak publikacje, które platforma umożliwia przesyłanie. Teraz, jeśli chcesz zaplanować zdjęcie, musisz to zrobić z sekcji „Dodaj aktualizację statusu”, a nie z opcji „Dodaj historię”.

Z sekcji historii w Messengerze

Od Aplikacja Messenger na telefony, proces publikowania historii nieco się zmienia, ale nadal jest bardzo prosty. Najpierw znajdź aplikację Messenger na telefonie komórkowym, otwórz ją, a następnie naciśnij sekcję historii.

osoba korzystająca z telefonu komórkowego

W opcji „Dodaj do historii” będziesz wybrać jaki rodzaj historii chcesz przesłać, czy tylko tekst, wideo lub obraz. Następnie edytuj obraz, jeśli chcesz, i zakończ, naciskając akcję dodawania do historii.

Podczas przesyłania zdjęcia na tę platformę zaleca się zmianę prywatności, aby inne osoby których nie masz na liście znajomych nie widzę treści który zawsze pojawia się w Twoim profilu. Tę zmianę prywatności można wprowadzić w aplikacji Facebook, a także w witrynie Facebook.

Gdy już opublikowałeś treść

Po przesłaniu historii nie można ich oznaczyć. Jeśli chcesz oznaczyć osobę w swojej historii będziesz musiał usunąć Zdjęcie, ponownie prześlij obraz i oznacz wybrane osoby. Z powodu takich szczegółów jest tak, że za każdym razem, gdy zamierzasz przesłać zdjęcie, na którym są inne osoby, musisz wykorzystać ten moment i od razu je oznaczyć.

Aby później nie trzeba było powtarzać całego procesu od nowa. Dotyczy to zarówno Facebooka, jak i aplikacji Messenger, więc nie warto tracić czasu na szukanie rozwiązania. Również najlepsze z tag na zdjęciach, które przesyłasz w opowieściach jest to, że będziesz wiedział, ile osób widziało tę historię. W ten sposób dowiesz się również, które osoby mogą zacząć podążać za drugą osobą.

chłopiec używający swojego telefonu

Jak zmienić styl naklejki etykiety w tej aplikacji?

Naklejki w Messengerze można zmienić podczas przesyłania historii. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć ikonę z kształtem etykiety i uśmiechniętą buzią. Kiedy już to zrobisz możesz dowolnie wybrać naklejkę które lubisz najbardziej, kiedy chcesz użyć tej naklejki, możesz to zrobić.

Ponadto możesz wybrać lub nie tę naklejkę za każdym razem, gdy aplikacja jest aktualizowana. Od Messengera i Facebooka otrzymaj nową aktualizację dodano nowe emotikony, nowe naklejki, a nawet nowe funkcje.

Dlaczego Messenger nie pozwala oznaczyć osoby w historii?

Może kiedyś, kiedy chciałeś wgrać historię w Messengerze aplikacja na to nie pozwalała. Ta awaria może być spowodowana różnymi przyczynami, jedną z najczęstszych awarii jest ogólnie aplikacja Messenger, z powodu telefonu komórkowego lub połączenia internetowego.

Jeśli Messenger nie pozwala na przesłanie historii, spróbuj co najmniej trzech rzeczy. Te trzy rzeczy są sprawdź połączenie internetowe, wyczyść dane z pamięci podręcznej aplikacji. Jeśli dwie rzeczy wymienione powyżej nie pomogą, będziesz musiał odinstalować aplikację i zainstalować ją ponownie.