Skip to content

Jak oznaczyć osobę w relacjach na Facebooku? – Podziel się z przyjaciółmi

14 de listopad de 2021

Jeśli naprawdę lubisz publikować rzeczy w swoich sieciach społecznościowych, prawdopodobnie zastanawiałeś się, czy możesz otagować jakiś przyjaciel w twojej historii na Facebooku. To ciekawostka, którą ma wiele osób, ponieważ nieczęsto widuje się tego typu tagi w historii na Facebooku, chociaż bardzo często widuje się je na Instagramie.

W tym samouczku pokażemy Ci, jak możesz oznacz swoich znajomych z Facebooka w opowiadaniach i co się stanie, gdy dodasz ten tag do swoich historii.

Dlaczego nie możesz oznaczyć kogoś tagiem w historii na Facebooku?

Być może próbowałeś oznaczyć znajomego w historii na Facebooku i nie udało Ci się tego zrobić. Może to wynikać z dwóch powodów: Pierwszym jest to, że osoba, którą próbujesz oznaczyć zablokował Ci dostęp do swojego konta, drugim powodem jest to, że w ustawieniach prywatności włączono opcję nieoznakowania przez nikogo. To mogą być jedyne powody, dla których nie możesz oznaczyć określonego znajomego na Facebooku.

Jak możesz oznaczyć kogoś w historii na Facebooku?

Jeśli chcesz oznacz znajomego w historii Facebooka i nie wiesz jak to zrobić, tutaj pokażemy Ci jak to się robi.

W wersji na Androida

Aby oznaczyć znajomego na Facebooku, musisz to zrobić w ten sposób. Jeśli Twój telefon to Android, przede wszystkim musisz wejść do aplikacjiTeraz klikniesz Dodaj historię, ten przycisk znajduje się u góry ekranu głównego Twojego Facebooka.

Po wybraniu zdjęcia lub filmu, który chcesz przesłać, będziesz musiał przesunąć ekran w górę, tutaj pojawi się opcja o nazwie wzmianka. Dzięki tej opcji możesz umieść imię dowolnej osoby ten, o którym chcesz wspomnieć w swojej historii.

Z iPhone’a

Aplikacja Facebook na iPhone’a zmienia kilka rzeczy w porównaniu z wersją na Androida. Ale strona, na której można przesyłać historie, nie zmienia się, zawsze pozostaje jedną z pierwszych opcji na ekranie głównym. Tam klikniesz historię dodawania, a następnie wybierzesz, co chcesz przesłać w tej sekcji.

Gdy to zrobisz, naciśniesz ikonę naklejek i tam wybierzesz jedną o nazwie wzmianka, która ma @ i wpiszesz imię osoby, o której chcesz wspomnieć w swojej historii.

Na komputerze z systemem Windows lub Mac

Niestety, kiedy zwykle prześlij historie ze swojego komputera są pewne rzeczy, których nie możesz zrobić. Na przykład nie możesz przesyłać filmów do tej sekcji, w ten sam sposób nie możesz oznaczyć kogoś w jednej ze swoich historii na Facebooku.

logo komunikatora

Jak oznaczyć kogoś w historii z Messengera?

Jeśli chcesz oznaczyć kogoś w historii z Messengera, możesz to zrobić w ten sposób. Wchodzisz do aplikacji i dolny róg po prawej stronie pojawi się opcja o nazwie historia, której będziesz dotykać.

Po wykonaniu tej czynności klikniesz Dodaj historię. Tutaj musisz wybrać, co chcesz dodać do tej historii. Zróbmy na przykład zdjęcie, na ekranie edycji zdjęć będziesz musiał przesuń palcem w górę ekranu. Tutaj zobaczysz wiele opcji, z których wspomniana zostanie wymieniona.

Teraz będziesz mógł wpisać imię i nazwisko osoby, którą chcesz nazwać w tej historii lub oznaczyć ją tagiem i ona otrzyma powiadomienie że wymieniłeś ją w tej historii.

dołącz do naszego kanału telegram